Biznes i finanse

MI: kolejne inwestycje poprawiające bezpieczeństwo na drogach i na kolei (komunikat)

Ministerstwo Infrastruktury informuje:

13 lutego 2023 r. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk uczestniczył w rozpoczęciu budowy wiaduktu nad linią szerokotorową PKP LHS w miejscowości Uniejów-Rędziny w gminie Charsznica, w województwie małopolskim.

Nowe połączenie drogowe umożliwi dogodny przejazd pomiędzy miejscowościami Pogwizdów oraz Uniejów-Rędziny, rozdzielonych 40 lat temu przez budowę linii kolejowej.

„Naszym celem jest spójna i nowoczesna sieć kolejowa i drogowa. Dlatego konsekwentnie, dzięki inwestycjom takim jak wiadukt w gminie Charsznica, łączymy Polskę i Polaków oraz poprawiamy bezpieczeństwo” – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Spółka PKP LHS w 2022 roku zrealizowała wiele inwestycji na łączną kwotę ponad 57 mln zł, m.in. przebudowano układ torowy wraz z modernizacją hali wagonowej na stacji Hrubieszów LHS, zakończono II etap inwestycji polegający na zabudowie urządzeń sterowania ruchem kolejowym, co pozwala w pełni zobrazować sytuację ruchową na szlakach, mijankach i stacjach. Kolejna inwestycja spółki – budowa mijanki Zamość – Majdan LHS, znacząco przyczyniła się do zwiększenia przepustowości linii szerokotorowej. Na terenie Terminala Przeładunkowego Szczebrzeszyn LHS oddano do użytku halę magazynową. Na terenach spółki powstało również 7 farm fotowoltaicznych o łącznej mocy ponad 365 kWh.

PKP LHS systematycznie modernizuje przejazdy kolejowo-drogowe. Prowadzi także działania edukacyjne skierowane do kierowców, ponieważ to oni muszą zweryfikować bezpieczeństwo na przejazdach i ponoszą odpowiedzialność za przestrzeganie przepisów.

W ubiegłym roku spółka PKP LHS zrealizowała przewozy na poziomie 11,108 mln ton. To rekordowy wynik w zakresie przewozów w całej historii spółki PKP LHS.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ mick/


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM