Polityka i społeczeństwo

Rewitalizacja parku w Raciążu i modernizacja energetyczna szpitala w Mławie z unijnym dofinansowaniem

Całkowita wartość obu inwestycji wyniesie ponad 8,2 mln zł. Dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości blisko 4,2 mln zł pochodzi z programu regionalnego dla Mazowsza na lata 2014-2020. W piątek umowy z beneficjentami podpisali marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik i radny województwa mazowieckiego Konrad Wojnarowski.

Park w Raciążu odzyska dawny blask

Rewitalizacja zabytkowego parku miejskiego w Raciążu obejmie przebudowę alejek parkowych, które zostaną pokryte wodoprzepuszczalną nawierzchnią mineralną. W ramach projektu przewidziano również przebudowę zniszczonych schodów oraz przystosowanie parku do zwiedzania przez osoby z niepełnosprawnością ruchową i spacerowiczów z wózkami dziecięcymi.

Park zostanie wyposażony w kamienne siedziska, leżaki i stojaki na rowery. Wymiana lamp na wyposażone w nowoczesne żarówki energooszczędne przyczyni się do zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa na terenie parku. Atrakcją obiektu będzie nowa ścieżka edukacyjna przedstawiająca ciekawostki przyrodniczo-historyczne parku i Raciąża. Dostępnych będzie także 7 tablic dydaktycznych, w tym jedna z napisami w języku Braille’a. Dzięki nowym nasadzeniom drzew, krzewów, bylin i roślin nadwodnych park w Raciążu odzyska dawny blask.

Całkowita wartość projektu wynosi 1,3 mln zł, z czego dofinansowanie z UE to 188,6 tys. zł.

Modernizacja energetyczna szpitala w Mławie

Dzięki funduszom europejskim pacjenci mławskiego szpitala wkrótce będą leczyć się w bardziej komfortowych warunkach. Szpital zrealizuje projekt obejmujący modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, wymianę okien zewnętrznych oraz ocieplenie stropodachu w budynku głównym. W ramach inwestycji przewidziano również wymianę drzwi zewnętrznych oraz instalację energooszczędnego oświetlenia. Ważnym elementem inwestycji będzie montaż paneli fotowoltaicznych.

Po zrealizowaniu projektu w budynku szpitala zmniejszy się zapotrzebowanie na energię elektryczną. Dzięki wymianie okien w salach będzie ciepło i komfortowo. Kolejne plusy to ograniczenie kosztów eksploatacji, a także zwiększenie ilości energii wytwarzanej ze źródeł odnawialnych.

Całkowita wartość projektu wynosi 6,9 mln zł, w tym dofinansowanie z UE 4 mln zł.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP 


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM