Biznes i finanse

Mary Kay inspiruje kolejne pokolenie liderek w dziedzinach STEAM podczas szczytu młodzieży

DALLAS–(BUSINESS WIRE)– Firma Mary Kay Inc., zaangażowana na rzecz wzmacniania pozycji kobiet i kształcenia kobiet na całym świecie, zorganizowała niedawno wydarzenie adresowane do 25 młodych kobiet z Young Women’s Preparatory Network z niezależnego okręgu szkolnego Dallas – szkoły Irma Lerma Rangel Young Women’s Leadership School, którego celem było edukacyjne i inspirujące poznanie kobiet z dziedzin STEAM. Wydarzenie poprzedzało obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet i Dziewcząt w Nauce, który przypada 11 lutego.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20230213005593/pl/ 

Uczennice w wieku licealnym spędziły dzień w Centrum Produkcyjnym – B+R (R3) Mary Kay imienia Richarda R. Rogersa w Lewisville (Teksas), gdzie miały okazję zwiedzić ultranowoczesny obiekt i poznać rozmaite aspekty procesów produkcyjnych związanych z dziedzinami STEAM w wielowymiarowej firmie kosmetycznej o zasięgu globalnym. Po wizycie w placówce uczennice wysłuchały wystąpień ekspertek ze swoich dziedzin STEAM. W zorganizowanym w tym celu panelu wzięły udział ekspertki ds. innowacji na początku łańcucha produkcyjnego, składów produktów, technologii informacyjnych, badań w zakresie produktów, planowania oferty i strategii oraz opracowywania procesów. Po południu uczennice wzięły udział w lunchu połączonym z mentoringiem, który umożliwił omówienie różnych ścieżek kariery dla kobiet w dziedzinach STEAM, aspiracji osobistych i zawodowych oraz sposobów lepszego zachęcania, przygotowywania i wspierania młodych kobiet zainteresowanych karierą zawodową w dziedzinach STEAM.

„Mary Kay jest zaangażowana na rzecz wzmacniania pozycji i inspirowania kolejnego pokolenia kobiet, umożliwiając im realizowanie swoich pasji, ponieważ dziedziny STEAM to przyszłość – powiedziała dr Lucy Gildea, dyrektor ds. innowacji, produktu i badań naukowych w Mary Kay. – Kobiety są niedostatecznie reprezentowane wśród pracowników branż STEAM, lecz możemy wyeliminować tę lukę, zapewniając kluczowe możliwości nauki na wczesnym etapie kształcenia i dostarczając młodym kobietom okazje do wyszukiwania i poznawania interesujących je karier w obszarach STEAM”.

Young Women’s Preparatory Network to agencja non-profit, która we współpracy z okręgami szkolnictwa publicznego w stanie Teksas kieruje największą siecią publicznych szkół wyłącznie dla dziewcząt, przygotowujących je do studiów wyższych w całym kraju. Szkoły YWPN mieszczą się w dzielnicach miast znajdujących się w trudnej sytuacji i mogą się poszczycić udokumentowaną historią osiągnięć naukowych, wysokich wskaźników ukończenia nauki i wysokiego odsetka absolwentów przyjętych na studia wyższe. YWPN nawiązała pierwsze partnerstwo publiczno-prywatne z niezależnym okręgiem szkolnym Dallas wraz z otwarciem placówki Irma Lerma Rangel Young Women’s Leadership School w 2004 roku.

„Ogromnie cieszymy się, że nasze młode kobiety miały okazję uczestniczyć w dniu umożliwiającym nawiązanie wielu cennych kontaktów z kobietami w STEAM i jesteśmy wdzięczne Mary Kay za tę możliwość – powiedziała Lynn McBee, dyrektor generalna Young Women’s Preparatory Network. – Te przyszłe liderki są bystrymi, utalentowanymi młodymi kobietami. Kontakt z innymi kobietami odnoszącymi sukcesy w dziedzinach STEAM i możliwość doświadczenia ich wpływu na otaczający je świat zapewnia dodatkową motywację, by sięgać dalej, osiągać więcej, a pewnego dnia być może nawet zmienić świat dzięki STEAM”.

Mary Kay honoruje i wspiera młode kobiety przyjmujące osobistą odpowiedzialność za własną przyszłość w drodze przywództwa, innowacji i determinacji, by osiągać doskonałe wyniki w dziedzinach STEAM. Kobiety stanowią zaledwie 28% pracowników sektorów badań naukowych, technologii, inżynierii i matematyki. [1] Dzięki stałemu wspieraniu młodych kobiet w dziedzinach STEAM firma kontynuuje misję Mary Kay, polegającą na poprawie warunków życia kobiet na całym świecie.

[1] Źródło: National Girls Collaborative Project (2022). The State of Girls and Women in Stem. https://ngcproject.org/resources/state-girls-and-women-stem 

Informacje o Mary Kay Inc.

Mary Kay Ash, jedna z pierwszych kobiet, którym udało się przebić tzw. szklany sufit, w 1963 roku założyła swoją wymarzoną firmę kosmetyczną w jednym celu: aby wzbogacać życie kobiet. Z tego marzenia powstała firma warta miliardy dolarów, współpracująca z milionami niezależnych konsultantek i konsultantów w prawie 40 krajach. Jako firma nastawiona na rozwój przedsiębiorczości, Mary Kay działa na rzecz wzmocnienia pozycji kobiet poprzez edukację, mentoring, wsparcie, networking i innowacje. Firma Mary Kay inwestuje w badania naukowe, które pozwalają na opracowywanie i produkcję nowoczesnych kosmetyków do pielęgnacji skóry, kosmetyków kolorowych, suplementów diety i zapachów. Mary Kay wierzy, że wzbogacając życie kobiet dzisiaj, można kreować zrównoważone jutro. W tym celu współpracuje z organizacjami z całego świata, skupiając się na dążeniach do doskonałości w biznesie, wspieraniu badań nad nowotworami, promowaniu równości płci, pomocy ofiarom przemocy domowej, upiększaniu otoczenia i zachęcaniu dzieci do realizacji swoich marzeń. Więcej informacji można znaleźć na stronie marykayglobal.com oraz śledząc profile społecznościowe na Facebooku, Instagramie, LinkedIn oraz Twitterze.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20230213005593/pl/ 

Źródło: Mary Kay Inc.

KONTAKT:

Mary Kay Inc.

Globalny dział komunikacji

newsroom.marykay.com

tel. +1.972.687.5332

e-mail: media@mkcorp.com 

Źródło informacji: Business Wire


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM