Biznes i finanse

Spółka Genomtec zadebiutuje na Głównym Rynku GPW

Flagowym projektem założonej przez grupę doświadczonych naukowców i inżynierów spółki biotechnologicznej jest Genomtec ID, system diagnostyczny pozwalający skutecznie wykrywać patogeny – wirusy, bakterie, grzyby, a także mutacje genetyczne. Autorskie rozwiązanie opracowane przez zespół Genomtec S.A. jest oparte na metodzie izotermalnej SNAAT/LAMP, mikroprzepływach i opatentowanym systemie grzania za pomocą światła. System ten, zdaniem przedstawicieli spółki, ma szansę zostać nowym, globalnym standardem w diagnostyce.

Spółka zajmuje się również opracowywaniem i komercjalizacją testów genetycznych mających zastosowanie między innymi w wykrywaniu chorób zakaźnych o podłożu wirusowym, w tym COVID-19. W sumie Genomtec S.A. posiada 9 patentów w Europie, USA, Japonii i Brazylii oraz 26 zgłoszeń patentowych na całym świecie.

Innowacyjna firma z siedzibą na terenie sieci badawczej Łukasiewicz w Polskim Ośrodku Rozwoju Technologii (PORT) we Wrocławiu była dotychczas notowana na alternatywnym rynku Giełdy Papierów Wartościowych. Zdaniem Mirona Tokarskiego, prezesa i współzałożyciela Genomtec S.A., obecność na NewConnect pozwoliła spółce pozyskać dodatkowe środki na rozwój i nawiązać bezcenne relacje z partnerami biznesowymi oraz inwestorami.

Wartość Genomtec S.A. szacowana jest obecnie na ponad 87 mln złotych. Przeniesieniu notowań nie będzie towarzyszyć emisja akcji.

Źródło informacji: PAP MediaRoom


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM