Polityka i społeczeństwo

Plan działań na rzecz zrównoważonej energii i klimatu (SECAP) w Cieszynie – Zrównoważony rozwój w mieście nad Olzą

Cieszyn z przyjemnością dołączył do grona samorządów lokalnych na całym świecie, które dobrowolnie przyczyniają się do osiągania celów na rzecz klimatu i energii, w tym wielu biorących udział w Porozumieniu Burmistrzów.

Aby osiągnąć zamierzone cele w zakresie zrównoważonej energii i klimatu, Projekt Planu działań (SECAP) obejmuje ustalenie długoterminowej strategii, która pozwoli ograniczyć emisję gazów cieplarnianych i zapewnić zrównoważony rozwój do roku 2030.

Opracowanie prezentuje wyniki bazowych badań dotyczących emisji gazów cieplarnianych i zanieczyszczeń w całym mieście Cieszyn, a także strategię zrównoważonego rozwoju pod względem energetycznym i adaptacyjnym w obliczu zmian klimatu. Wszystkie działania będą oparte na wspólnym podejściu do tematu łagodzenia skutków zmian klimatu i adaptacji do nich, a także na podjęciu działań, które doprowadzą do osiągnięcia unijnego celu redukcji emisji gazów cieplarnianych o 40% do 2030 roku w porównaniu z rokiem 1990.

Realizacja SECAP dla Miasta Cieszyna zakłada wdrożenie działań inwestycyjnych, takich jak przeprowadzenie termomodernizacji budynków, wymianę źródeł ciepła i systemów grzewczych, montaż instalacji OZE oraz wymianę oświetlenia. Ponadto, planowana jest edukacja, informacja i promocja społeczeństwa w celu poprawy jakości powietrza, ograniczenia zużycia energii, a także rozwoju potencjału odnawialnych źródeł energii.

Udział w konsultacjach społecznych dotyczących projektu dokumentu SECAP jest jedynym sposobem, aby poznać go bliżej. Konsultacje potrwają do 6 kwietnia br. Mieszkańcy mogą też wziąć udział w quizie wiedzy, który ma im pomóc w zrozumieniu kwestii zrównoważonej energii i klimatu. Ponadto, Miasto zorganizuje spotkanie konsultacyjne dla mieszkańców.


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM