Polityka i społeczeństwo

Rzecznicy Prasowi: Nowe Możliwości Współpracy Policji i Komorników

Komenda Główna Policji i Krajowa Rada Komornicza zdecydowanie potępiają wszelkie przejawy nienawiści, agresji i hejtu wobec funkcjonariuszy publicznych wykonujących swoje obowiązki służbowe, w tym także komorników realizujących wyroki sądowe i decyzje administracyjne oraz policjantów asystujących im w tym zadaniu. Apelujemy więc o zaprzestanie wszelkiego rodzaju wystąpień nienawistnych, agresywnych i hejterskich.

Komornicy i asystujący im policjanci, dbając o interesy wierzycieli, wykonują swoje obowiązki zgodnie z prawem, z zachowaniem wszelkich należytych procedur i zasad.

Konkretne osoby mają prawo do egzekwowania swoich praw, a ich krzywda powinna być potwierdzona przez wyroki niezawisłych sądów. 22 marca 2023 roku w Brzegu, doszło do przykrego incydentu, w wyniku którego rannych zostało 7 osób w tym komornik, asesor i funkcjonariusze policji. Akt agresji, na który składają się niezgodne z prawem działania, musi zostać wyeliminowany z naszej rzeczywistości.

Właściciele mają prawo do bezpiecznego i skutecznego egzekwowania swoich praw. Wyroki niezawisłych sądów udowadniają, że ich krzywda jest prawdziwa. Każde wybryki przemocy, w stosunku do funkcjonariuszy publicznych, które mają na celu uniemożliwienie im wypełniania swoich obowiązków, są niedopuszczalne i nie mogą być tolerowane.

Ostatnia tragedia wskazuje na to, że nasilenie aktów agresji jest niezwykle poważnym problemem, który wymaga natychmiastowej reakcji i działań prewencyjnych. Śmierć komornika sądowego to dowód na to, że skutki agresji są dotkliwe i mogą być tragiczne w skutkach.

Sytuacje te stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa i dobra publicznego, wobec czego Police i komornicy sądowi wspólnie wypracują plan działania mający na celu przeciwdziałanie temu zjawisku.

Komenda Główna Policji zaprosi do współpracy Krajową Radę Komorniczą w celu wspólnej organizacji debaty, w trakcie której omówione zostaną skutki tego zjawiska dla całej społeczności.

Zagrożenie bezpieczeństwa Policjantów i komorników sądowych oraz ich najbliższych jest realne i niepokojące, dlatego też Komenda Główna Policji wraz z Krajową Radą Komorniczą będą działać wspólnie, by zapobiec negatywnym skutkom tego zjawiska.

Organizowane wspólnie przez Policję i Komorników sądowych seminaria poświęcone temu zjawisku mają na celu zwrócenie uwagi na problem i zaproponowanie działań zmierzających do zapobiegania jego skutkom.


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM