Nauka i technologie

Oto zwycięzcy 3. edycji Huawei Startup Challenge

29 marca 2023 r. Hotel Verte w Warszawie był miejscem ogłoszenia wyników trzeciej edycji konkursu Huawei Startup Challenge. Zwycięzcą został Clebre, najlepszy polski startup z zakresu ochrony zdrowia. Spośród 170 zgłoszonych projektów, jury wyłoniło 10 finalistów, którzy walczyli o nagrody. Ostatecznie na podium stanęły również Oasis Diagnostics i PioLigOn, które otrzymały odpowiednio 100, 60 i 40 tysięcy złotych na rozwój swoich pomysłów.

Firma Huawei razem z Startup Academy po raz trzeci wspierała przedsiębiorców i przedsiębiorczynie, którzy próbują przemienić świat narzędzi medycznych. Przez kilka miesięcy uczestnicy programu mieli szansę wypracować strategię rozwoju biznesów i skonsultować swoje oryginalne pomysły z ekspertami, aby przekonać jury do swoich projektów.

„Jesteśmy pod wrażeniem innowacyjności projektów, które znalazły się w konkursie. Reprezentują szeroką gamę rozwiązań – zaczynając od oprogramowania do nieinwazyjnej diagnostyki, poprzez systemy wspierające zarządzenie bólem i stanem zdrowia psychicznego pacjentów, aż po technologie do projektowania nowych leków dzięki sztucznej inteligencji. Wybór zwycięzców z tego grona nie był łatwy. Jesteśmy dumni, że dzięki organizacji konkursu mogliśmy wspomóc ich rozwój i tym samym przyczynić się do budowy polskiej >>doliny innowacji<<” – powiedział Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska.

Gala finałowa start-upów okazała się wielkim sukcesem, a najbardziej nowatorskie projekty zostały nagrodzone. Zwycięzcą głównej nagrody w wysokości 100 tysięcy złotych został Clebre – osobisty system do diagnostyki i terapii zaburzeń snu i oddychania. Drugie miejsce z 60 tysięcy złotych otrzymał startup Oasis Diagnostics, oferujący ONIRY – wyrób medyczny przeznaczony do diagnostyki urazów okołoporodowych. Trzecie miejsce zajął PioLigOn, tworzący algorytmy komputerowe do szybkiego projektowania nienaturalnych peptydów, służących tworzeniu leków na choroby rzadkie. Nagrodę publiczności, głosami widzów zebranych w trakcie Gali, otrzymał Uhura Bionics – twórca protezy sztucznej, elektronicznej krtani dla osób pozbawionych strun głosowych.

„Przez ostatnie miesiące uczestnicy konkursu wzięli udział w wielu wyzwaniach, które pomogły nam lepiej poznać ich innowacje i zdecydować o zwycięzcach. Konkurs Huawei Startup Challenge to nie tylko rozdanie nagród czy działanie biznesowe, ale także sposób na dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z młodymi innowatorami, którzy chcą dokonać wielkich rzeczy. Dzięki tej inicjatywie startupy pozytywnego wpływu mogą przekuć plany w realne działanie. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia i serdecznie gratulujemy nie tylko laureatom, ale również reszcie finalistów” – powiedziała Karolina Piotrowska, członkini zarządu Startup Academy.

W konkursie wzięło udział 168 startupów. Szczególnie mocno reprezentowane były firmy z Dolnego Śląska (25%) oraz Mazowsza (25%). Większość z nich (40%) zdecydowała się na stworzenie mobilnych aplikacji dla użytkowników, a 5% postanowiło skupić się na tworzeniu ubieralnych urządzeń monitorujących pracę organizmu. 9% startupów podjęło tematykę zdrowia psychicznego i skupiło się na tworzeniu technologii służących leczeniu depresji, zaburzeń lękowych czy też oferujących niezbędną pomoc w kryzysie psychicznym.

Konkurs cieszył się wsparciem honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego, Agencji Badań Medycznych i Pracodawców Rzeczpospolitej Polski, a także został objęty patronatem medialnym przez takie redakcje jak Forsal.pl, Dziennik Gazeta Prawna, Wirtualna Polska, InnPoland, Mam Startup, Nowy Marketing, Marketing i Biznes, eGospodarka.pl, ISBNews, ISBTech, Biotechnologia.pl, Medical Press, Polityka Zdrowotna, Med Express oraz Rynek Zdrowia.

Pierwszym krokiem do wzięcia udziału w HUAWEI Startup Challenge jest zapoznanie się z zasadami i procesem rejestracji na stronie www.huaweistartupchallenge.pl .

HUAWEI od wielu lat wspiera innowacje, innowacyjne pomysły oraz rozwój przedsiębiorczości. W ramach tego wsparcia firma wystartowała z HUAWEI Startup Challenge – globalnym programem wsparcia startupów i młodych przedsiębiorców, który ma na celu wspieranie twórców i rozwój przedsiębiorstw przy wykorzystaniu technologii ICT. Program ma na celu wspieranie twórców i rozwój przedsiębiorstw, a także wzmacnianie współpracy między nimi, aby pomóc im w rozwoju i skutecznym wykorzystaniu technologii ICT.

HUAWEI Startup Challenge to wyjątkowy program, który ma na celu wspieranie młodych przedsiębiorców i innowatorów na całym świecie. Przedsiębiorcy mają możliwość skorzystania z pomocy ekspertów, mentorów i innych przedsiębiorców, aby w pełni wykorzystać potencjał technologii ICT do rozwoju własnego biznesu. Program oferuje szereg nagród i wsparcia, w tym bezpośrednie finansowanie, szkolenia, mentoring i dostęp do innowacji.

HUAWEI Startup Challenge to jedyny program wsparcia startupów i młodych przedsiębiorców, który wykorzystuje technologię ICT do wspierania ich rozwoju. Aby wziąć w nim udział, wystarczy zapoznać się z zasadami i procesem rejestracji na stronie www.huaweistartupchallenge.pl. Wsparcie w postaci finansowania, szkoleń, mentorstwa i dostępu do innowacji odbędzie się dla maksymalnie 100 przedsiębiorstw wybranych spośród wszystkich zgłoszeń.

HUAWEI Startup Challenge to jedyna taka okazja dla młodych przedsiębiorców na całym świecie, aby skorzystać z wsparcia i nagród, a także nauczyć się wykorzystywać technologię ICT do rozwoju swoich biznesów. Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie www.huaweistartupchallenge.pl.

HUAWEI jest firmą globalną, która dba o rozwój technologii, innowacji i przedsiębiorczości. W ramach tego zaangażowania firma wystartowała z programem wsparcia dla startupów, HUAWEI Startup Challenge, który ma na celu wspieranie młodych przedsiębiorców i innowatorów na całym świecie. Program oferuje szereg nagród i wsparcia, w tym bezpośrednie finansowanie, szkolenia, mentoring i dostęp do innowacji.

Jeśli jesteś młodym przedsiębiorcą lub innowatorem i chcesz skorzystać z wsparcia w postaci finansowania, szkoleń, mentorstwa i dostępu do innowacji, zapoznaj się z zasadami i procesem rejestracji w programie HUAWEI Startup Challenge na stronie www.huaweistartupchallenge.pl.

HUAWEI Startup Challenge to jedyna okazja dla młodych przedsiębiorców na całym świecie, aby skorzystać z wsparcia i nagród oferowanych przez firmę HUAWEI, a także nauczyć się wykorzystywać technologię ICT do rozwoju swoich biznesów. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.huaweistartupchallenge.pl.

Pierwszym celem Startup Academy jest wspieranie innowacji i kreowanie nowych możliwości dla szerokiego grona użytkowników. Pośredniczy w tworzeniu sieci współpracy między startupami, korporacjami i instytucjami zajmującymi się wspieraniem innowacji. Pomaga również małym i średnim przedsiębiorstwom w zidentyfikowaniu nowych możliwości współpracy, inwestowania i osiągania szybkich rezultatów.

O Startup Academy

Startup Academy wspiera innowacje i pozwala tworzyć nowe możliwości poprzez łączenie dużych firm ze startupami. Tworzy programy akceleracyjne, które pomagają organizacjom wygenerować innowacyjne rozwiązania, produkty i usługi. Od listopada 2019 roku jest również Akredytowaną Instytucją Otoczenia Biznesu o profilu Centrum Innowacji.

Startup Academy stymuluje współpracę między startupami, korporacjami i instytucjami wspierającymi innowacje. Pomaga również małym i średnim przedsiębiorstwom w zidentyfikowaniu nowych możliwości biznesowych, inwestycyjnych i w osiąganiu szybkich rezultatów.

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat Huawei Startup Challenge, odwiedź stronę huaweistartupchallenge.com lub polub nasz profil na Facebooku pod adresem https://www.facebook.com/HuaweiStartupChallenge.


Źródło: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM