Biznes i finanse

Polska energia wiatrowa na światowym targu w Kopenhadze

Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej zaprasza na międzynarodową konferencję Wind Europe Annual Event w Kopenhadze w dniach 25-27 kwietnia. Podczas tegorocznych targów PSEW przygotowuje polską strefę, w której znajdą się największe firmy transformacji energetycznej. Przedstawiciele polskich firm będą dyskutować na temat budowania stabilnego łańcucha dostaw i współpracy z międzynarodowymi partnerami dla energetyki wiatrowej.

Konieczność zmiany naszych zasobów energii w kierunku odnawialnych źródeł, takich jak energetyka wiatrowa, jest jasna. Oprócz ochrony klimatu, OZE oferuje również korzyści ekonomiczne w postaci niższych cen energii elektrycznej. Inwestorzy i firmy mają coraz większe zainteresowanie zieloną energetyką, z uwagi na obniżające się koszty instalacji i zmniejszenie zależności od paliw kopalnych.

Kopenhaga stanie się w 2023 roku mekką dla branży energetyki wiatrowej, dzięki organizowanemu tam wydarzeniu – Konferencji Wind Europe. Przedstawiciele krajów, inwestorzy i podwykonawcy z całej Europy będą mogli wymieniać się doświadczeniami i pomysłami na rozwój tego sektora. Polscy przedstawiciele też będą mieli swoją reprezentację, dzięki strefie zorganizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej.

Polski Pawilon PSEW oferuje swoim partnerom nieograniczone możliwości spotkań B2B. Uczestnicy będą mieli okazję prezentować swoje produkty i usługi najważniejszym podmiotom norweskim i duńskim, dzięki promocyjnemu stoisku.

To miejsce daje możliwość nawiązywania nowych kontaktów biznesowych oraz tworzenia trwałych partnerstw. Dyskusje dotyczą zarówno procesów związanych z łańcuchami dostaw, pozwoleniami, sieciami, zrównoważonym rozwojem, finansowaniem, jak i oceną zasobów. Uczestnicy spotkań reprezentują różne branże, od sektora energetycznego po organizacje pozarządowe. Wśród wiodących partnerów znajdują się m.in. PGE Baltica, Polenergia, Famur, Projmors, Vulcan i wiele innych.

Ponad 25 lat temu PSEW zainicjowało budowanie pozycji polskich przedsiębiorstw z sektora energetyki wiatrowej na arenie międzynarodowej, dzięki czemu polskie firmy mogły zaprezentować się jako eksperci w swojej dziedzinie. Obecność polskiego stoiska na europejskim wydarzeniu to zarówno prestiż, jak i szansa na nawiązanie owocnej współpracy.

„Polska strefa na międzynarodowym wydarzeniu wysokiej rangi to dla nas duże wyróżnienie. Cieszymy się, że razem z kluczowymi polskimi koncernami energetycznymi możemy pokazać ogromny potencjał, jaki drzemie w polskim rynku wiatrowym. Jako kraj mamy wiele do zaoferowania w zakresie odblokowanych inwestycji w onshore oraz dynamicznie rozwijającej się technologii offshore. Duże zainteresowanie Polskim Pawilonem świadczy o rosnącej roli Polski w europejskiej transformacji sektora energetycznego” – podkreśla Janusz Gajowiecki, prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej.

Polska zobowiązała się do czterokrotnego wzrostu mocy z odnawialnych źródeł energii (OZE) do 2040 r. Ministerstwo Klimatu i Środowiska ogłosiło strategię PEP2040, która zapewni ponad 50% udziału w produkcji energii elektrycznej w Polsce. W 2030 i 2040 r. moc zainstalowana elektrowni wiatrowych na morzu ma wynosić odpowiednio 5,9 GW i 18 GW, a dla lądowych 14 GW i 20 GW.

Zapraszamy Państwa do udziału w trzydniowej Konferencji WindEurope, podczas której PAIH wraz z PSEW zorganizują wyjątkowe seminarium polsko-duńsko-norweskie. Jego celem jest wzmocnienie współpracy pomiędzy Polską, Danią i Norwegią w zakresie morskiej energetyki wiatrowej. Otwarcie seminarium i debaty eksperckiej poświęconej budowaniu łańcuchów dostaw dla MEW poprowadzi minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są przedstawiciele największych przedsiębiorstw z sektora offshore z Polski, Danii i Norwegii.


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM