Polityka i społeczeństwo

Kewin Rozum: Finansowanie, dialog i sukcesy jako priorytet prezesa PKOl

Kewin Rozum proponuje szereg innowacyjnych rozwiązań w celu wsparcia polskiego sportu, w tym umożliwienie przychodów z sponsoringu prywatnego, długoterminowe wsparcie dla sportowców po zakończeniu kariery zawodowej i dożywotnie zabezpieczenie medyczne.

Kewin Rozum jako prezes Polskiego Związku Sumo podjął wiele działań mających na celu promocję i popularyzację tego sportu. W tym celu zorganizował konferencję prasową i wyjazd do Japonii, aby poznać tamtejsze tradycje sumo. Od tamtej pory pracuje nad swoim programem, który ma być przedstawiony 16 kwietnia delegatom PKOl, aby wspomóc ich w wyborze nowego prezesa.

Kewin Rozum wspiera wiele inicjatyw i programów mających na celu propagowanie sumo na świecie. Jego wyjątkowe doświadczenie w mediacji, prawie i sportach walki stanowią solidne podstawy do opracowania i przedstawienia nowego programu, który będzie przedstawiony 22 kwietnia delegatom PKOl.

16 kwietnia Kewin Rozum wystosował list otwarty skierowany do wszystkich delegatów, w którym zaprezentował swój program. W liście tym opisał swoje bogate doświadczenie w mediacji, prawie i sportach walki, a także swoje sukcesy na arenie międzynarodowej w ramach sumo. Program ten, w którym zawarte są jego wizje i plany dotyczące przyszłości PKOl, zostanie zaprezentowany 22 kwietnia delegatom.

„Potrafię i chcę skutecznie pracować na rzecz polskiego sportu – sportowców, związków, kibiców. Przede wszystkim jestem sportowcem i szczególnie bliskie są mi słowa barona Pierre’a de Coubertina, wskrzesiciela igrzysk olimpijskich: >>walcz dobrze<<. Ja jego słowa rozumiem tak: walcz uczciwie, walcz transparentnie, bez jakiejkolwiek protekcji. Polski sport potrzebuje prawdziwej dobrej zmiany i ja jestem gotów ją przeprowadzić” – deklaruje Rozum w liście.

„Szeroko rozumiane środki publiczne, w tym sponsoring spółek skarbu państwa to oczywista oczywistość. Wspólnie zadbamy, aby były wydawane uczciwe, efektywnie, w oparciu o przejrzyste zasady. Tu nie może być miejsca na politykierstwo i transakcyjność” – czytamy.

„Wspólnie zbudujemy system współpracy z prywatnym biznesem, korzystny dla wszystkich organizacji tworzących PKOl. Wprowadzimy do polskiego sportu uniwersalne rozwiązania kompatybilne ze sposobem myślenia przedsiębiorców, czyniące z naszej kooperacji prawdziwe partnerstwo, oparte na szacunku i wysokiej jakości wzajemnych świadczeń” – deklaruje kandydat na szefa PKOl.

„Polski sport powinien pozostać apolityczny, wolny od nacisków, zależności, niejasnych powiązań, a także bez ograniczenia kadencyjności w polskich związkach sportowych” – przekonuje.

„Zawodniczki i zawodnicy to najważniejszy komponent systemu, który wspólnie budujemy. Oni codziennie pracują na indywidualne i zespołowe sukcesy. Naszym obowiązkiem jest tak prowadzić sprawy organizacyjne i finansowe, by każdego dnia skutecznie wspierać ich wysiłki. (…) Sukcesy sportowe polskich reprezentantów będą wyrastać z sukcesów PKOl” – czytamy w liście.

Program Rozum dla PKOl opiera się na trzech filarach. Pierwszy z nich to finansowanie. Przedstawia on założenie, że sport zasługuje na odpowiednie wsparcie, dostosowane do potrzeb i możliwości. W tym celu konieczna jest systemowa akceptacja i wspieranie sponsoringu prywatnego.

Drugi filar programu to współpraca i dialog. Przewiduje on stałe konsultacje oraz wsparcie dla sportowców po zakończeniu ich kariery poprzez przyjmowanie roli ambasadorów sportu i współpracę z PKOl.

Trzeci filar to zarządzanie. Rozum postuluje wdrożenie zmian prawnych dotyczących naliczania i waloryzacji premii i stypendiów dla sportowców, emerytur dla olimpijczyków oraz dożywotniego systemu opieki medycznej. Proponuje także, by status polskiego związku sportowego przysługiwał każdemu związkowi, czy to w ramach Igrzysk Olimpijskich, Paraolimpijskich, Głuchych, czy też Sportów Nieolimpijskich – The World Games, niezależnie od tego, czy federacja jest członkiem MKOl.

„Nigdy nie byłem związany z żadną partią polityczną, całym sercem jestem oddany olimpijskiej idei. Dostrzegając różnorodność dyscyplin, dróg życiowych, doświadczeń i potrzeb jestem gotów zabiegać o jedność naszego środowiska, a poprzez dobre pomysły i skuteczne działania pracować na rzecz wielkich sukcesów polskiego sportu. Współdziałajmy i współdecydujmy o naszej przyszłości!” – kończy swój list Rozum.


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM