Nauka i technologie

Analiza Łańcucha Wartości Gospodarki Wodorowej

Serdecznie zapraszamy na prezentację raportu „Łańcuch wartości gospodarki wodorowej w Polsce”, która odbędzie się 11 maja o godz. 9.30 w budynku Uniwersytetu Warszawskiego. Przygotowaliśmy ją wspólnie z Klubem Energetycznym oraz Instytutem Energetyki, a wejście do budynku znajduje się od ul. Browarnej (ul. Dobra 55).

Analizując narzędzie łańcucha wartości, aby jeszcze bardziej zgłębić każdy z elementów wymienionych powyżej, warto skoncentrować się na:

  1. sprawdzeniu metod produkcji wodoru,
  2. wyznaczeniu skutecznych metod magazynowania,
  3. zaprezentowaniu efektywnych rozwiązań przesyłu,
  4. określeniu optymalnych dróg dystrybucji,
  5. określeniu wielu możliwych zastosowań.

Raport został opracowany w celu określenia rynkowych i regulacyjnych czynników wpływających na gotowość technologiczną, emisyjność oraz cenę produkcji, przechowywania, transportu i użycia wodoru. Obejmuje to m.in. mierzenie poziomu gotowości technologicznej za pomocą TRL, ocenę emisyjności jako wartości C02/kg wodoru oraz szczegółowy rozkład kosztów produkcji w różnych metodach i innych fragmentach łańcuchu wartości. Ponadto, raport obejmuje analizę zmian regulacyjnych, takich jak REPower EU, Nowy Pakiet Gazowy, Dyrektywa RED + akty delegowane (RFNBO, RFC), taksonomia UE + akt delegowany, itd. oraz wpływ zmian rynkowych, w tym wrażliwość kosztu produkcji wodoru na ceny nośników energii elektrycznej i gazu ziemnego oraz oczekiwane ceny technologii do elektrolizy. Raport został opracowany pod kierunkiem dr. hab. Grzegorza Tchorka, Profesora IEn.

Po prezentacji raportu odbędą się cztery sesje dyskusyjne, w których będziemy omawiać następujące tematy: przyspieszenia wodoryzacji gospodarki, znaczenia Dolin Wodorowych, transportu wodoru i wodoru w transporcie oraz finansowania inwestycji wodorowych. Ponadto, podczas konferencji przybliżymy także różne rozwiązania technologiczne dotyczące wodoru.

Na Energy Innovation Day zostaną zaprezentowane nowoczesne technologie przyjazne dla środowiska, takie jak stałotlenkowe elektrolizery i ogniwa paliwowe wspierane przez Instytut Energetyki. Startup mPowerGreen Tech zaprezentuje unikalne, zaawansowane technologicznie, ultra-kompaktowe i mobilne urządzenie Reaktor SynGen do przetwarzania biomasy i odpadów, a Hydromeda Technologies pokaże swoje innowacyjne urządzenie Termoelektrolizer o wydajności produkcji wodoru na poziomie 96%. Więcej informacji można znaleźć na stronie HYDROGENCONFERENCE.PL.


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM