Biznes i finanse

Polskie startupy osiągające sukces na arena międzynarodową: Impactandrsquo;23 Fundusz Tech andamp; Gaming wspiera polskie innowacje

Fundusz ffVC Tech & Gaming powstał z myślą o wspieraniu start-upów i firm technologicznych, które chcą wprowadzić swoje innowacyjne pomysły na rynek. Dzięki temu, start-upy mają szansę zaprezentować je światu i cieszyć się dużym zainteresowaniem. Jak wskazał Mateusz Stasiak, zastępca dyrektora Departamentu Strategii, Innowacji i Współpracy Międzynarodowej Totalizatora Sportowego, uczestniczący w Impact’23 w Poznaniu, jest to szansa na pokazanie, jak wiele można osiągnąć przy wsparciu Funduszu ffVC Tech & Gaming.

Mateusz Stasiak wyjaśnił, że Totalizator Sportowy wychodzi naprzeciw potrzebom przedsiębiorców i innowatorów, stając się mecenasem biznesu oraz sztuki. Fundusz ffVC Tech & Gaming powered by Totalizator Sportowy ma na celu poszukiwanie przewagi konkurencyjnej oraz tworzenie możliwości uprawiania bezpiecznej rozrywki na najwyższym poziomie.

„Inwestowanie w młode spółki z Polski i regionu Europy Środkowo-Wschodniej umożliwia tym startupom pokazanie się choćby w Stanach Zjednoczonych, które są światowym centrum gamingowym, i rozwinięcia skrzydeł na globalną skalę” – powiedział Mateusz Stasiak.

Juliusz Kopczewski, założyciel Ready Code, wyjaśnił, że dzięki wsparciu funduszu startup miał możliwość uczestniczenia w najważniejszej na świecie konferencji gamingowej – Targach GDC w San Francisco.

Kopczewski dodał również, że udział w tej imprezie pozwolił zdobyć nowych partnerów i rozszerzyć zasięg Ready Code wśród graczy.

Kopczewski wyjaśnił, że udział w Targach GDC pozwolił Ready Code pozyskać nowych partnerów oraz zwiększyć zainteresowanie oferowanymi produktami wśród graczy.

„Tam mieliśmy kontakt z deweloperami z całego świata i teraz jesteśmy na etapie rozmów o wdrożeniu naszej technologii do ich produktów. Ułatwia ona graczom wprowadzenie do gier nowych własnych treści, a nawet nowej mechaniki” – wyjaśnił Kopczewski.

Więcej na temat systemu treningowego Przemysława Siemaszko przybliżył podczas prezentacji. Startup GGPredict wykorzystuje sztuczną inteligencję do stworzenia systemu treningowego, który ma pomóc w zwiększaniu umiejętności graczy Counter-Strike’a.

Kopczewskiemu dorównywał Przemysław Siemaszko, który stworzył e-sportowy system treningowy oparty na sztucznej inteligencji (AI). Przemysław przedstawił szczegóły swojego rozwiązania podczas prezentacji, w której wyjaśnił, jak AI może pomóc w zwiększeniu umiejętności graczy Counter-Strike’a.

Kopczewskiowi towarzyszył Przemysław Siemaszko z GGPredict, który zaprojektował program treningowy wykorzystujący sztuczną inteligencję (AI). Podczas prezentacji Przemysław wyjaśnił, jak AI może wesprzeć graczy Counter-Strike’a w rozwijaniu umiejętności.

Konferencji towarzyszył Przemysław Siemaszko z startupu GGPredict, który opracował system treningowy dla graczy Counter-Strike’a, oparty o sztuczną inteligencję (AI). Podczas prezentacji Przemysław przykładami pokazał, jak AI może pomóc w zdobywaniu umiejętności w tej grze.

„Umowa z Funduszem ffVC Tech & Gaming poza kapitałem dała nam kontakty na całym świecie i wsparcie we współpracy z najlepszymi światowymi ekspertami” – zaznaczył przedsiębiorca. Pawel Osterreicher z firmy ReSpo.Vision, która zajmuje się analityką danych w sporcie podkreślił, że w dzisiejszych czasach warto myśleć globalnie, i to od samego początku działalności.

Mateusz Stasiak twierdzi, że by osiągnąć sukces na rynku międzynarodowym, startup musi wcześnie wykazać się kreatywnością i odwagą w działaniu. Zamiast ograniczać się do lokalnych rynków, powinien on podjąć wyzwanie i skoncentrować się na budowaniu silnej marki na skalę globalną.

„Przez pół roku startup może działać z kilkoma klientami lokalnymi, a potem, żeby nie utknąć w miejscu, musi wyjść co najmniej na większe rynki, takie jak amerykański, chiński, indyjski czy południowoamerykański. W takim właśnie celu powstał nasz fundusz, który daje spółkom na wczesnym etapie rozwoju taką możliwość” – wyjaśnił ekspert.

„Poszukujemy choćby innowacji fintechowych w obszarze płatności czy rejestracji klienta, bez których rozrywka na pieniądze nie może bezpiecznie funkcjonować. Również ciesząca się ostatnio wielką popularnością sztuczna inteligencja (AI), jest w obszarze naszych zainteresowań, bo podnosi jakość dostarczanych przez nas usług gamingowych i nie tylko naszych, bo nie tylko Totalizator Sportowy korzysta z tych rozwiązań” – wyjaśnił Stasiak.

Fundusz ffVC Tech & Gaming ma za zadanie wesprzeć przedsiębiorców, którzy tworzą innowacyjne produkty na rynku technologicznym i gamingowym. W ramach programu inwestycyjnego, Fundusz od 2020 roku współpracuje już z 17 startupami, które tworzą innowacyjne produkty i usługi. Fundusz nadal poszukuje takich rozwiązań, w których inwestycja pozwoli na dalszy rozwój startupów.

ffVC Tech & Gaming to fundusz inwestycyjny powstały w 2020 roku, z inicjatywy Totalizatora Sportowego oraz partnerów zarządzających ffVC. Zespół ffVC składa się z doświadczonych inwestorów z całego świata, a siedziba funduszu mieści się w Nowym Jorku. Celem funduszu jest wsparcie startupów, tworzących innowacyjne produkty technologiczne i gamingowe.

Fundusz ffVC Tech & Gaming współpracuje z przedsiębiorcami poprzez inwestycje, które mają na celu umożliwienie dalszego rozwoju startupów. Do tej pory fundusz współpracował z 17 startupami.

ffVC Tech & Gaming pragnie wspierać innowacyjne produkty i usługi, dlatego cały czas poszukuje nowych rozwiązań, które będą odpowiadały ich wymaganiom.


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM