Biznes i finanse

Bangladesz eliminuje bariery handlowe w odniesieniu do amerykańskiej bawełny po sponsorowanej przez CCI wizycie delegacji z Bangladeszu w USA

Dnia 19 maja 2023 r. Cotton Council International (CCI) i Departament Rolnictwa USA (USDA) ogłosiły, że ich zorganizowana wizyta przedstawicieli Ministerstwa Rolnictwa Bangladeszu w USA, połączona z niezbędnymi działaniami Biura Zagranicznej Służby Rolnej (FAS) w Dhace, przyczyniły się do złagodzenia obowiązującego od pięciu dekad wymogu fumigacji bawełny podczas jej importu z USA.

Ta nowa regulacja pozwala uniknąć znaczących ograniczeń w eksporcie bawełny z USA do Bangladeszu, co z kolei zapewnia oszczędność czasu i pieniędzy dla bangladeskich firm, które potrzebują bawełny z USA. Dodatkowo, te ponad milion dolarów, które kosztowały bangladeskie fabryki związane z fumigacją importowanych włókien bawełnianych z USA, mogą być teraz wykorzystane na inne cele.

Amerykańscy eksporterzy będą nadal korzystać z certyfikatów fitosanitarnych wystawianych przez Służbę Kontroli Zdrowia Zwierząt i Roślin Departamentu Rolnictwa USA (APHIS), ale zgodnie z nowymi przepisami certyfikat będzie zawierał specjalny zapis potwierdzający, że w pochodzącej z USA bawełnie nie ma żywych organizmów kwieciaków bawełnianych. APHIS wyda również nowe instrukcje dla eksporterów, aby umożliwić im przestrzeganie tych wymogów.

Ministerstwo Rolnictwa i Handlu Bangladeszu zdecydowało się na zniesienie wymogu fumigacji, po przeprowadzeniu wizyty studyjnej w amerykańskich zakładach produkujących bawełnę, sponsorowanej przez CCI i koordynowanej przez Krajową Amerykańską Radę (NCC). W trakcie wizyty, sześciu przedstawicieli Ministerstwa miało okazję zapoznać się z zastosowanymi tam metodami zwalczania kwieciaków bawełnianych oraz nowoczesnymi technikami zbioru i odziarniania bawełny, co pozwoliło im potwierdzić, że bawełna importowana z USA nie zawiera żywych organizmów kwieciaków bawełnianych.

Według niedawno przeprowadzonej analizy USDA FAS, Bangladesz zajmuje drugą pozycję na świecie w zakresie importu bawełny w maju 2023 r. Kraj ten generuje również własny udział w produkcji bawełny, ale jego udział w zaspokojeniu całkowitego popytu jest ograniczony do mniej niż 1%.

W 2022 roku Bangladesz pozycjonował się jako jeden z dziesięciu największych rynków zbytu dla amerykańskiej bawełny. Eksport tego surowca do tego kraju wyniósł 477,07 mln dolarów amerykańskich, co stanowiło istotną część handlu międzynarodowego (https://www.fas.usda.gov/regions/bangladesh).

Cotton Council International (CCI) to stowarzyszenie non-profit, którego celem jest popularyzacja amerykańskich włókien i produktów bawełnianych w ponad 50 krajach. Od 65 lat działają poprzez 20 oddziałów na całym świecie, dbając o to, by Amerykańska bawełna była wybierana przez producentów, marek i detalistów, jak również przez konsumentów. Dzięki temu uzyskujemy dodatkową wartość, która przyczynia się do wzrostu skali eksportu amerykańskich włókien i produktów bawełnianych. Więcej informacji na temat CCI znajdziecie Państwo na stronie cottonusa.org.

Logo firmy CCI jest dostępne pod adresem https://mma.prnewswire.com/media/2080013/CCI_Logo_Tagline_Lockup_R2_stacked_alt_blue_Logo.jpg, który zapewnia klientom szybki dostęp do marki.

Źródło: COTTON USA™

Aby skontaktować się z nami, prosimy o kontakt z jednym z naszych przedstawicieli: Jenn Sarter (jsarter@cotton.org), Bruce’em Atherley (batherley@cotton.org) lub Will Bettendorf (wbettendorf@cotton.org).


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM