Biznes i finanse

Uzyskanie Ekologicznej Przewagi – Kongres Transformacji Energetycznej w Warszawie

Jeśli jesteś zainteresowany/a wejściem w przyszłość energetyki, zarezerwuj swój bilet już dziś na Kongres Transformacji Energetycznej, który odbędzie się w Crowne Plaza Warsaw Hub przy Rondzie Daszyńskiego 2 w Warszawie w najbliższą środę 14 czerwca! Klub Energetyczny serdecznie Ciebie zaprasza!

Niezależnie od tempa zmian, jesteśmy zaproszeni do dyskusji nad zmianami w infrastrukturze energetycznej i finansowym otoczeniu, które dotyka Polskę w tej chwili. Wskazówki, jak wykorzystać te wyzwania, a także wskazówki dotyczące przyszłości, które można wyciągnąć z dyskusji, będą szczególnie mile widziane.

Hasło tegorocznej edycji brzmi – JAKIE SĄ SZANSE I ZAGROŻENIA ZWIĄZANE Z TEMPO ZMIAN?

Rozpoczynamy o godz. 10.00 i zapraszamy na wyjątkowy wykład inauguracyjny prezesa PFR, Bartka Pawlaka.

Następnie przygotowaliśmy dla naszych gości specjalne 20 minutowe debaty 1 na 1. Będą to dyskusje na temat wyzwań, z którymi musi się zmierzyć polska infrastruktura energetyczna oraz szanse i zagrożenia związane z tempa zmian. Wśród uczestników znajdą się:

  • Anna Łukaszewska-Trzeciakowska, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej;
  • Bartek Pawlak, wiceprezes PFR;
  • Marcin Popkiewicz, analityk megatrendów.

Dyskusje te mają na celu wyciągnięcie wskazówek dotyczących przyszłości i sposobów wykorzystania tych wyzwań.

W następnej sesji od 14.30 do 15.45 uczestnicy będą mogli posłuchać ekspertów w dziedzinach takich jak elektroenergetyka, efektywność energetyczna w budownictwie, cyfryzacja procesu transformacji oraz elektryfikacja transportu. Olga Sypuła z European Energy zmierzy się z Patrykiem Demskim z Tauron, Artur Łeszczyński z Skansa z Dariuszem Lewandowski z Dom 3E, a Kasia Sobótka i Marcin Petrykowski poprowadzą swoje wystąpienia. Moderatorem sesji będzie Michał Niewiadomski.

Kongres TRANSFORMACJA ENERGETYCZNA ALE JAKA zostanie przeprowadzony przez Dominikę Taranko w godzinach 14:45 – 16:00, a ZRÓWNOWAŻONE BUDOWNICTWO z Grzegorzem Błaszczakiem w godzinach 14:45 – 16:00. W godzinach 17:00 – 18:15 Kasia Sobótka przeprowadzi sesję dotyczącą ELEKTRYFIKACJI TRANSPORTU. Szczegółowa agenda Kongresu znajduje się na stronie ENERGYTRANSITIONCONGRESS.PL, a wstęp dla mediów jest wolny.

Transformacja energetyczna to globalne wyzwanie, różniące się w zależności od regionu czy państwa. Niektóre z nich borykają się z zależnością od węgla czy gazu, inne z przestarzałymi blokami jądrowymi, a jeszcze inne z zależnością od pogody przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii. Ograniczenia emisyjności gospodarki dotyczą każdego kontynentu, dlatego proces transformacji musi objąć wytwarzanie, transport, czy budownictwo.

W celu przeprowadzenia Transformacji Energetycznej ALE JAKIEJ, Dominika Taranko poprowadzi sesję w godzinach 14:45 – 16:00, a Grażyna Błaszczak sesję dotyczącą ZRÓWNOWAŻONEGO BUDOWNICTWA w godzinach 14:45 – 16:00. W godzinach 17:00 – 18:15 Kasia Sobótka odbędzie sesję poświęconą ELEKTRYFIKACJI TRANSPORTU. Więcej informacji na temat Kongresu znajdziesz na stronie ENERGYTRANSITIONCONGRESS.PL, a wstęp dla mediów jest wolny.

Kryzys energetyczny z jednej strony stał się impuls do zwiększenia wykorzystania węgla w procesie wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej w naszej części Europy, ale z drugiej strony obserwujemy szybki rozwój instalacji fotowoltaicznych. Co więcej, Polska jest krajem o najwyższym poziomie wykorzystania pomp ciepła w gospodarstwach domowych. Transformacja energetyczna jest wspierana zarówno przez obywateli i przedsiębiorców, jak i przez rząd, który dostosowuje infrastrukturę do nowych trendów.

Kongres Transformacji Energetycznej to platforma do dyskusji na temat zmian w dziedzinach takich jak energetyka, ciepłownictwo, elektryfikacja transportu oraz budownictwo. Nasze cele to zarówno optymalizacja zużycia energii, jak i zwiększenie efektywności energetycznej.

Pierwsza edycja Kongresu będzie skupiać się na temacie transformacji energetycznej, zwracając szczególną uwagę na kwestie finansowania tego procesu. W sesjach wystąpią prelegenci z Ministerstwa Klimatu i Środowiska, PSPA, OX2, Instrat, CAKE, JSW, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, NFOŚiGW, FRPE, PKO BP, Eko-Energetyki, KGHM, PFR, Instytutu Energetyki, E-Van, Tauronu oraz prof. Wojciecha Myśleckiego. Kongres wspiera Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Kongres Transformacji Energetycznej to wyjątkowa okazja do poznania najnowszych trendów w zakresie finansowania procesu transformacji energetycznej oraz wymiany doświadczeń pomiędzy liderami rynku. Zostanie wyjątkowo starannie przygotowany program wykładów i paneli dyskusyjnych, w których udział wezmą wybitni prelegenci z różnych branż.

Kongres Transformacji Energetycznej stanowi platformę do dyskusji o najważniejszych aspektach finansowania transformacji energetycznej, wspieraną przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Uczestnicy będą mieli okazję spotkać się z liderami rynku i poznać najnowsze trendy w zakresie finansowania procesu transformacji energetycznej. Przygotowywany program wykładów oraz paneli dyskusyjnych wzbogacony zostanie o wyjątkowo starannie dobranych prelegentów.


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM