Ludzie i kultura

American Cars Mania w Katowicach: Przygotuj się na największą amerykańską imprezę motoryzacyjną!

Już 16-18 czerwca 2023 roku odbędzie się X Jubileuszowa edycja Międzynarodowego Zlotu Pojazdów Amerykańskich „American Cars Mania”, którą organizuje Polsko-Amerykańska Fundacja ACM. W tym roku jednym z głównych lokalizacji imprezy będzie Lotnisko Muchowiec w Katowicach. Uczestnicy będą mogli zobaczyć ponad 1000 amerykańskich pojazdów i motocykli, zarówno tych klasycznych, jak i nowoczesnych. Przewiduje się również, że imprezę odwiedzi około 50 tysięcy osób. Wszystkich gości powita Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa, który objął tę imprezę Honorowym Patronatem.

American Cars Mania to wyjątkowe wydarzenie, które łączy w sobie klimat międzynarodowego zlotu motoryzacyjnego, targów branżowych i imprez rekreacyjnych. Zwiedzający mogą oglądać oraz dotykać klasycznych modeli zza oceanu, które nie są już produkowane od wielu lat oraz najnowsze modele amerykańskich pojazdów. Unikalną cechą American Cars Mania jest to, że każdy może usiąść za kierownicą pojazdu, które zazwyczaj można było oglądać wyłącznie w amerykańskich filmach.

American Cars Mania to niesamowita impreza, na której znajdziesz: klasyczne i nowoczesne pojazdy, strefę militarną, oryginalne amerykańskie radiowozy, a także wyścigi na ćwierć mili, pomiary mocy silników, lunapark, konkursy dla publiczności z nagrodami, w tym wybory Miss Pin Up. Gościem specjalnym będzie szeryf z USA Maciej Stebel – Polak, który opowie o pracy w amerykańskiej policji. Osoby najbardziej zainteresowane techniką pojazdów będą miały szansę obejrzeć ponad 50 oryginalnych radiowozów amerykańskich, których zwykle można zobaczyć tylko w filmach akcji. Dodatkowo, Przemysław Szafrański zaprasza wszystkich miłośników warsztatowych zmagań na swoje warsztaty. Zwieńczeniem wieczoru będą żywe koncerty.

Organizatorzy przygotowali prawdziwą niespodziankę – na imprezę zaproszone zostało Wojsko Polskie, które zaprezentuje wyposażenie, w tym czołg Leopard, moździerz samobieżny M120 Rak, Rosomak, samobieżną wieloprowadnicową wyrzutnię rakietową WR-40 Langusta, pojazd HMMWV i AERO. To wspaniała okazja, aby dzieci i miłośnicy militariów mieli okazję zobaczyć te niezwykłe pojazdy.

Organizatorzy imprezy zaprosili na tor nie tylko amerykańskie potwory szos, ale również pojazdy z innych krajów. Wyścigi na ćwierć mili będą okazją do zmierzenia się z ogromną mocą silników amerykańskich, japońskich i niemieckich. Wśród zgłoszonych pojazdów znajdują się te, które mogą pochwalić się mocą przekraczającą niejednokrotnie 1000 koni mechanicznych. Widzowie będą mieli okazję śledzić wyścigi na żywo i zobaczyć, jakie pojazdy okażą się najszybsze i najbardziej wytrzymałe!

„American Cars Mania” to wyjątkowa okazja do zobaczenia lub z bliska przyjrzenia się ponad 700 amerykańskich samochodów. Dowiedz się jak amerykańscy producenci tworzyli unikalne pojazdy o niezwykłym charakterze i zapierającym dech w piersiach designie. Od ponad stulecia amerykańskie marki produkują samochody, które pokochały miliony fanów na całym świecie i do dziś wzbudzają szacunek i podziw. Zapisz się już teraz i przyjdź podziwiać te wyjątkowe pojazdy!


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM