Ludzie i kultura

Polskie wakacje w zrównoważonym budżecie – jak to zrobić?

Polacy przed wakacjami starannie się przygotowują, wykonując porównania, wyliczenia i przegląd opinii innych. Nocowanie.pl przeprowadziło ankietę wśród 2000 turystów, aby zbadać, jak planują one wakacje. Wyniki wskazują, że większość rodzin wybiera się nad morze na tydzień, podczas gdy para może spędzić dwa tygodnie wakacji. Przed wydaniem pieniędzy, Polacy zawsze zachowują rozsądek.

Wakacje już tuż tuż, dlatego też Nocowanie.pl postanowiło przeprowadzić ankietę wśród 2000 turystów, zastanawiających się, gdzie najlepiej spędzić wolne dni i ile wydać na wczasy. Wyniki ankiety pozwolą lepiej zrozumieć, co wpływa na decyzje dotyczące wakacji.

Okazuje się, że 45,7% rodzin planuje wyjazd wspólnie, zaś 37,8% respondentów preferuje wycieczkę tylko we dwoje. 55% z nich zamierza wykorzystać 1 tydzień na urlopie, zaś 7% zdecydowało się na dwutygodniowy odpoczynek. 20% respondentów postawiło na krótki, 4-dniowy wypoczynek, a 14% wybrało weekendowy wyjazd.

Jeśli chodzi o planowane wyjazdy we dwoje, 37% badanych wskazało na tygodniowy urlop. Jednak obecnie krótkie wypady są bardziej lubiane, w tym 4-dniowe wyjazdy przez 27,5% badanych oraz weekendy przez 24,8%. Zaledwie 8% par planuje dwutygodniowe wakacje.

Decydując się na wakacje, wielu z nas zastanawia się, ile powinno się przeznaczyć na wydatek. Okazuje się, że prawie połowa par (49%) oraz 44% rodzin wybiera wydatki do 100 złotych za osobę za noc. Z kolei 8,5% rodzin i co dziesiąta para zdecydowała się na wydatek powyżej 300 złotych za osobę za noc. Natomiast 75% rodzin i 90% par planujących urlop we dwoje wybrało wydatki do 4000 złotych.

64% rodzin z dziećmi oraz 55% par preferuje wakacje nad morzem, zaś 31% rodzin i co trzecia para decyduje się na wędrówki górskie. Co dziesiąty ankietowany wybiera zaś Mazury jako cel wakacyjnych wyjazdów. Wyniki te potwierdzają, że morze jest najpopularniejszym miejscem wakacyjnych wypoczynków.

„Jak wynika z odpowiedzi ankietowanych na decyzję o wyborze wpływ mają przede wszystkim ostateczna cena bez ukrytych opłat dodatkowych, dobra relacja ceny do jakości, rzetelny opis obiektu, atrakcyjne promocje, parking, dostępne udogodnienia, a także atrakcje na miejscu i w najbliższej okolicy, dostosowane do potrzeb rodzin lub osób wypoczywających we dwoje – mówi Tomasz Zaniewski, wiceprezes Nocowanie.pl. – Duże znaczenie ma też opinia innych. Uważnie śledzimy wpisy i komentarze dostępne w internecie, zwracając uwagę na to czy wyglądają na wiarygodne” – podkreśla. 

Aby ułatwić wybór, warto skorzystać z poradnika online który pomoże znaleźć odpowiedni obiekt i wybrać najlepszą ofertę. W ten sposób, można poświęcić mniej czasu na porównywanie poszczególnych ofert i szybciej dokonać wyboru.

Niezależnie od tego, czy jesteś samotnym podróżnikiem czy szukasz miejsca dla całej rodziny, odpowiedni obiekt może zostać znaleziony dzięki kombinacji doświadczenia z poradnikiem online. Przejrzyj konkretne oferty, aby zobaczyć, która najbardziej odpowiada Twoim oczekiwaniom i wybierz ją!

Jeśli zależy Ci na udanych wakacjach, wybór odpowiedniego obiektu jest bardzo ważny. Aby znaleźć taki, który wpisuje się w Twoje oczekiwania, przejrzyj oferty i sprawdź poradnik online. Żmudne porównywanie kilku lub kilkudziesięciu obiektów nie jest konieczne – wystarczy wybrać kilka najbardziej interesujących i sprawdzić, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Korzystając z poradnika online, możesz porównać wszystkie oferty w jednym miejscu, porównać ceny i wybrać najlepszą. Wybierz ofertę, która najbardziej odpowiada Twoim oczekiwaniom i ciesz się wymarzonymi wakacjami!

Planując wakacje, odpowiedni obiekt jest kluczowy. Przejrzyj oferty i skorzystaj z poradnika online, aby wybrać najlepszą dla Ciebie opcję. Przeszukanie wszystkich dostępnych ofert nie jest konieczne – wystarczy wybrać kilka najbardziej interesujących i porównać je pod kątem ceny i oferty.

Dzięki temu skutecznemu i szybkiemu narzędziu, możesz wybrać obiekt, który spełni Twoje oczekiwania i zapewni udane wakacje. Nie czekaj! Znajdź wymarzone miejsce i ciesz się wyjątkowymi wakacjami!

Decydując się na zestawienie propozycji, ankietowani zwracają uwagę na różne aspekty, w tym ceny, opinie, ilość dostarczanych zdjęć, opisy udogodnień oraz szeroki zakres możliwości spędzenia wolnego czasu w okolicy.

„Pomocą w wyborze służą serwisy takie jak nasz, bo gromadzą w jednym miejscu wiele możliwości wyboru: hotele, pensjonaty, apartamenty, domki, kwatery prywatne czy gospodarstwa agroturystyczne, oferty dla poszukujących samotności w leśnej głuszy i dla miłośników luksusowych SPA – podkreśla Tomasz Zaniewski. – Proste wyszukiwanie jednym pozwala zaplanować rodzinny wypoczynek z atrakcjami dla dzieci, innym zaś pobyt w hotelu tylko dla dorosłych”.

Istnieje wiele czynników, które mogą zniechęcić turystów do wyboru danego miejsca. Przede wszystkim, brak informacji o wyposażeniu obiektu, niedostateczny stan samego obiektu i jego okolicy, a także brak parkingów w pobliżu, to cechy, które skutecznie zniechęcają do wyboru danego miejsca.

Możliwość odpoczynku w atrakcyjnym miejscu często uzależniona jest od warunków, w których się ono znajduje. Niedostateczna informacja o wyposażeniu obiektu, niedostateczny stan samego obiektu i jego otoczenia, a także brak możliwości zaparkowania w pobliżu, to czynniki, które skutecznie odstraszają turystów od wybrania danego miejsca.


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM