Zdrowie i styl życia

Saksonia-Anhalt: Lato pełne Atrakcji dla Dzieci i Czas na Świeżym Powietrzu

Ponad 4 na 5 uczniów w wieku 8 lat nosi na plecach ciężki plecak do szkoły, co może być szczególnie niekorzystne dla ich młodych kręgosłupów. Co więcej, często zdarza się, że 7-letni uczniowie noszą plecaki ważące nawet 11 kg – co stanowi ogromne obciążenie dla ich zdrowia.

Nie ma lepszego czasu na wakacje rodzinne niż sezon letni! A jeśli szukasz wspaniałych miejsc, które dostarczą Ci i Twojej rodzinie wiele radości, to Saksonia-Anhalt to idealne miejsce. Region oferuje szeroką gamę atrakcji dla wszystkich – od zabytków historycznych po malownicze krajobrazy. Przygotujcie się na niezapomniane przeżycia!

Jeśli szukasz aktywnego sposobu na spędzenie wolnego czasu, Saksonia-Anhalt oferuje wiele możliwości poznawania wsi, jej kultury i historii. Region Anhalt-Dessau-Bitterfeld, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, oferuje rodzinom zniżki, które można uzyskać dzięki karcie WelterbeCard. Karta ta łączy sport, dobrą zabawę i kulturę. Najlepszym sposobem na podróżowanie i odkrywanie tego regionu jest jazda na rowerze – możesz wybrać szlak rowerowy, który łączy z zabytkami techniki przemysłowej lub kolejny, który prowadzi do Dessau-Wörlitz, królestwa ogrodów.

Altmark to raj dla osób ceniących aktywny wypoczynek. Region oferuje szeroki wybór szlaków rowerowych, od popularnych tras krajowych i międzynarodowych, jak Euroroute R1/D3, po mniejsze, ukryte skarby. Dla miłośników jazdy konnej sieć szlaków prowadzi przez zielone łąki zalewowe, malownicze wsie rybackie, a także przez okazałe miasta hanzeatyckie. Wszystkie te szlaki są również dostępne dla wędrowców i rowerzystów.

Harz to z pewnością jeden z najbardziej znanych rejonów, jeśli chodzi o piesze wycieczki. Istnieją tu tysiące kilometrów szlaków, a jeden z nich, Harzer-Hexen-Stieg, niezmiennie przyciąga turystów od 2023 roku. Szlak ten oferuje unikatowe widoki starożytnych miasteczek, pozostałości tysiącletniego górnictwa oraz wspaniałe jaskinie. Przed zwiedzeniem pięknej, dzikiej i romantycznej doliny rzeki Bode, warto spróbować swoich sił w ekstremalnych sportach wodnych na tamie Rappbode.

Park wspinaczkowy oraz kolejka tyrolska w stolicy regionu Magdeburgu to miejsca, które zapewnią odwiedzającym niesamowite wrażenia i niezapomniane przeżycia. Interesującym miejscem do zwiedzania jest również lokalne zoo, w którym można zobaczyć parę panter śnieżnych oraz odwiedzić muzeum Ottonianum, gdzie zgłębisz historię katedry w Magdeburgu oraz erę cesarza Ottona Wielkiego. Z kolei na tych, którzy cenią sobie spokojniejsze formy aktywności, czeka wyjątkowo interesująca wycieczka po okolicy. Środkowa Łaba w pobliżu Magdeburga to idealne miejsce do zwiedzania historycznych szlaków handlu cukrem i solą – białego złota – pieszo lub na rowerze.

W czerwcu można odwiedzić Centrum Nebra Ark w regionie Saale-Unstrut na południu Saksonii-Anhalt i zgłębić tajemnice Dysku z Nebry. To wyjątkowa okazja, by poznać fascynujące historie tej tajemniczej krainy.

Osoby, które lubią aktywny wypoczynek, powinny odwiedzić Rezerwat Biosfery Środkowej Łaby lub Landhof Neulingen w Altmarku. W tym miejscu można dowiedzieć się więcej o szparagach z Altmarku, które są szczególnie cenione w kulturze Saksonii-Anhalt, a nawet mieć okazję zobaczyć, jak smakują w kuchni duńskiego dworu królewskiego.

Aby ułatwić korzystanie z biwaków i przyczep kempingowych w Saksonii-Anhalt, IMG przygotowało sześć przydatnych wskazówek. Dołączone materiały prasowe są dostosowane do potrzeb rodzin, a zdjęcia są dostępne do wykorzystania bez konieczności uiszczenia opłat licencyjnych.

Oto piękne zdjęcie Bertingen Silbersee: https://mma.prnewswire.com/media/2095364/Bertingen_Silbersee.jpg. Logo IMG Sachsen-Anhalt: https://mma.prnewswire.com/media/1840465/IMG_Sachsen_Anhalt_Logo.jpg można znaleźć pod adresem.


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM