Biznes i finanse

Nowe źródła energii w pojazdach ciężkich: SANY testuje nowe możliwości

CHANGSHA, Chiny, 15 czerwca 2023 r. /PRNewswire/ — SANY Group („SANY”) ogłosiła dzisiaj uruchomienie Centrum Testowe Pojazdów Inżynieryjnych Zasilanych Nowymi Źródłami Energii SANY („Centrum”) w mieście Changsha – stolicy prowincji Hunan w środkowych Chinach. Inwestycja ta, warta ponad 100 mln RMB, stanowi pierwszy tego typu ośrodek na świecie. Centrum wyposażono w najnowocześniejsze urządzenia i sprzęt, aby zapewnić najbardziej zaawansowane możliwości prowadzenia badań rozwojowych w dziedzinie elektrycznych pojazdów inżynieryjnych. Tego samego dnia zaprezentowany zostanie akumulator uzupełniający DC PowerOcan.

Centrum Testowe SANY oferuje przemysłowi innowacyjne źródła energii, w tym nowy akumulator uzupełniający DC PowerOcan. Ten wydajny i bezpieczny produkt jest przeznaczony do zastosowań w zaawansowanych pojazdach inżynieryjnych, takich jak żurawie, koparki, ładowarki, dźwigi i wiele innych.

Centrum jest wyposażone w 40-hektarową przestrzeń, w której znajdują się wewnętrzne laboratorium oraz zewnętrzne stanowiska do testowania jednoczesnej niezawodności i parametrów aż 20 pojazdów. Ponadto, wyposażone jest w profesjonalny sprzęt do badań nad technologiami związanymi z silnikami, akumulatorami, układami sterowania (metoda HIL), układami hybrydowymi, paliwem wodorowym, bateriami oraz osiami napędowymi.

Ośrodek SANY wyposażony został w 20 nowoczesnych stanowisk badawczych, które pozwoliły przeprowadzić już ponad 100 testów na ekologicznych pojazdach zasilanych nowymi źródłami energii. Specjalnie dla tego ośrodka została zbudowana hamownia podwoziowa o sile trakcyjnej 120 000 N i obciążeniu osiowym 35 ton. Ponadto, w Centrum znajduje się komora klimatyczna o objętości 2500 cm3, w której możliwe są testy w temperaturze od -45℃ do 70℃, a także symulacja światła słonecznego. Dzięki temu, Centrum SANY jest w stanie zapewnić pełne badania wytrzymałości pojazdów w ekstremalnych warunkach.

„SANY ma ambicje odgrywania czołowej roli w transformacji światowej gospodarki w kierunku modelu niskoemisyjnego i z myślą o tym powstał nowy ośrodek badawczy, którego celem jest podnoszenie poziomu niezawodności technologii oraz tworzenie komercyjnych innowacji w elektrycznych pojazdach inżynieryjnych” – powiedział You Ligang, zastępca dyrektora Centrum.

Pierwszym krokiem firmy w kierunku stworzenia najnowocześniejszego centrum badawczego było podpisanie umowy z chińskim rządem w celu wykorzystania istniejącej infrastruktury, aby rozwijać technologie przyspieszające elektryfikację pojazdów. W ramach tego projektu SANY będzie miała dostęp do wysokiej jakości systemów testowania, w tym nowoczesnych symulatorów jazdy, maszyn do badania trwałości i maszyn do efektywności paliwowej.

W planach jest również zatrudnienie zespołu ekspertów w dziedzinie elektryfikacji pojazdów, aby pomóc w tworzeniu nowych technologii, które pozwolą firmie na dalszą dominację na rynku. W następnym roku SANY rozpocznie produkcję pierwszych aut elektrycznych, które zostały opracowane w nowym centrum badawczym.

SANY jest jednym z najbardziej innowacyjnych producentów pojazdów inżynieryjnych w Chinach i jest liderem w dziedzinie elektryfikacji pojazdów. Firma zamierza ustanowić nowy standard dla elektryfikacji pojazdów na świecie, wykorzystując swoje nowe badania i technologie. SANY jest zdeterminowana, aby stać się jednym z najbardziej innowacyjnych producentów pojazdów inżynieryjnych na świecie i wyznaczyć nowy standard w zakresie elektryfikacji pojazdów.

Firma SANY jest dzisiaj największym producentem pojazdów inżynieryjnych i pojazdów elektrycznych w Chinach, a jej innowacyjne podejście do technologii elektryfikacji pojazdów nie pozostawia wątpliwości, że będzie ona kontynuowała dominację na rynku. Nowe centrum badawcze i technologie zapewnią firmie SANY przewagę konkurencyjną nad innymi producentami pojazdów inżynieryjnych w Chinach.

SANY wykorzysta swoją pozycję lidera na rynku elektryfikacji pojazdów, aby wykorzystać zalety technologii w celu zapewnienia jeszcze lepszych produktów i usług dla swoich klientów. Nowe centrum badawcze, w którym prowadzone będą badania nad technologią elektryfikacji pojazdów, pozwoli firmie SANY na dalszy rozwój.

SANY idzie o krok dalej w swojej innowacyjnej strategii, wykorzystując technologie cyfrowe, aby usprawnić procesy produkcyjne i wspierać zrównoważony rozwój. Fabryka nr 18 została wyposażona w nowoczesny, zautomatyzowany system oparty na sztucznej inteligencji i przemysłowym internecie rzeczy, dzięki któremu firma odnotowała znaczny wzrost wydajności i produktywności – odpowiednio o 123% i 98%, a także skutecznie zredukowała jednostkowe koszty produkcji o 29%.

SANY jest światowym liderem w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań dla budownictwa. Nasi inżynierowie i specjaliści wdrażają najnowocześniejsze technologie, aby zapewnić wysoką jakość produktów i usług naszym klientom. Nasza specjalizacja w dziedzinie budownictwa obejmuje maszyny do budowy dróg, sprzęt do budowy mostów, urządzenia do budowy dróg, a także zaawansowane systemy energetyczne.

SANY jest liderem w zakresie innowacji w zakresie budownictwa. Przykładem tego są nasze nowoczesne centra testowe, które umożliwiają przeprowadzanie wysokiej jakości testów i badań nad naszymi nowymi produktami i rozwiązaniami. Nasze innowacyjne produkty i usługi są wykorzystywane w całym świecie, co pozwala nam dostarczać najwyższej jakości rozwiązania dla naszych klientów.

SANY dostarcza najnowocześniejsze technologie i rozwiązania w dziedzinie budownictwa, które są dostępne na całym świecie. Nasze zaawansowane systemy energetyczne oraz maszyny i sprzęt do budowy dróg znajdują zastosowanie w wielu krajach, co pozwala nam dostarczać wysokiej jakości usługi i produkty naszym klientom. Więcej szczegółów na temat naszych produktów i usług można znaleźć na naszej stronie internetowej.

SANY oferuje również szeroką gamę usług doradczych dla naszych klientów, w tym wsparcie techniczne, szkolenia i wsparcie dla pracowników. Nasz zespół specjalistów jest wykwalifikowany i świadczący usługi w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii w budownictwie. Dzięki naszym usługom i produktom nasze klientki mogą czerpać korzyści z nowoczesnych rozwiązań budowlanych.


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM