Polityka i społeczeństwo

TVN24.pl zmuszone do publikacji sprostowania wyrokiem sądu

Sąd wydał nakaz, aby portal TVN24.pl opublikował sprostowanie do swojej publikacji z 2 października 2018 r.

Według orzeczenia, informacje zawarte w publikacji pod tytułem „Miał być przełomem w walce z pedofilią. W jawnym rejestrze brakuje duchownych” są niezgodne z prawdą, ponieważ nie było to działanie Ministerstwa Sprawiedliwości. Ponadto, nie ma podstaw do twierdzenia, że w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym (rejestr pedofilów) księża są w jakikolwiek sposób ominięci lub ukryci.

Ministerstwo Sprawiedliwości informuje wszystkich o wydanym przez sąd nakazie i zaleca, aby zapoznać się z treścią sprostowania.

15 czerwca Sąd Apelacyjny w Warszawie wydał prawomocny wyrok dotyczący sprostowania informacji podanych w artykule. Sprostowanie zostało opublikowane i mówiło, że:

„Podział rejestru pedofilów na część jawną i niejawną był wynikiem prac parlamentarnych, a nie decyzji Ministerstwa Sprawiedliwości. Nieprawdziwa jest również informacja, że w rejestrze specjalnie ukryto księży. Ministerstwo Sprawiedliwości nie ma żadnego wpływu na publikowane w nim dane. Wpis w rejestrze zależy wyłącznie od rodzaju popełnionego przestępstwa, a wykonywany zawód, czy przynależność do grupy społecznej nie mają żadnego znaczenia. Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.”

Sąd orzekł, że treści zawierające błędy muszą zostać natychmiast usunięte z portalu tvn24.pl. Ponadto, Ministerstwo Sprawiedliwości otrzyma zwrot kosztów procesowych.

Serwis PAP publikuje komunikaty bez wprowadzania zmian w ich treści, w takiej formie, jaką dostarczył nadawca. Nadawca ponosi odpowiedzialność za zgodność jej z art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe.(PAP)


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM