Biznes i finanse

Krocząc w stronę zrównoważonego świata: Innowacje firmy SOFAR w dziedzinie fotowoltaiki i systemów magazynowania energii

Pierwsza połowa tego roku przyniosła inwestorom wyraźne zyski z większości klas aktywów, w tym akcji i obligacji. Prezes Eques Investment TFI, Tomasz Korab, który wziął udział w XXXI Debatach TFI, 19 czerwca w Centrum Prasowym PAP, wyraził jednak przekonanie, że druga połowa roku nie będzie tak korzystna dla inwestorów jak ta pierwsza.

19 czerwca 2023 r. SOFAR zorganizował w Monachium wydarzenie „Powering Forward (Z energią naprzód)”, podczas którego zaprezentował swoją innowacyjną technologię. Przedstawił najnowszy system mikrofalowników PowerNano i system magazynowania energii PowerIn, skierowany do sektora komercyjnego i przemysłowego. Ta kompleksowa oferta produktów i rozwiązań obejmuje wszystko od skali mikro do sektora użyteczności publicznej, dzięki czemu nadaje się zarówno do użytku mieszkaniowego, handlowego, przemysłowego, jak i użyteczności publicznej.

PowerNano firmy SOFAR to innowacyjny system mikrofalowników, który zapewnia cyfrową energię dla domów w przyszłości. Jego skalowalne rozwiązania łączą w sobie inteligentne technologie do domu, akumulator na prąd zmienny, a także RSD (system szybkiego wyłączania) i IP67. System jest łatwy w dystrybucji, instalacji i konserwacji, a jego kompatybilność z modułami fotowoltaicznymi 182/210mm pozwala na uzyskanie do 5% wyższego uzysku energii. Co więcej, instalacja jest automatycznie konfigurowana i dostępna dla osób niebędących specjalistami.

Kolejnym plusem PowerNano jest to, że zapewnia maksymalny zwrot z inwestycji w instalacje fotowoltaiczne w domu. Dzięki wsparciu prądu stałego <60V, system jest w stanie generować i magazynować energię w sposób efektywny, bezpieczny i niezawodny.

Potwierdzona konkurencyjność PowerNano firmy SOFAR została nagrodzona podpisaniem protokołów ustaleń dotyczących dostarczenia dwustu tysięcy zestawów PowR Group, Elicity, PV Selected i Vögelin GmbH. Jest to ważny krok w stronę osiągnięcia ambitnego celu naszej firmy – zerowej emisji netto.

SOFAR PowerIn to idealne rozwiązanie do maksymalnego wykorzystania wartości powierzchni dachowej. Jego wysoka wydajność i skalowalność pomaga w magazynowaniu energii na skalę komercyjną i przemysłową. Wyposażone w inteligentny system aktywnego bilansowania, PowerIn zapewnia wyższy czynnik DC/AC (1,5+) i niższe uśrednione koszty energii elektrycznej (LCOE). Dodatkowo, technologia AFCI, trójwarstwowa ochrona przed stratami termicznymi oraz monitorowanie w chmurze gwarantuje pełny komfort bezpieczeństwa. Ponadto, modułowa budowa i niewymagające konserwacji akumulatory do bezpośredniej wymiany znacznie obniżają koszty pracy i początkowe koszty inwestycji.

SOFAR PowerIn to optymalna platforma magazynowania energii, która zapewnia wykorzystanie powierzchni dachowej w najbardziej efektywny sposób. Wykorzystując najnowocześniejsze technologie, PowerIn zwiększa wydajność magazynowanej energii i obniża ogólne koszty inwestycyjne i eksploatacyjne. Jest to idealny wybór dla wszystkich, którzy szukają wykorzystania powierzchni dachowej w najbardziej efektywny sposób.

PVO International, Bet Solar i PowR Group uwierzyli w zdolność SOFAR do zapewnienia dużych oszczędności i stabilnego zasilania i zdecydowali się podpisać protokoły ustaleń w sprawie PowerIn o całkowitej pojemności 1,5 GW, co zdaje się potwierdzać jego siłę i pozycję na rynku magazynowania energii.

SOFAR PowerMaster i PowerMega to idealne rozwiązania w sektorze użyteczności publicznej. Te innowacyjne produkty wykorzystują hybrydowe chłodzenie powietrzem i płynem, aby zapewnić bezpieczne i niezawodne funkcjonowanie w trudnych warunkach rynkowych. PowerMega oferuje wyższe uzyski mocy, maksymalną wydajność 99,05% i prąd wejściowy 20A na MPPT. Falownik o mocy 350kW ma IP66 i zabezpieczenie antykorozyjne C5-M, dzięki czemu jest przystosowany do temperatur od -30°C do 60°C.

PowerMaster i PowerMega to gwarancja wysokiej jakości i wydajności. Wyposażone w najnowocześniejsze technologie, są idealne do zastosowań w sektorze użyteczności publicznej. Oba produkty zapewniają wyższe uzyski mocy i wydajność, a także bezpieczne i stabilne działanie w zmieniających się warunkach rynkowych.

Firma oferuje innowacyjne rozwiązania z zakresu fotowoltaiki i magazynowania energii, które są dostosowane do potrzeb różnych segmentów. Wśród naszych produktów znajdą Państwo flagowy system magazynowania energii dla gospodarstw domowych SOFAR 5~20 kW, system PV dla gospodarstw domowych 3,3~12 kW, system PV na skalę komercyjną i przemysłową 30~50kW, a także zintegrowany system magazynowania energii dla sektora mieszkaniowego PowerAll.

Guy Rong, wiceprezes wyższego szczebla w firmie SOFAR, wyraził entuzjazm na temat wprowadzenia PowerNano i PowerIn, twierdząc, że oferta kompleksowych rozwiązań firmy SOFAR przyczynia się do osiągnięcia celu zerowej emisji netto.

„Potwierdza ona nasze zaangażowanie w przyspieszenie zdobycia rynku odnawialnej energii w przystępnej cenie. Dzięki wykorzystaniu naszych możliwości w zakresie B+R zamierzamy wprowadzać dalsze innowacje i rozwiązania, które zapewnią zrównoważoną przyszłość dla wszystkich” – dodał.

SOFAR jest międzynarodowym producentem innowacyjnych rozwiązań energetycznych, który odgrywa znaczącą rolę w kształtowaniu przyszłości branży. Wśród produktów SOFAR znajdują się falowniki fotowoltaiczne, falowniki hybrydowe, systemy magazynowania energii oraz inteligentne systemy zarządzania energią. Firma wykorzystuje swoją międzynarodową sieć badawczo-rozwojową, trzy centra badawczo-rozwojowe i dwie bazy produkcyjne, aby utrzymać pozycję lidera w dziedzinie technologii cyfrowych. Do 2022 r. SOFAR sprzedała falowniki o mocy 18 GW klientom z przeszło 100 krajów i regionów na całym świecie. W tym samym roku roczna moc falowników SOFAR wyniosła 10 GW, a pojemność akumulatorów SOFAR wynosiła 1 GWh.

Produkty SOFAR służą do zaspokajania potrzeb instalacji fotowoltaicznych i systemów magazynowania energii. Firma SOFAR może pochwalić się znalezieniem się w pierwszej piątce światowych dostawców falowników hybrydowych i stałym wzrostem liczby klientów. Przyczynia się to do wzmocnienia pozycji międzynarodowego lidera cyfrowych rozwiązań energetycznych.


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM