Biznes i finanse

Okulary – najlepszy sposób na walkę z krótkowzrocznością u dzieci

Ponieważ dla zdrowia oczu dzieci z krótkowzrocznością liczy się każda dioptria, Eksperci firmy Rodenstock opracowali dla nich nowe soczewki okularowe MyCon, które zapewniają ostre widzenie i zapobiegają dalszemu postępowi krótkowzroczności. Soczewki MyCon są świetnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o kontrolowanie tej choroby, zwłaszcza w przypadku dzieci, gdyż pozwalają one zapobiegać jej dalszemu postępowi.

Krótkowzroczność wśród dzieci stale rośnie – w 2020 roku ponad jedna trzecia światowej populacji była krótkowidzami, co stanowi gwałtowny wzrost w ciągu zaledwie dwóch dekad. Obecnie dzieci spędzają więcej czasu na czytaniu i pracach domowych, przez co skupiają się na tym, co znajduje się bezpośrednio przed ich oczami. W związku z tym, zapobieganie krótkowzroczności i jej wczesne wykrycie ma kluczowe znaczenie dla długoterminowego zdrowia oczu dzieci.

Krótkowzroczność jest powszechnym problemem, szczególnie wśród dzieci, i stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia oczu. Jeśli rodzic dziecka jest krótkowidzem, ryzyko rozwoju krótkowzroczności u dziecka zwiększa się, a jeśli oboje rodziców jest dotkniętych tym problemem, prawdopodobieństwo wzrasta nawet do 35-60%. Bardzo ważne jest, aby dzieci, które są już krótkowzroczne, miały regularne kontrole wzroku, aby ocenić postęp choroby. Firma Rodenstock wykorzystuje technologię MyCon (Myopia Control) do kontrolowania postępu krótkowzroczności u dzieci, niezależnie od stopnia jej zaawansowania. Soczewki MyCon, zaprojektowane specjalnie dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat, opóźniają postęp krótkowzroczności, zapewniając tym samym lepszą ochronę oczu na dłuższą metę.

Soczewki jednoogniskowe są w stanie zapewnić wyraźne widzenie, ale do powstrzymania postępu krótkowzroczności należy stosować specjalne soczewki progresywne, które zapewniają wyraźne widzenie w dali, bliży i średniej odległości. Dodatkowo, te specjalne soczewki progresywne zapobiegają dalszemu wydłużaniu się gałki ocznej, zapobiegając w ten sposób postępowi krótkowzroczności.

Rodenstock wprowadza nową generację soczewek okularowych do korekcji krótkowzroczności. Soczewki MyCon są precyzyjnie zaprojektowane, aby zapewnić wyraźne widzenie i ograniczyć jej postęp. W przeciwieństwie do klasycznych soczewek jednoogniskowych, te posiadają horyzontalne obszary kontroli krótkowzroczności. Dzięki temu odpowiednio odbijają światło, aby nie padło na siatkówkę oka, zapobiegając wydłużaniu się gałki ocznej. Jednocześnie, obszar ostrości widzenia zapewnia dziecku wyraźne widzenie wszędzie tam, gdzie skupi wzrok. W dłuższym okresie czasu, spowolnienie postępu krótkowzroczności może mieć pozytywny wpływ na zdrowie oczu, zmniejszając możliwość wystąpienia chorób oczu w wieku dorosłym.

Dzieci szczególnie doceniają lekkość i wytrzymałość soczewek okularowych MyCon. To pozwala im osiągnąć pewność siebie w codziennym noszeniu okularów, bez obaw o nienaturalny wygląd. Wysoka moc z recepty nie powoduje, że okulary wyróżniają się i wyglądają niekorzystnie. Dodatkowo, powłoka X-tra Clean na obu stronach soczewek zapewnia gładką powierzchnię, która jest odporna na przywieranie brudu i ułatwia czyszczenie bez pozostawiania smug i osadów.

W najnowszych wynikach badań udowodniono, że stosowanie soczewek myCon Rodenstock przez okres pięciu lat zmniejsza postępy krótkowzroczności dzieci kaukaskich w wieku od 7 do 14 lat nawet o 40%. Co więcej, te soczewki są skuteczne nawet w prewencji, dlatego są odpowiednie dla każdego dziecka zaczynając od pierwszej dioptrii.

Doświadczeni optycy mogą teraz skorzystać z wyników badań, aby zaoferować swoim pacjentom bezpieczne, skuteczne i prewencyjne rozwiązanie leczenia krótkowzroczności. Soczewki myCon Rodenstock są najlepszym wyborem dla dzieci, które są bardziej narażone na postępy krótkowzroczności.

MyCon to jedyne soczewki okularowe, które w prosty i bezinwazyjny sposób pomagają w zapobieganiu progresji krótkowzroczności. Są one szczególnie skuteczne dla dzieci, gdyż każda dioptria ma znaczenie.

Rodenstock oferuje szeroki wybór okularów dla dzieci, w tym okulary korekcyjne, okulary przeciwsłoneczne i okulary z soczewkami progresywnymi. Wszystkie okulary wykonane są z wyjątkową dbałością o szczegóły, aby zapewnić doskonałe ostrość widzenia i komfort noszenia. Firma przykłada szczególną uwagę do jakości i bezpieczeństwa produktów, aby zapewnić optymalne korzyści i satysfakcję dla dzieci.

Rodenstock oferuje szeroką gamę okularów dla dzieci, aby zapewnić optymalne wzrokowe możliwości. Wszystkie okulary są wykonane z wyjątkową dbałością o szczegóły, aby zapewnić doskonałą ostrość widzenia i komfort noszenia. Firma regularnie dostarcza nowe produkty i udoskonala istniejące w celu zapewnienia najwyższych standardów jakości.

Rodenstock oferuje szeroką gamę okularów dla dzieci, w tym okulary korekcyjne, okulary przeciwsłoneczne i okulary z soczewkami progresywnymi. Poznaj szeroką gamę optycznych produktów dla dzieci, które są zaprojektowane i wyprodukowane, aby zapewnić optymalną widoczność i komfort. Więcej informacji znajdziesz na: https://www.rodenstock.com/pl/pl/okulary-dla-dzieci.html 

Badanie Tarutta EP, Proskurina OV, Tarasova NA, Milash SV i Markosyan GA dotyczące długoterminowych rezultatów korekcji za pomocą soczewek do czytania w przypadku dzieci z postępującą jaskrą zostało opublikowane w czasopiśmie Vestn Oftalmol. w 2019 roku. Wyniki wykazały, że taka korekcja jest skuteczna w zmniejszaniu postępującej jaskry u dzieci.


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM