Polityka i społeczeństwo

Unijne wsparcie dla rozwoju gminy Sławno

Gmina Sławno, która od wielu lat z sukcesami sięga po środki zewnętrzne, realizuje kolejne ważne projekty społeczne. W Bobrowicach powstało przedszkole gminne, a w Brześciu wiejska świetlica została termomodernizowana. Realizacji obu przedsięwzięć pomogły Fundusze Europejskie, które zostały przyznane przez zachodniopomorski urząd marszałkowski.

Nowoczesny budynek Przedszkola w Bobrowicach zachwyca swoją jednokondygnacyjną architekturą. Na miejscu znajdują się dwie sale po 80 m kw. każda, magazyn, szatnie, węzeł sanitarny oraz zaplecze gastronomiczne. Przedszkole zostało także wyposażone w przyległy teren, na którym posadzono drzewa i kwiaty, a także zamontowano urządzenia do zabaw. Przedszkole oferuje opiekę dzieciom w wieku od 2,5 do 6 lat, łącząc mieszkańców Bobrowic, Smardzewa i Rzyszczewa. Aktualnie z usług przedszkola korzysta 50 dzieci.

Realizacja inwestycji w 2021 roku była wspierana przez lokalną OSP. Łącznie koszt prac wyniósł 4,7 mln zł, z czego Urząd Marszałkowski dofinansował z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 kwotę blisko 3 mln zł. 

Mieszkańcy Brześcia docenili przebudowę świetlicy wiejskiej, która została dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Prace modernizacyjne obejmowały wymianę okien, drzwi oraz instalacji przeciwpożarowej. Sala do zajęć otrzymała nowoczesne oświetlenie i energooszczędne rozwiązania, a budynek został ocieplony. Węzeł sanitarny został również zmodernizowany.

Inwestycja w Brześciu stanowiła część większego projektu termomodernizacyjnego realizowanego przez Gminę Sławno od 2016 roku. Łączny koszt przedsięwzięcia wyniósł 10 mln zł, z czego ponad 1,2 mln zł sfinansowano z budżetu Gminy, a pozostała część wsparła Unia Europejska w ramach kończącej się perspektywy finansowej 2014-2020.

Projekt objął 8 budynków użyteczności publicznej, w tym szkołę podstawową w Warszkowie, Zespół Szkół w Wrześnicy, świetlice wiejskie w Starym Krakowie, Boleszewie i Brześciu. Dzięki termomodernizacji budynki zyskały nową szatę, a mieszkańcy Gminy Sławno będą mogli cieszyć się lepszym komfortem cieplnym i mniejszymi rachunkami za energię.


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM