Polityka i społeczeństwo

Inwestycje w drogi dojazdowe do łódzkich pól – 22 mln zł wsparcia

Samorząd województwa łódzkiego przeznaczy w tym roku ponad 22 miliony zł na przebudowę i modernizację 114 kilometrów dróg, które połączą 150 gmin i powiatów z regionu z gruntami rolnymi.

Proces naboru wniosków o dofinansowanie na inwestycje realizowane w województwie łódzkim zakończył się 31 stycznia, a umowy na dofinansowanie zostaną podpisane jeszcze w tym miesiącu. Te 114 km dróg dojazdowych do gruntów rolnych mają zostać wykonane do końca października, a łódzki samorząd przyznał na ten cel łącznie 22 mln zł.

Andrzej Górczyński, członek zarządu województwa łódzkiego, zaznaczył, że wsparcie dla samorządów jest ważnym zadaniem regionu. Każdego roku staramy się wspierać rolników, aby mogli w jak najkrótszym czasie dotrzeć do swoich pól, a produkty rolne jak najszybciej trafiały do konsumentów. Dzięki temu wszystkie samorządy, które o to wystąpiły, będą mogły skorzystać z tego wsparcia.

Inwestycje w infrastrukturę drogową w regionie są szczególnie ważne dla poprawy życia mieszkańców wsi. Urząd marszałkowski województwa łódzkiego cieszy się, że zadanie cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony samorządów lokalnych. Dzięki wsparciu finansowemu, co roku utwardzane jest wiele kilometrów dróg w regionie, zapewniając mieszkańcom szybszy i bezpieczniejszy transport.

Od 2019 r. samorząd województwa łódzkiego przekazał ponad 79 mln zł na infrastrukturę dojazdową do pól, w tym w 2022 roku – 21 mln zł na 125 km, w 2021 – 23 mln zł na 152 km, a w 2020 – 21 mln zł na 119 km.

Korzystając z zakładki Rolnictwo na stronie Urzędu Marszałkowskiego, można zapoznać się z zasadami przyznawania środków.


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM