Polityka i społeczeństwo

Geopolityka i bezpieczeństwo narodowe na pierwszym miejscu – wypowiedź Prezesa Kongresu 590

Czerwcowy Kongres 590 był wyjątkowym wydarzeniem, które przyciągnęło wielu ekspertów z dziedziny obronności oraz geopolityki. Wojciech Majewski, prezes Kongresu 590, zauważył, że niezwykłe zainteresowanie tymi tematami przerosło oczekiwania.

„Najważniejszymi tematami, o których tu się mówiło były obronność, energetyka i przestrzeń wolności. To rzeczy, które do tej pory funkcjonowały jako aksjomaty i które trzeba na nowo zdefiniować. Wynika to oczywiście z sytuacji na świecie – wojny i przemian geopolitycznych” – mówił, podsumowując Kongres 590, jego prezes Wojciech Majewski.

8. edycja Kongresu 590 to okazja do dyskusji na temat nowych aspektów wolności i jej znaczenia dla poszczególnych narodów oraz całej ludzkości. Pod hasłem „Przestrzenie wolności” prelegenci z całego świata zbadali wpływ nowoczesnych technologii na zagrożenia i szanse wolności.

Czerwcowa odsłona 8. edycji Kongresu 590 zgromadziła ludzi różnych kultur, społeczności i środowisk, aby zastanowić się nad wyzwaniami i możliwościami, jakie stwarzają współczesne problemy związane z wolnością. Prelegenci z całego świata dzielili się wiedzą i doświadczeniami z zakresu nowych technologii, aby wskazać, jak przeciwdziałać zagrożeniom i wykorzystywać szanse, jakie daje wolność.

8. edycja Kongresu 590 poświęcona była nie tylko wymianie informacji i doświadczeń, ale także szukaniu innowacji i rozwiązań, które pozwolą ludziom na całym świecie cieszyć się wolnością i niepodległością. Pod hasłem „Przestrzenie wolności” uczestnicy wymieniali się wiedzą na temat tego, jak nowe technologie mogą być wykorzystane do ochrony i dzielenia się wolnością.

Uczestnicy 8. edycji Kongresu 590 dyskutowali o różnych koncepcjach wolności, zrozumieniu kwestii związanych z prawem i wyzwaniach, przed jakimi stoją narody w obliczu zmian geopolitycznych, technologicznych i społecznych. Wszystko po to, by przyczynić się do tego, by wolność stała się prawem każdego człowieka na całym świecie.

„Na tegoroczny Kongres staraliśmy się zaprosić wielu liderów opinii. Stąd obecność generała sir Richarda Shirreffa, autora bestselleru >>2017. Wojna z Rosją<<, książki, która w pewien sposób przewidziała dzisiejszą sytuację w Ukrainie. Generał był zastępcą szefa wojsk NATO w Europie, jest więc osobą bardzo kompetentną. Zaprosiliśmy też byłego sekretarza generalnego NATO, Andersa Fogh Rasmussena” – wspomniał prezes Majewski.

Wśród gości 8. edycji Kongresu znaleźli się: Chantal Delsol, profesor filozofii politycznej i założycielka Instytutu im. Hannah Arendt; Bryan Caplan, profesor ekonomii na George Mason University i autor bestsellera „Egoistyczne powody, żeby mieć więcej dzieci”; Bjørn Lomborg, duński naukowiec i ekolog; gen. Roman Polko, były dowódca GROM-u; prof. Władysław Mielczarski, ekspert ds. energetyki; ks. prof. Waldemar Chrostowski, teolog oraz wiele innych znamienitych gości.

8. edycja Kongresu zgromadziła wielu wybitnych specjalistów, wśród których znaleźli się m.in.: Chantal Delsol, profesor filozofii politycznej i założycielka Instytutu im. Hannah Arendt; Bryan Caplan, profesor ekonomii na George Mason University i autor bestsellera „Egoistyczne powody, żeby mieć więcej dzieci”; Bjørn Lomborg, duński naukowiec i ekolog; gen. Roman Polko, były dowódca GROM-u; prof. Władysław Mielczarski, ekspert ds. energetyki; ks. prof. Waldemar Chrostowski, teolog.

Jest jasne, że tematy związane z geopolityką i obronnością są ważnymi kwestiami dla społeczeństwa, co potwierdza fakt, że wszystkie panele poświęcone tym zagadnieniom cieszyły się ogromną popularnością.

„Na panelach poświęconych obronności czy geopolityce mieliśmy tak wiele osób, które chciały posłuchać dyskusji, że czasami nie było miejsc. To świadczy o tym, że wybraliśmy tematy spotkań celnie – każdy gdzieś instynktownie czuje, co jest naprawdę ważne” – podkreślił Wojciech Majewski.

Kongres 590 w tym roku skupił się na wielu ważnych tematach, które znajdą odzwierciedlenie w przyszłości. Prezes Kongresu wskazał m.in. sposoby wykorzystania energii odnawialnej, zagadnienia związane z bezpieczeństwem, jak też postawę Polaków wobec broni.

Na tegorocznym Kongresie 590 poruszono szereg ważnych kwestii, które będą miały znaczenie w dalszych latach. Wśród nich prezes Kongresu 590 wymienił energię odnawialną, kwestie obronne oraz postawę Polaków wobec broni.

Podczas Kongresu 590 w tym roku omówiono wiele istotnych tematów, które będą miały zastosowanie w przyszłości. Prezes Kongresu skupił się m.in. na wykorzystywaniu odnawialnych źródeł energii, sprawach obronnych oraz poglądach Polaków na broń.

„Musimy się zastanowić, jak w tym ostatnim obszarze funkcjonować, bo nie jest to jeszcze zdefiniowane. Kraje takie jak: Szwajcaria, Finlandia czy Izrael mają wysoką liczbę broni przypadającą na jednego mieszkańca. Jesteśmy na szarym końcu, a rzeczywistość wojenna przybliżyła się do nas drastycznie, bo to jest tuż za naszą granicą. Tam ludzie muszą umieć się bronić i myślę, że Polacy też powinni. To rzeczywistość, do której powinniśmy się przygotować, a nie udawać, że jej nie ma” – podsumował prezes Majewski.

8. edycja Kongresu 590 przyniosła do Warszawy niezwykłe wydarzenie. Cztery sceny, 10 obszarów tematycznych, dwa międzynarodowe fora gospodarcze oraz 50 paneli i wystąpień z udziałem wybitnych ekspertów skupionych wokół Prezydenta RP Andrzeja Dudy – to wszystko stworzyło niezapomnianą atmosferę tego wyjątkowego wydarzenia.

Uczestnicy 8. edycji Kongresu 590 mieli okazję wziąć udział w wielu atrakcyjnych dyskusjach. W ciągu dwóch dni wydarzenia, na czterech scenach, w ramach 10 obszarów tematycznych, zorganizowano 50 paneli i wystąpień z udziałem wielu wybitnych ekspertów z kraju i zagranicy. Wszystko to w ramach Patronatu Honorowego Prezydenta RP Andrzeja Dudy.


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM