Biznes i finanse

Bezpieczeństwo energetyczne Polski w trosce o jej obywateli – Grupa Enea

Enea Group jest liderem rynku energetycznego w kwestii produkcji energii, angażując się w tworzenie bezpiecznego środowiska energetycznego. Firma stale inwestuje we wdrażanie transformacji energetycznej, postępując w kierunku budowy nowoczesnych sieci dystrybucyjnych, odnawialnych źródeł energii oraz technologii, które zapewniają klientom stabilne dostawy energii w przystępnych cenach.

„Grupa Enea, jako jeden z filarów krajowego rynku energetycznego, we współpracy z rządem wzmacnia bezpieczeństwo Polski. Jednym z naszych najważniejszych zadań jest zagwarantowanie 2,7 mln odbiorcom bezpiecznych i stabilnych dostaw energii. By sprostać temu wyzwaniu inwestujemy każdego roku przeszło miliard złotych w modernizację i rozbudowę sieci energetycznej, a także rozwój OZE. Równolegle Wspieramy Rządową Tarczę Solidarnościową, by chronić Polaków przed drastycznymi podwyżkami cen wynikającymi m.in. z agresji Rosji na Ukrainę. Tylko w I kwartale tego roku na zamrożenie cen energii przeznaczyliśmy blisko miliard złotych. Działania Enei dają naszym klientom niezbędne do codziennego funkcjonowania poczucie bezpieczeństwa” – podkreśla Paweł Majewski, prezes zarządu Enea S.A.   

Grupa Enea od dawna dba o bezpieczeństwo energetyczne Polaków. Przykładem może być spot wizerunkowy Grupy #EneaDlaBezpieczeństwa, który można obejrzeć tutaj . Enea wspiera Rządową Tarczę Solidarnościową, która ochroniła polskich odbiorców energii przed podwyżkami cen, jakie wywołała agresja Rosji na Ukrainę. W pierwszym kwartale 2023 roku Grupa Enea przeznaczyła na zamrożenie cen energii ponad miliard złotych. Enea wprowadziła także zmiany w organizacji pracy, aby zapewnić skuteczną obsługę klientów korzystających z Tarczy.

Grupa Enea jest jednym z najważniejszych partnerów w budowaniu bezpieczeństwa energetycznego Polski. Firma wykorzystuje nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania, aby zagwarantować niezawodne dostawy energii i jej dostępność. Enea inwestuje w infrastrukturę, aby dotrzymać kroku zmieniającemu się rynkowi. Grupa Enea jest gotowa do spełnienia swojego obowiązku – zapewnienia bezpiecznej przyszłości Polsce i jej mieszkańcom.

Nowa sieć energetyczna Grupy Enea jest jednym z najważniejszych elementów dla bezpieczeństwa energetycznego i stabilnych dostaw energii w północno-zachodniej Polsce. Inwestycje w sieć dystrybucyjną obejmują modernizację już istniejących linii, budowę nowych Głównych Punktów Zasilających oraz wdrażanie najnowocześniejszych systemów do zarządzania przepływem energii. Dzięki tym działaniom klienci Grupy Enea mają zagwarantowane bezpieczeństwo, a jednocześnie sieć staje się bardziej elastyczna i otwarta na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

Enea Operator ponownie potwierdza swoją konsekwencję w realizacji planu inwestycyjnego. W I kwartale 2023 r. zostało zakończonych kilka ważnych projektów w województwach: kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim. W najbliższym czasie planowane jest ukończenie kolejnych zadań. W ramach Grupy w ciągu roku wydatkowana jest suma ponad miliarda złotych na inwestycje w obszarze dystrybucji. 2022 rok przyniósł w ramach tego planu 1,4 mld zł, a w 2023 r. przeznaczona zostanie kwota 1,8 mld zł.

Enea Operator stale pracuje nad przyłączaniem nowych źródeł odnawialnych energii. Dzięki temu, w ciągu najbliższych dwóch lat, liczba przyłączonych OZE wzrośnie o ponad 6,7 GW. W celu zwiększenia wydajności sieci, zostały wprowadzone najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Dzięki nim konsumenci będą mogli cieszyć się lokalnie wytwarzaną energią elektryczną.


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM