Biznes i finanse

Ubezpieczenia jako sposób na ochronę przed kryzysem – Polisa jako gwarancja bezpieczeństwa

Polskie firmy od kilku lat zmagają się z trudnymi warunkami gospodarczymi, takimi jak inflacja i wzrost cen za pracę, paliwa i energię. Raport Wienera „Małe, średnie firmy – wielkie wyzwania na 2023” wykazał, że 88% firm podjęło działania, aby ochronić się przed kryzysem, a najczęściej wybraną formą było podniesienie cen produktów i usług (63%). Ubezpieczenia są także ważnym sposobem na zabezpieczenie przed kryzysem i 96% małych i średnich przedsiębiorstw je posiada.

Raport pokazuje, że 77% przedsiębiorców stawiło czoła wyzwaniom inflacji. Wzrost kosztów pracy i paliwa odczuło 70% firm, a 58% dotyczyło rosnących kosztów energii i prądu. 88% podjęło działania, aby zminimalizować niekorzystne skutki sytuacji gospodarczej. Zdecydowała większość, bo aż 63%, aby uzupełnić budżet, podniosła ceny produktów i usług. Ponad połowa ograniczyła wydatki na inwestycje, a co trzeci zaczął budować bufor finansowy. Najpopularniejszą formą ochrony przed kryzysem okazały się ubezpieczenia.

Ubezpieczenia stanowią ważny element zabezpieczenia dla przedsiębiorstw, szczególnie w trudnych czasach. Wiener w swoich badaniach odkrył, że prawie wszystkie firmy wykupują jakiś rodzaj ubezpieczenia. Najczęściej wykupywanymi ubezpieczeniami są te związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, ochrona wyposażenia i maszyn, budynków oraz NNW dla pracowników. Ponadto wielu przedsiębiorców decyduje się na ubezpieczenie sprzętu elektronicznego, środków obrotowych oraz wartości pieniężnych. Ubezpieczenie chroni przed wieloma nieprzewidzianymi wydatkami i jest niezbędne w celu zachowania stabilności firmy.

„Zdarza się, że brak odpowiedniej polisy może doprowadzić do kłopotów finansowych firmy, a nawet jej upadku. Muszą o tym pamiętać szczególnie małe biznesy, bo to one są najmniej odporne na nieprzewidziane zdarzenia. Rolą ubezpieczycieli jest budowanie świadomości, by ubezpieczenia traktować jako podstawowy koszt prowadzenia biznesu. Taki krok zapewnia spokój i bezpieczeństwo, odciążając przedsiębiorców w obliczu codziennych, biznesowych wyzwań” – tłumaczy Adam Dwulecki, prezes Wiener.

Zanim jednak przedsiębiorca zdecyduje się na wybór ubezpieczenia, powinien dokładnie wycenić swój majątek i ustalić, jaką składkę jest w stanie zapłacić na ubezpieczenie. Tylko w ten sposób może uzyskać optymalny zakres ochrony i odpowiednią efektywność ubezpieczenia.

Prawidłowa wycena majątku to pierwszy krok w kierunku wybrania odpowiedniego ubezpieczenia. Przedsiębiorca powinien zbadać zarówno rzeczywistą wartość majątku, jak i jego wartość dla firmy. Po ustaleniu obu wartości będzie mógł ustalić odpowiednią kwotę ubezpieczenia, aby zapewnić sobie i swojemu biznesowi odpowiednią ochronę.

Konieczne jest również, aby przedsiębiorca dokładnie zapoznał się z różnymi opcjami ubezpieczenia i porównał je z wycenionym majątkiem. Znając jego wartość, będzie mógł wybrać ofertę, która zapewni mu najlepszą ochronę w przystępnej cenie.

Ponadto, przedsiębiorca powinien upewnić się, że wybrane ubezpieczenie obejmuje wszystkie ryzyka związane z jego działalnością. Dzięki temu będzie mógł zapewnić sobie i swojemu biznesowi pełen zakres ochrony przed różnymi zdarzeniami.

Kluczem do wybrania optymalnego ubezpieczenia jest dokładne wycenienie majątku. Przedsiębiorca powinien skrupulatnie porównać wszystkie dostępne oferty, aby zapewnić swojemu biznesowi najlepszą ochronę w najkorzystniejszej cenie.

„Zawierając polisę, niezwykle ważne jest, by prawidłowo wycenić ubezpieczany majątek. W przypadku wyceny niższej niż rynkowa wartość, z ubezpieczenia otrzymamy maksymalnie kwotę widniejącą na polisie, resztę więc będzie trzeba pokryć z własnej kieszeni. Patrząc na dzisiejsze ceny produktów czy usług i porównując je z tymi choćby sprzed dwóch lat, różnica jest kolosalna. Przy zaniżonej sumie ubezpieczenia, przedsiębiorca w razie zdarzenia będzie ją musiał pokryć z własnych środków” – dodaje Adam Dwulecki, prezes Wiener.

Wiener umożliwia przedsiębiorcom zabezpieczenie się przed niespodziewanymi zdarzeniami, oferując Pakiet BIZNES. Jest to kompleksowe ubezpieczenie, które chroni przedsiębiorców przed negatywnymi skutkami ryzyka branżowego. Przedsiębiorcy mają pewność, że w razie nieszczęśliwego zdarzenia uzyskają pomoc w odszkodowaniu uszkodzonego majątku firmy, w tym sprzętu elektronicznego. Ubezpieczenie pokrywa również odpowiedzialność cywilną i wypadkową oraz zapewnia wsparcie prawne.

Wiener oferuje przedsiębiorcom ochronę poprzez swój Pakiet BIZNES, zapewniając im zabezpieczenie przed negatywnymi skutkami zdarzeń branżowych. Przedsiębiorcy mogą skorzystać z odszkodowania w przypadku uszkodzeń majątku oraz sprzętu elektronicznego. Klienci mają również pewność, że uzyskają pomoc w zakresie odpowiedzialności cywilnej i ubezpieczenia wypadkowego, a także dostaną wsparcie prawne podczas konfliktów.


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM