Zdrowie i styl życia

i urody „Komu ufamy w kwestiach zdrowia i urody? – przyjaciółkom, rodzinie i specjalistom

Mimo powstania wielu nowych technologii, takich jak sztuczna inteligencja, Polki wciąż najczęściej szukają porady w sprawie zdrowia w aptekach lub u lekarza. Z badań przeprowadzonych dla firmy Herbapol Poznań wynika, że wielu z nich korzysta też z doświadczeń rodziny lub przyjaciółek. Jednak Internet nadal nie jest podstawowym źródłem wiedzy na temat zdrowia i urody.

Choć w dzisiejszych czasach Internet stał się głównym źródłem informacji w wielu obszarach, to badania przeprowadzone na zlecenie Herbapol Poznań przez K+Research wykazały, że w przypadku infekcji układu moczowego Polki w pierwszej kolejności zwracają się po pomoc do specjalistów lub bliskich. 56% badanych w pierwszej kolejności odwiedza aptekę, 25% udaje się do lekarza, 11% szuka porad w wyszukiwarce internetowej, a 6% – u rodziny lub przyjaciółek. Wynika z tego, że w przypadku problemów zdrowotnych nadal największą wagę przywiązujemy do porad profesjonalistów i osób bliskich.

Kobiety szukające informacji na temat leczenia infekcji układu moczowego często korzystają z porad specjalistów oraz doświadczeń bliskich i przyjaciół. Badania wykazały, że 67% respondentek w wieku 18-34 lat wybrało specjalistę jako główne źródło wiedzy na ten temat. 38% wybrało doświadczenia bliskich i przyjaciół, a porady z internetu wybrało znacznie mniej respondentek. Są to istotne dane, ponieważ właściwe leczenie ma kluczowe znaczenie w walce z infekcjami układu moczowego.

Pierwszy paragraf:

Siła natury zyskuje coraz większą popularność wśród osób w różnym wieku. Badania wykazały, że leki naturalne są szczególnie doceniane przez respondentki powyżej 65 roku życia, a aż 61% z nich sięga po tego rodzaju środki. Natomiast wśród kobiet z grupy wiekowej 18-24 na tego rodzaju produkty decyduje się 32% badanych.

Drugi paragraf:

Naturalne pochodzenie leków okazuje się być coraz bardziej cenione we współczesnym świecie. Zastosowanie ich w leczeniu chorób układu moczowego jest szczególnie polecane przez starsze pokolenie, szczególnie kobiety powyżej 65 roku życia, dla których to aż 61% wybiera tę opcję. Młodsze pokolenie również chętnie korzysta z naturalnych środków, 32% respondentek w wieku 18-24 decyduje się na tego rodzaju produkty.

Wakacje to czas zmiany otoczenia, aktywności i sportów, które możemy uprawiać, a także wykorzystania publicznych toalet, mogących stać się „łatwym celem” dla wirusów i bakterii.

Nasze wyniki wskazują, że infekcje dróg moczowych są nadal powszechnym problemem wśród kobiet. Aż 35% ankieterek przyznało, że przechodzi tę dolegliwość co najmniej raz w roku.

Aby zrozumieć skalę tego problemu, wybraliśmy 1000 pełnoletnich kobiet mieszkających w Polsce i przeprowadziliśmy badanie z wykorzystaniem ankiety internetowej (CAWI).


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM