Ludzie i kultura

Lato z Książkami Instytutu Chopina – Muzyka i Więcej!

Czy wakacje to nie doskonały moment, by odświeżyć naszą domową biblioteczkę i wzbogacić ją o nowe pozycje? Książki związane z kulturą, historią i muzyką to doskonały pomysł – szczególnie że Narodowy Instytut Fryderyka Chopina oferuje publikacje, które z pewnością zainteresują zarówno pasjonatów muzyki, jak i tych, którzy dopiero zamierzają zacząć swoją przygodę z kulturą.

Jeśli zdecydujecie się na wakacyjne podróże śladami Fryderyka Chopina, nie zapomnijcie zaopatrzyć się w jedne z pięciu przewodników wydanych przez Instytut – każdy z nich jest cenną wskazówką odnośnie miejsc związanych z kompozytorem i jego bliskimi. Przewodniki, dostępne m.in. na stronie sklep.nifc.pl, to: „Żelazowa Wola. Dzieje domu Chopina”, „Warszawa Chopinów”, „Polska Chopina”, „Polskie ścieżki Chopina” oraz „Tam gdzie gra muzyka. Przewodnik po Żelazowej Woli” – specjalnie przygotowany dla młodszych czytelników.

W sklepie Nifc oferujemy szeroki wybór książek dla dzieci, które z pewnością zainteresują najmłodszych czytelników. Polecamy serię Agi Pietrzykowskiej, opowiadającą o przygodach Frycka, który wychodzi naprzeciw wyzwaniom życia. Książki są bardzo ciepłe, czarujące i wzruszające, a zarazem pełne humoru i niespodzianek. Dzięki nim dzieci będą się świetnie bawić, ucząc jednocześnie ważnych życiowych lekcji.

Książki to wspaniały sposób, aby spędzić czas z dzieckiem. Znajdźcie wspólny język i czytajcie razem! W sklepie Nifc znajdziecie bogaty wybór książek dla dzieci, które z pewnością zainteresują najmłodszych czytelników. Wśród nich jest seria Agi Pietrzykowskiej o Frycku, która pokazuje, jak wiele znaczy wsparcie bliskich i jak wielkie są mądrości, które można od nich czerpać.

Kiedy wielkie historie pragną zostać opowiedziane, czasem potrzebują małych pluszowych niedźwiadków. Karolina Kolinek-Siechowicz stworzyła książeczkę „Chopin, miś i szczęśliwa siódemka”, która w sposób wyjątkowy łączy burzliwe momenty historii Polski z dziejami Konkursu Chopinowskiego i losami Lidii Grychtołówny, jednej z jego uczestniczek. Ta inspirująca pozycja jest wydana zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Dla wszystkich, którzy lubią muzykę i szukają inspiracji, biografia Marii Szymanowskiej wraz z ilustracjami Kasi Walentynowicz i tekstem Marty Bacewicz, może stanowić niezwykłe doświadczenie. Ta niezwykła kobieta była jedną z pierwszych europejskich profesjonalnych pianistek i kompozytorek, a jej historia przedstawiona w tej książce ukaże nam, jak zrealizować swoje marzenia i zostać muzyczną superbohaterką.

„Chopin osobliwie mnie zaprząta. Najpiękniejsze jest, że zawsze mówi: >>Proszę nie grać za dużo, nie męczyć się, to powoduje napięcie i osłabienie nerwów, ale zaraz potem wymienia jakąś Etiudę i Preludium i mówi: Proszę przestudiować to i to na następny raz<<” pisała Friederike Müller w jednym ze swoich listów.

Odkryj świat listów i korespondencji z naszego sklepu online! „Friederike Müller: listy z Paryża 1839–1845” to pierwsze wydanie tych tekstów w polskiej wersji językowej. Poznaj barwne relacje z życia muzycznego i towarzyskiego stolicy Francji, a przede wszystkim 170 prywatnych lekcji, które Müller odbyła z Chopinem. Nie czekaj dłużej i zacznij swoją przygodę z listami już dziś!

Czy wiesz, że „Friederike Müller: listy z Paryża 1839–1845” to jedyne wydanie tych tekstów w polskiej wersji językowej? Odkryj niezwykłe wspomnienia z Paryża lat 30. XIX w. i przekonaj się, jak ważne są listy i korespondencja. Kup ten niepowtarzalny zbiór w naszym sklepie online już dziś i ciesz się unikalnym doświadczeniem!

Instytut Chopina ma w swojej ofercie wydawniczej wyjątkowy prezent dla czytelników anglojęzycznych – „Ignacy Jan Paderewski. Listy do ojca i Heleny Górskiej (1872-1924)”. Ta kolekcja listów kompozytora i męża stanu do najbliższych pozwala nam zanurzyć się w prywatny świat tego wybitnego Polaka, pianisty i współtwórcy losów naszego kraju. Książka dostępna jest również w języku polskim.

Od kilku miesięcy dostępne są trzeci tom „Pieśni” Roberta Schumanna, zawierający tłumaczenia tekstów pieśni kompozytora, oraz pierwsze w historii polskie tłumaczenie prac Alfreda Denisa Cortota na temat twórczości i biografii Chopina ‒ „Chopin w różnych aspektach”. Jest to cenne uzupełnienie dla miłośników muzyki klasycznej.


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM