Biznes i finanse

Nowe możliwości budowlane: Przełomowy beton bez cementu firmy C-Crete Technologies w Seattle

Prekursorski beton prefabrykowany, który nie zawiera cementu, jest wyjątkowo bezemisyjny, a nawet zaczyna absorbować CO2, co pozwala branży budowlanej zbliżać się do osiągnięcia zera dwutlenku węgla.

SAN LEANDRO, Kalifornia, 19 lipca 2023 r. /PRNewswire/ — C-Crete Technologies zaprezentowało niedawno przełomowy beton bez cementu, pierwszą tego rodzaju innowację w branży budowlanej. Po raz pierwszy został on wylany w budynku handlowo-usługowym w Seattle. Ten zrównoważony materiał budowlany, będący alternatywą dla cementu portlandzkiego, niemal nie generuje dwutlenku węgla podczas produkcji, a także stopniowo pochłania CO2 z powietrza.

C-Crete to innowacyjny materiał, który może znacząco wpłynąć na redukcję emisji CO2 do atmosfery. Każda tona C-Crete stosowana zamiast cementu portlandzkiego pozwala zapobiec emisji około 1 tony CO2, co stanowi znaczny postęp w walce z globalnym ociepleniem. Co więcej, C-Crete wykorzystuje dostępne naturalne minerały i przemysłowe produkty uboczne, co zapewnia lepszy dostęp do surowców i zmniejsza koszty produkcji.

Prace adaptacyjne budynku przy 7200 Woodlawn w Seattle zostały wzmocnione za pomocą betonu bez zawartości cementu o łącznej masie 60 ton. Prace te wykonano w celu wzmocnienia odporności sejsmicznej 120-letniego zabytkowego budynku z cegły.

Beton charakteryzujący się doskonałą ciekłością został wpompowany, dzięki czemu osiągnął wytrzymałość na obciążenia wyższą niż 4000 funtów na cal kwadratowy, spełniając wymogi ASTM dla zastosowań mieszkalnych, handlowo-usługowych i infrastrukturalnych. Ponadto beton okazał się odporny na cykle zamrażania i rozmrażania, reakcje alkaliczno-krzemionkowe, wnikanie chlorków i kwasów, jak również kompatybilny z konwencjonalnymi domieszkami do betonu, zapewniając bezproblemowe łączenie z dotychczasowymi metodami budowlanymi.

„Bardzo się cieszymy, że możemy wprowadzić na rynek nasz beton bez cementu, który stanowi przełom w zrównoważonym budownictwie – powiedział założycieli prezes C-Crete Rouzbeh Savary, PhD. – Nasze spoiwo jest bezpośrednim zamiennikiem cementu portlandzkiego, który znacznie obniża emisję dwutlenku węgla. Biorąc pod uwagę, że nasz produkt spełnia normy przemysłowe i jego koszt jest zbliżony do konwencjonalnego betonu, stanowi on początek całkowicie nowej ery w budownictwie”.

C-Crete wykorzystało produkty Heidelberg Materials, globalnego producenta materiałów budowlanych i prefabrykowanego betonu, aby dostarczyć bezcementowy beton do tej inwestycji.

Firma C-Crete zdecydowała się na zastosowanie produktów Heidelberg Materials, która jest globalnym producentem materiałów budowlanych i prefabrykowanego betonu, aby dostarczyć beton bez cementu do tej inwestycji.

Donald Davies jest nie tylko właścicielem budynku w Seattle, ale także prezesem Building Transparency, organizacji nonprofit mającej na celu pomoc branży budowlanej w zmniejszeniu emisji dwutlenku węgla i przystosowaniu się do zmian klimatycznych.

„Jako deweloper, inżynier strukturalny od 33 lat i lider budownictwa niskoemisyjnego obserwuję, że omawianych jest wiele opcji betonu niskoemisyjnego” – powiedział Davies. – Dostrzegam interesujące innowacje, ale niewiele z nich jest gotowych na przejście do etapu produkcyjnego jak w przypadku C-Crete. Beton niskoemisyjny bez cementu nie jest już mrzonką. Jest to rzeczywista, bezpośrednio dostępna i skuteczna opcja. Inwestycja potwierdza, że jest to możliwe już dziś”.

Seattle C-Crete pragnie współpracować z wieloma grupami, aby zrewolucjonizować budownictwo w kraju i na świecie. Jesteśmy otwarci na współdziałanie z architektami, projektantami, generalnymi wykonawcami, producentami prefabrykatów, właścicielami budynków i decydentami inwestycyjnymi, aby wspólnie przyspieszyć wdrożenie zrównoważonego betonu.

Seattle C-Crete jest gotowe na przełom w budownictwie. Chcemy współpracować z wieloma grupami, aby zapewnić szybkie wprowadzenie zrównoważonego betonu. Będziemy współpracować z architektami i projektantami, generalnymi wykonawcami, producentami prefabrykatów, właścicielami budynków i decydentami inwestycyjnymi, aby sprostać temu zadaniu.

C-Crete Technologies stoi na czele branży materiałoznawczej, oferując nowe, innowacyjne produkty z ultrasubtelnym lub ujemnym śladem węglowym. Poprzez stałe skupienie na ochronie środowiska i wdrażaniu technologii, firma jest w stanie zaspokoić potrzeby globalnego społeczeństwa w zakresie zmian klimatycznych i dostarczyć wysokiej jakości produkty do codziennego użytku.


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM