Polityka i społeczeństwo

Przeżyj niezapomnianą przygodę w Ciężkowicach: Spacer w Koronach Drzew z Finansowaniem UE

Już za niecałe dwa lata, 20 lipca 2023 roku, Ciężkowice w Małopolsce będą miały okazję pochwalić się swoim nowym, przyrodniczo-edukacyjnym obiektem – ścieżką w koronach drzew. Projekt został współfinansowany przez Unie Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020, co zaowocowało kwotą ponad 17 milionów złotych.

Ta niezwykła trasa liczy sobie niemal kilometr długości i pozwala zapoznać się z urokami Pogórza Ciężkowickiego z wyższej perspektywy. Niektóre odcinki wzniesień pozwalają cieszyć się widokiem z wysokości nawet 20 metrów, czyli z poziomu wierzchołków drzew.

Ścieżka edukacyjna i rekreacyjna w Pasmie Brzanki oferuje osiem przystanków edukacyjnych i sześć sprawnościowych, a także liczne tarasy i punkty widokowe. Z nich wszystkich można podziwiać panoramę Pogórza Ciężkowickiego, a w sprzyjających warunkach atmosferycznych, także Tatry. Jest ona dostępna dla wszystkich, w tym również osób z niepełnosprawnościami.

Korony Drzew i Edukacyjny Szlak Nietoperzowy są częścią znacznie większego projektu „Ziemia-Woda-Powietrze”, głównym elementem którego jest Małopolskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Otwarcie tego centrum nastąpiło 30 marca 2023 roku i stanowi wyjątkową okazję do wspierania oraz edukowania w zakresie ochrony środowiska.

„Cieszę się, że środki unijne przyczyniają się do powstawania w naszym województwie miejsc promujących edukację ekologiczną i szacunek do przyrody. A dodatkowo to kolejna atrakcja dla mieszkańców Małopolski i dla turystów. Gratuluję gminie Ciężkowice tej inwestycji” – mówił, cytowany w komunikacie, wicemarszałek województwa małopolskiego Józef Gawron podczas otwarcia obiektu.


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM