Polityka i społeczeństwo

Bezpieczeństwo Ojczyzny najwyższym priorytetem – wystąpienie premiera Jarosława Kaczyńskiego w Kodniu

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów pragnie poinformować o najwyższym priorytecie rządu w zakresie ochrony polskich obywateli oraz nienaruszalności granic RP. Nielegalna migracja, przemyt i prowokacje nie mają szans stanąć na drodze naszym bezpieczeństwu, które gwarantuje wzmocniona obecność wojska i służb na wschodzie. Premier Jarosław Kaczyński odwiedził niedawno wieś Kodeń, a zapora i inne działania mające na celu ochronę przed działaniami hybrydowymi reżimu Łukaszenki, zapewniają jeszcze większe bezpieczeństwo. Dziś możemy cieszyć się poczuciem bezpieczeństwa w naszej ojczyźnie.

Polska granica jest dla nas najwyższym priorytetem i jesteśmy zobowiązani do zapewnienia jej bezpieczeństwa.

W obliczu hybrydowych ataków białoruskiego reżimu Łukaszenki, wspieranego przez Kreml, zdecydowaliśmy się wybudować zaporę, która zablokuje jego próby destabilizacji naszego kraju. Straż Graniczna obserwuje niemal codzienne, nielegalne próby przekroczenia granicy przez przedstawicieli białoruskich służb. Nie tolerujemy tego i będziemy dbać, aby zapora, którą stworzyliśmy, skutecznie chroniła Polskę przed tymi atakami.

„Jako rząd zrobimy wszystko, co trzeba, aby skutecznie odeprzeć wszelkie próby prowokacji lub ataków agresywnych – zdecydowanie szybciej i skuteczniej niż w przeszłości” – powiedział premier Jarosław Kaczyński.

Premier Jarosław Kaczyński zaznaczył, że budowa zapory tymczasowej na granicy z rosyjskim Obwodem Królewieckim jest niezbędna, aby zapewnić bezpieczeństwo. Dalsza rozbudowa zapory obejmie miejsca, w których nie ma już przeszkody wodnej, jak np. rzeka Bug, która zostanie dodatkowo zabezpieczona.

Ustawa o obronie Ojczyzny to silny fundament polityki bezpieczeństwa

Dzięki inicjatywie premiera Jarosława Kaczyńskiego udało się zapewnić naszemu krajowi większe bezpieczeństwo. Ustawa o obronie Ojczyzny jest uznawana za główny filar polityki bezpieczeństwa i obrony na wypadek eskalacji napięć na wschodzie Europy.

Tymczasem, aby zapewnić bezpieczeństwo naszemu narodowi, wprowadziliśmy trzy składniki ustawy o obronie Ojczyzny. Te podstawowe elementy to:

– zwiększenie finansowania Sił Zbrojnych,

– wprowadzenie obrony powszechnej,

– zwiększenie liczebności Wojska Polskiego.

Dzięki temu, nasza armia zyskała nowe możliwości rozwoju. Aktualnie, rekrutujemy żołnierzy i tworzymy nowe jednostki, a także wyposażamy je w nowoczesny sprzęt, aby zwiększyć nasz potencjał obronny.

Jednocześnie, ustawa o obronie Ojczyzny zapewnia, że nasze Siły Zbrojne będą nadal wzmacniane i doskonalone, aby zapewnić naszemu narodowi bezpieczeństwo.

Premier Jarosław Kaczyński poinformował, że armia buduje nowe jednostki wojskowe, w tym najnowszą – 6. Dywizję. Liczba dywizji w armii zwiększy się z trzech do sześciu, a istnieje również możliwość utworzenia dywizji zapasowej.

Dbając o bezpieczeństwo naszej Ojczyzny, w ostatnich latach zwiększyliśmy znacząco liczebność Sił Zbrojnych RP. Powołaliśmy Wojska Obrony Terytorialnej, a liczba żołnierzy zawodowych zwiększyła się z 95 tys. do 175 tys. Wiceprezes Rady Ministrów podkreślił wielkie znaczenie, jakie ma kształcenie w zakresie obronności. Ustawa o obronie Ojczyzny gwarantuje szereg korzystnych przywilejów dla żołnierzy oraz kandydatów na żołnierzy, aby służba wojskowa była atrakcyjna i konkurencyjna na rynku pracy.

Polska armia szybko staje się jedną z najpotężniejszych sił w Europie. Inwestując rekordowe wydatki na obronność, do 2023 r. osiągniemy najwyższy poziom wydatków wśród krajów NATO – 3 proc. PKB.

Dzięki naszym staraniom, Polska stanie się liderem w utrzymaniu wysokiego poziomu obronności naszych sił zbrojnych.

„Nasza armia jest i będzie najsilniejszą siłą lądową na naszym kontynencie, a jej siła stanowić będzie istotny element obrony całej wschodniej flanki. Sojusze, które budujemy, są niezwykle ważne, abyśmy mieli silnych partnerów. Jednak nie możemy zapominać, że najważniejsze jest, abyśmy sami potrafili się bronić” – powiedział premier Jarosław Kaczyński.

Inwestujemy w naszą armię, aby utrzymać ją na szczycie najnowocześniejszych technologii. W tym celu przeznaczamy miliardy złotych na nowoczesny sprzęt wojskowy. Wśród najważniejszych elementów znajdują się karabinki Grot, wyrzutnie HIMARS, AHS Krab, czołgi K2 i Abrams oraz BWP Borsuk – produkowane zarówno w kraju, jak i na całym świecie.

PAP SA pozostawia treść komunikatów publikowanych w serwisie PAP bez jakichkolwiek zmian, zgodnie z dostarczoną wersją przez nadawcę. Nadawca jest odpowiedzialny za zgodność treści zawartych w komunikacie z przepisami ustawy prawo prasowe, w szczególności art. 42 ust. 2.


Źródło: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM