Biznes i finanse

Państwowa Agencja Inwestycji i Handlu współpracuje z e-Izbą na rzecz wspierania eksportu polskich produktów”. „E-Izba i PAIH – wspólny cel: wspieranie polskiego eksportu

Polska Agencja Inwestycji i Handlu – PAIH oraz Izba Gospodarki Elektronicznej, e-Izba, od trzech lat aktywnie wspierają cross-border e-commerce, którego potencjał rośnie w miarę upływu czasu i jest dodatkowo wzmacniany przez działania okołobiznesowe. Najlepszym dowodem na to jest porozumienie podpisane pomiędzy PAIH i e-Izbą, które oferuje możliwość bezgranicznych transakcji dla firm chcących podążać za swoimi ambicjami rozwoju.

Od zarządzania transakcjami po pozyskiwanie kupujących, prowadzenie sprzedaży międzynarodowej może stanowić nie lada wyzwanie. Dlatego też czasami konieczne jest zaangażowanie specjalistów, którzy znają różne języki i prawa, aby zapewnić sukces w sprzedaży cross-border. Inwestycja w językowe zasoby jest kluczem do rozpoczęcia sprzedaży poza granicami. Większość konsumentów woli kupować w swoim języku, a znajomość języków innych niż polski to konieczny warunek, aby dotrzeć do nowych klientów.

Cross-border to doskonała okazja dla przedsiębiorców do rozszerzenia swojego biznesu, bez względu na to, czy są to firmy małe, czy duże. Aby skutecznie pozyskiwać klientów zza granicy, należy zachować szczególną ostrożność w zakresie komunikacji językowej i prawnej. Z pomocą partnerów takich jak PAIH i e-Izba internetowa, firmy mogą skorzystać z wiedzy i doświadczenia, jakie pozwalają na szybkie i bezpieczne przekraczanie granic.

26 sierpnia 2021 roku w siedzibie PAIH odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy w zakresie promocji, edukacji i rozwoju eksportu w handlu internetowym. Uczestniczyli w nim Paweł Kurtasz – prezes PAIH oraz Patrycja Sass-Staniszewska – prezes e-Izby. Jest to kolejny krok współpracy obu organizacji, które rozpoczęły współdziałanie w 2021 roku.

MŚP mogą uzyskać dostęp do połączonego potencjału Izby i Agencji, w którym wiedza o poszczególnych rynkach zagranicznych łączy się z programami szkoleniowymi oraz działaniami promocyjnymi. Umiejętne połączenie zasobów obu organizacji gwarantuje dostęp do wielojęzycznych drzwi, które zapewnią ambitnym MŚP bezpłatny dostęp do dynamicznej i cyfrowej gospodarki.

„Naszą misją jest budowanie optymalnych warunków do wzrostu sektora cyfrowego w Polsce. Składa się na to wzrost konkurencyjności polskich e-przedsiębiorców na arenie międzynarodowej. Współpraca z PAIH jeszcze bardziej poszerza zakres i wymianę wiedzy, doświadczenia i kontaktów w działaniach cross-border. Pierwszym krokiem jest zbudowanie najskuteczniejszej w zamyśle strategii eksportowej. Eksperci z e-Izby służą radą, jak do tego podejść” – Patrycja Sass-Staniszewska, prezes Izby Gospodarki Elektronicznej dalej wskazuje na konkrety. „Przy tworzeniu działu cross-border w strukturach biznesu ważne są źródła dotarcia do nowych kontrahentów. Możliwości naszego instytucjonalnego partnera są tu nieograniczone” – uzupełnia.

Polskie firmy cyfrowe mają ogromny potencjał w tworzeniu silnych marek za granicą. Współpraca Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu z e-Izba oznacza, że przedsiębiorcy z branży cyfrowej otrzymują znaczne wsparcie w budowie silnej marki za granicą. Dzięki temu pomagamy polskim firmom w pozyskiwaniu klientów zagranicznych, którzy doceniają ich produkty i usługi.

PAIH i e-Izba angażują się w zwiększanie zasięgu polskich przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych. Przedsiębiorcy otrzymują wsparcie w zakresie marketingu, strategii biznesowych oraz doradztwa prawnego i finansowego. Wspólnie pracujemy nad stworzeniem środowiska, które pozwoli polskim przedsiębiorcom rozwijać się w skali międzynarodowej, zwiększając zasięg swoich produktów i usług na rynkach zagranicznych.

Polskie przedsiębiorstwa cyfrowe posiadają szereg unikalnych cech, które umożliwiają im tworzenie silnych marek na rynkach zagranicznych. Zalety te w połączeniu z wsparciem marketingowym, prawnym i finansowym, które oferujemy, tworzą niepowtarzalną szansę na sukces eksportowy. Przy wykorzystaniu programów oferowanych przez PAIH i e-Izba polskie firmy cyfrowe mogą osiągać sukcesy w skali międzynarodowej.

Programy zarządzane przez e-Izbę są przeznaczone dla małych i średnich przedsiębiorstw e-handlowych, aby wspierać rozwój ich biznesu. Mają one na celu przekazywanie wiedzy na temat cross-border e-commerce, w tym informacji o barierach legislacyjnych i formalno-prawnych. Szkolenia mają na celu umożliwienie uczestnikom pozyskiwania wiedzy dotyczącej wszystkich aspektów prowadzenia biznesu na rynkach międzynarodowych. Warsztaty będą obejmować również praktyczne porady dotyczące jak radzić sobie z barierami legislacyjnymi i prawnymi w handlu międzynarodowym.

Polskie małe i średnie przedsiębiorstwa mogą skorzystać z wsparcia, aby zrealizować swoje plany rozwoju. Dzięki współpracy z Polską Agencją Inwestycji i Handlu oraz Izbą Gospodarki Elektronicznej, które służą jako solidne wsparcie, biznesy MŚP mogą bez wysiłku rozszerzyć swoją działalność na rynki zagraniczne. Przyjęcie oferowanej pomocy ułatwi nie tylko wyjazd poza granice, ale i zapewni sukces w zakresie handlu online.


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM