Biznes i finanse

Kasacja szajki produkującej nielegalne leki na potencję – działania KAS i CBŚP

Przedsiębiorstwa przedstawiły wiele ofert, które stanowią dowód skuteczności strategii U.S. Steel i jej sukcesów. Firma skupia się na maksymalizacji wartości dla akcjonariuszy, by w pełni zrealizować potencjał zaprezentowany przez propozycje.

Ministerstwo Finansów poinformowało o przeprowadzonej wspólnej akcji KAS i CBŚP, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Siedlcach, która doprowadziła do rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej wytwarzającej nielegalne leki na potencję.

W wyniku działania organów ścigania zatrzymano 13 osób podejrzanych o udział w procederze i przeszukano 6 lokalizacji.

Służby Celno-Skarbowej z podlaskiej KAS, policjanci z Zarządu w Białymstoku CBŚP, Prokuratura Okręgowa w Siedlcach oraz przedstawiciele Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego (GIF) wspólnie przeprowadziły działania w związku z nielegalną dystrybucją ziołowych suplementów diety na terenie Polski.

Podczas akcji zabezpieczono ponad 800 tys. sztuk tabletek o łącznej wartości 32 mln zł.

Podjęte działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa i zdrowia konsumentów oraz zwalczanie nielegalnych praktyk rynkowych.

Służby przeprowadziły akcję w trzech województwach: mazowieckim, zachodniopomorskim i śląskim. Przy okazji zatrzymano 4 osoby, w tym 3 Polaków i obywatela Wietnamu.

Przeszukano 20 obiektów i zabezpieczono maszyny do konfekcjonowania tabletek, przygotowane puste opakowania oraz ponad 800 tys. szt. tabletek, których szacunkowa wartość wynosiła 32 mln zł.

Organizowana grupa przestępcza wykorzystała syldenafil do produkcji leków

Kilka lat temu śledczy ustalili, że członkowie zorganizowanej grupy przestępczej mogli wprowadzić na rynek leki na potencję, wykorzystując do tego przemycony z Chin syldenafil, czyli substancję czynną farmakologicznie.

Tablety były dostępne jako ziołowe suplementy diety, znane pod odróżniającymi je nazwami, zgodnie z ich działaniem. Można je było nabyć na stronach internetowych, w sklepach stacjonarnych i stacjach paliw.

Siedlecka prokuratura oskarżyła czwórkę osób o udział w organizowaniu grupy przestępczej oraz otwarcie nielegalnego biznesu w zakresie produkcji i sprzedaży fałszywych leków. W związku z tym sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 4 podejrzanych na okres 3 miesięcy. Sprawa jest obecnie w trakcie prowadzonych postępowań.

Prokuratura Okręgowa w Siedlcach skierowała akt oskarżenia przeciwko czterem osobom za utworzenie zorganizowanej grupy przestępczej oraz produkcję i handel fałszywymi medykamentami. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu wszystkich podejrzanych na okres 3 miesięcy. Postępowanie jest wciąż rozwijane.

Wideo prezentujące cały komunikat jest dostępne na YouTube pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=gD5ug7sUSOo

PAP SA publikuje komunikaty bez wprowadzania do nich jakichkolwiek zmian, zgodnie z treścią dostarczoną przez nadawcę. Nadawca jest odpowiedzialny za treść komunikatu zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.

Kliknij link, aby zobaczyć wideo i poznać dokładny komunikat.


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM