Polityka i społeczeństwo

Odnowa Sali Rycerskiej w Grudziądzkim Ratuszu

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności został przeniesiony do odnowionych pomieszczeń przy ulicy Ratuszowej 1. Nowe biura są wyposażone w wygodne meble i urządzenia, dzięki czemu zarówno pracownicy jak i klienci mogą cieszyć się komfortem i wygodą.

Zespół działający w strukturach Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych grudziądzkiego Ratusza ma na celu wydawanie orzeczeń o niepełnosprawności osobom poniżej 16. roku życia oraz ustalenie stopnia niepełnosprawności dla osób, które 16 lat ukończyły. Do zakresu obowiązków zespołu należy także wydawanie legitymacji osób niepełnosprawnych czy kart parkingowych. W pierwszym półroczu tego roku wydano około 1,5 tysiąca orzeczeń.

Aby usprawnić pracę zespołu oraz wygodę i komfort jego petentów, Miasto Grudziądz przeprowadziło remont biur zespołu znajdujących się w pokojach 224A oraz 225 w budynku przy ulicy Ratuszowej 1. Prace wykonane zostały przez pracowników gospodarczych Urzędu Miejskiego, co ograniczyło koszty. Na wyposażenie biur miasto uzyskało również dofinansowanie z Urzędu Wojewódzkiego w kwocie 20 tysięcy złotych. W nowych, przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych wnętrzach znajduje się też gabinet lekarski, co zapewni odpowiednie warunki w trakcie posiedzeń składu orzekającego.


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM