Polityka i społeczeństwo

Maliny – nowe możliwości dla przedsiębiorców: rozmowy MRiRW na temat sytuacji na rynku malin

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje o wizycie ministra Roberta Telusa, który wczoraj (16.08.2023 r.) odwiedził założycieli Stowarzyszenia Lubelskich Producentów Malin.

Szczególne znaczenie tej wizyty podkreślił minister Telus:

– Jestem pewien, że powstanie Stowarzyszenia Lubelskich Producentów Malin oznacza wyjście naprzeciw zapotrzebowaniu na rynku owoców miękkich. To prognostyk dobrych zmian w przyszłości – powiedział minister po zapoznaniu się z statutem organizacji.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi cieszy się z powstania nowego Stowarzyszenia Lubelskich Producentów Malin.

Statut nowo powstałej organizacji został zaakceptowany przez ministra Telusa, co oznacza, że jest ona gotowa do działania.

Organizacja producencka to doskonały sposób na wzmocnienie pozycji na rynku. Szef resortu rolnictwa podkreślał podczas spotkania, że współpraca między rolnikami może przynieść wymierne korzyści.

– Inicjatywa, którą Państwo podjęli jest bardzo potrzebna. Im silniejsza jest organizacja producencka, tym większa szansa na uzyskanie dobrych rezultatów i wzmocnienie pozycji na rynku.

Dlatego warto wykorzystać tę szansę, aby rolnicy tworzyli zgrane zespoły i wspólnie dążyli do osiągnięcia wyższego poziomu zarządzania i wydajności produkcji.

Nasza współpraca została wczoraj oficjalnie zatwierdzona, dzięki czemu podmioty Skarbu Państwa mogą kontynuować skup malin.

Wszystkie komunikaty publikowane w serwisie PAP są dostarczane przez nadawcę bez jakichkolwiek zmian w ich treści. Nadawca ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść i jest to zgodne z postanowieniami art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.

Wszelkie inne pytania lub wątpliwości dotyczące wczorajszych rozmów prosimy kierować do naszego biura.


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM