Polityka i społeczeństwo

Polska Piłka Nożna: Dziękujemy za Wasze Wsparcie!

Ministerstwo Obrony Narodowej dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w obchodach Święta Wojska Polskiego! Setki tysięcy gości na Defiladzie, miliony przed telewizorami i kilkaset tysięcy osób na piknikach to imponujące liczby. Dzięki temu mogliśmy wspólnie świętować i uczcić naszych żołnierzy.

Każdy znalazł coś dla siebie: dorośli mogli podziwiać sprzęt wojskowy i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a dzieci bawiły się w tory saperskie „mały saper”, symulatory dachowania 3D czy gry i quizy wojskowe. Można było też skosztować wojskowej grochówki i chleba żołnierskiego. To było wyjątkowe przeżycie!

Zapraszamy do odwiedzenia naszego portalu, gdzie można znaleźć więcej informacji na temat tegorocznych obchodów Święta Wojska Polskiego oraz prześledzić relację z wydarzeń.

Uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego stały się wyjątkowym wydarzeniem, które zostało uświetnione przez wspaniałą defiladę „SILNA BIAŁO-CZERWONA” na Wisłostradzie. Widzowie mieli okazję podziwiać piękno oraz moc polskiego i zagranicznego sprzętu wojskowego, a także blisko 100 statków powietrznych. To wszystko w asyście 2000 żołnierzy wszystkich rodzajów sił zbrojnych oraz żołnierzy sojuszniczych stacjonujących w Polsce.

Po raz pierwszy w historii defilady wojskowej widzowie mogli ujrzeć liczne czołgi, wyrzutnie rakietowe, zestawy obrony powietrznej, samobieżne armatohaubice, pojazdy transportowe i minowania narzutowego, lekkie pojazdy zwiadowcze, wielozadaniowe samoloty, śmigłowce oraz myśliwce V generacji. Niektóre z tych urządzeń to m.in. czołgi M1A1 Abrams i K2, haubica samobieżna K9, wyrzutnia rakietowa HIMARS, system obrony powietrznej „WISŁA”, samobieżne armatohaubice Krab, bojowe wozy piechoty Borsuk, transportery opancerzone Rosomak, samobieżne moździerze Rak, pojazdy minowania narzutowego Baobab-K, lekkie pojazdy zwiadowcze Żmija, samoloty FA-50, samoloty bojowe F-16, samoloty transportowe, śmigłowce AW149 i AW101 oraz amerykańskie wielozadaniowe myśliwce F-35.

Setki tysięcy patriotów zgromadziło się wzdłuż Wisłostrady, aby oglądnąć Wielką Defiladę „Silna Biało-Czerwona”. Wszyscy mieli okazję doświadczyć tego wyjątkowego wydarzenia, które transmitowane było na żywo przez największe stacje telewizyjne takie jak TVP 1, TVP Info, TVN24 i Polsat News. Wielu widzów, chcących wziąć udział w Święcie Wojska Polskiego, zasiadło w swoich domach przed telewizorami, przyciągając łącznie ponad 3 miliony widzów.

Tego dnia w uroczystości uczestniczyło 350 profesjonalnych dziennikarzy, operatorów, realizatorów i innych członków zespołów reporterskich z 30 największych polskich i światowych agencji informacyjnych, stacji telewizyjnych i radiowych.

Najlepsi żołnierze w kraju wystąpili na defiladzie, symbolizując naszą dumę i patriotyzm. Wojsko Polskie dumne jest ze swoich wojskowych, którzy codziennie służą wojskowemu zawodowi i strzegą bezpieczeństwa naszej Ojczyzny. Dziękujemy im za ich wytrwałość i oddanie, które pokazują w swojej służbie. „Silna BIAŁO-CZERWONA” – DZIĘKUJEMY, ŻE JESTEŚCIE Z NAMI!

W serwisie PAP publikowane są wyłącznie oryginalne komunikaty, dostarczone przez nadawcę bez jakichkolwiek zmian w ich treści. Nadawca zobowiązany jest do przestrzegania przepisów ustawy prawo prasowe, w tym do odpowiedzialności za treść publikowanych przez siebie komunikatów. (PAP)


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM