Polityka i społeczeństwo

Nasza odpowiedź na kryzys – Wsparcie dla polskiego przetwórstwa: MRiRW w akcji

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi ma przyjemność poinformować, że wczoraj Robert Telus, minister rolnictwa i rozwoju wsi, odwiedził firmę Dawtona Sp. z o.o. zlokalizowaną w podwarszawskim Błoniu.

Podczas wizyty minister podkreślił wyjątkowość zakładu, który rozpoczął swoją działalność jeszcze w latach 90-tych.

Podczas spotkania minister uznał, że w tym okresie powstało zbyt mało firm zajmujących się przetwórstwem rolno-spożywczym.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wspiera wszelkie inicjatywy na rzecz rozwoju przetwórstwa rolno-spożywczego w Polsce.

Kiedy polska gospodarka zmieniała swoją formę, powinny narodzić się więcej firm takich jak Dawtona, aby to polskie biznesy decydowały o cenach produktów kupowanych od polskich rolników, a nie zagraniczne koncerny, jak jest to obecnie – tak powiedział minister rolnictwa.

Aby wzmocnić sektor przetwórstwa, ministerstwo rolnictwa przeznaczyło ogromną sumę 1 miliarda 200 milionów euro. Robert Telus, szef resortu, wyraził swoją determinację, by wspierać polskie firmy, aby miały one lepsze warunki współpracy z polskimi rolnikami.

– Inwestycja ta będzie miała znaczący wpływ na polskich rolników, konsumentów, gospodarkę i firmy – powiedział minister Robert Telus.

Kampania inwestycyjna ma za zadanie wspierać polskie przetwórstwo poprzez finansowanie innowacji, inwestycji w infrastrukturę oraz wspieranie mikro i małych przedsiębiorstw.

Ministerstwo rolnictwa wspiera także współpracę z unijnymi partnerami, aby zapewnić bezpieczeństwo żywności i wspierać lokalne produkcje.

Dawtona to rodzinna firma z ponad 30-letnią historią, specjalizująca się w przetwórstwie owoców i warzyw z własnych pól. Prezes spółki Paweł Wielgomas podkreślił, że współpracują także z ponad 2 tys. okolicznych rolników.

Dawtona to rodzinna firma działająca na rynku od ponad 30 lat. Prezes spółki Paweł Wielgomas podkreślił, że specjalizują się w przetwórstwie owoców i warzyw z własnych pól, a także współpracują z ponad 2 tys. okolicznych rolników.

PAP SA nie wprowadza żadnych zmian w treści komunikatów publikowanych w serwisie PAP. Przekaz jest odbiorcą bezpośrednio w takiej formie, jaką został mu dostarczony przez nadawcę. Zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe, nadawca komunikatu ponosi pełną odpowiedzialność za jego treść.


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM