Biznes i finanse

Bezpieczeństwo w powiecie świebodzińskim wzmocnione dzięki nowej drodze

Ministerstwo Infrastruktury z przyjemnością informuje o oddaniu do użytku drogi powiatowej nr 1216F w miejscowości Koźminek w powiecie świebodzińskim. Projekt modernizacji drogi o długości 4,1 km przeprowadzony pod kierunkiem ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, obejmował wymianę nawierzchni asfaltowej, budowę zjazdów do posesji, zatok autobusowych i chodników.

Ministerstwo Infrastruktury zachęca do korzystania z nowo wyremontowanej drogi powiatowej nr 1216F, która jest już gotowa, aby służyć kierowcom z powiatu świebodzińskiego.

Minister A. Adamczyk zaznaczył, że rząd skutecznie wspiera inicjatywy lokalne, a samorządy wykazują się niezwykłą aktywnością przy zapewnianiu bezpieczeństwa na drogach gminnych i powiatowych.

Inwestycje w infrastrukturę drogową są kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa Polakom. Poprawa dróg pozwoli nam skorzystać z nich wszystkim – zarówno kierowcom, jak i pieszym. Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg wspiera te inicjatywy, dzięki czemu możemy odczuć pozytywne skutki współpracy między samorządami i rządem – powiedział minister A. Adamczyk.

Ukończenie pierwszego etapu inwestycji, długości 0,8 km, odbyło się w 2021 roku, kosztując 1,6 mln zł, z czego 785,4 tys. zł zostało dofinansowanych przez Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg. Drugi etap projektu, obejmujący budowę 3,3 km połączenia pomiędzy Kręckiem i Koźminkiem oraz modernizację jezdni w Koźminku, został w 98 proc. sfinansowany z Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”, skierowanego do obszarów po byłych PGR-ach.

PAP SA zapewnia, że wszystkie komunikaty publikowane w serwisie są dokładnie takie same, jak te przesłane przez nadawcę. Nadawca jest jednakże odpowiedzialny za treść swoich komunikatów, w zgodzie z art. 42 ust. 2 ustawy o prawie prasowym.


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM