Polityka i społeczeństwo

Tradycja i tożsamość naszej Ojczyzny – siła, która nas wszystkich łączy

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zapewnia, że Bitwa Regionów to coś więcej niż tylko zabawa. Minister Robert Telus podkreślił, że jest to także tradycja, folklor i nasza tożsamość kulturowa.

Bitwa Regionów stanowi bowiem okazję do zachowania i celebrowania naszych lokalnych tradycji, a także doskonałą okazję do tego, by odkryć świat naszej kultury i poznać nas samych.

W Skierniewicach odbyła się bitwa regionów!

Kolejny etap wojewódzkiego konkursu kulinarnego dla kołów gospodyń wiejskich skończył się niedzielnym rozstrzygnięciem, które zostało przyjęte z entuzjazmem przez całą Polskę.

Minister Rolnictwa podkreślał, że idea zmagań gospodyń wiejskich przyciąga coraz większą liczbę uczestników. Najlepsze koła zostały wyłonione po eliminacjach powiatowych i mogły walczyć na poziomie wojewódzkim, aby otrzymać zaszczytny tytuł finalistki krajowej.

Korzenie naszej Ojczyzny

Minister Robert Telus podkreślił, że tożsamość Polski, a także każdego regionu, opiera się na korzeniach naszej Ojczyzny. Dzięki tej siły możemy czerpać siłę z naszej tradycji i dziedzictwa.

Minister Robert Telus zauważył, że ważne jest, aby pamiętać o naszej tradycji i o tym, z czego wyrosliśmy. Jednocześnie zwrócił uwagę na to, jak wyglądałaby nasza przyszłość, gdybyśmy zapomnieli o naszych korzeniach, o swojej ojczyźnie i o swoich tradycjach.

– Aby móc zmierzać naprzód, musimy mieć świadomość tego, skąd pochodzimy – powiedział minister.

Zdaniem Telusa, pamiętanie o naszych tradycjach, o naszych korzeniach, o swojej ojczyźnie i o naszych tradycjach jest kluczowe dla rozwoju i dobrego funkcjonowania w przyszłości.

Kółka gospodyń wiejskich docenił minister rolnictwa

Minister rolnictwa wyraził swoje podziękowanie dla członkini i członków kół gospodyń wiejskich za ich troskę o przekazywanie tradycji i zaangażowanie w działalność.

– Bardzo Wam dziękuję za oddanie, którym to robicie, za zaangażowanie w przekazywanie pięknych wartości kolejnym pokoleniom – powiedział minister.

Minister wyraził również uznanie dla kół gospodyń wiejskich za ich działania, które mają na celu kultywowanie tradycji i dbanie o lokalne zwyczaje.


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM