Ludzie i kultura

Festivalowe szaleństwo: Polska scena jazzowa na Internal Compass Summer Jazz Festival 2023 w Mitzpe Ramon

Tegoroczny Internal Compass Summer Jazz Festival w Mitzpe Ramon na Negewie (Izrael) (23-29 września) to wyjątkowa okazja do wysłuchania najnowocześniejszych i najbardziej kreatywnych dźwięków jazzowych. W ramach projektu JAZZ PO POLSKU „Dookoła świata” wydarzenie będzie skupiać się na współpracy polskich i izraelskich artystów.

Fundacja JAZZ PO POLSKU zarejestruje wydarzenie, wykorzystując je do stworzenia filmu dokumentalnego, który będzie składał się z wywiadów, historii, koncertów oraz materiałów zza kulis. Ehud Ettun, zarówno kierownik Programu Twórczej Muzyki „Matanel” w Mitzpe Ramon, jak i dyrektor artystyczny festiwalu, zaprasza wszystkich do Mitzpe Ramon w ostatni weekend lata, aby doświadczyć rozwijającej się kultury miasta.

„Chcielibyśmy nakręcić film dokumentalny, w którym muzyka odegra ważną rolę. Ale przede wszystkim będzie o przyjaźni i tej wieloletniej relacji między polskimi i izraelskimi muzykami, która trwa tutaj w Mitzpe Ramon od prawie 10 lat. To doskonały przykład współpracy i definicja tego, czym jest muzyka jazzowa – mówi Jakub Krzeszowski, założyciel JAZZ PO POLSKU. – Cały film zostanie wyreżyserowany przez Macieja Głowińskiego, niezależnego dokumentalistę i członka Fundacji”.

David Alfandary, izraelski saksofonista i kompozytor, otworzy ten wyjątkowy festiwal swoją premierą albumu „Spring”. Koncert odbędzie się w Centrum Kultury Mitzpe Ramon, gdzie artyści będą otoczeni przez publiczność – z miejscami siedzącymi 360 stopni. Inni zaproszeni muzycy to Lihi Haruvi, Daniel Schwarzwald, Anat Cohen, Adam Zagórski i Ehud Ettun.

Festiwal w Centrum Kultury Mitzpe Ramon będzie otwarty premierą albumu „Spring” saksofonisty i kompozytora Davida Alfandary’ego. Tę muzyczną ucztę dopełnią występy takich artystów jak Lihi Haruvi, Daniel Schwarzwald, Anat Cohen, Adam Zagórski i Ehud Ettun. Publiczność będzie mogła cieszyć się koncertem z miejscami siedzącymi 360 stopni.

Festiwal będzie kontynuowany w drugim dniu z wyjątkowym pokazem o zachodzie słońca „The Vibrations Above the Crater”, który odbędzie się w panoramicznej sali z widokiem na krater Ramon w Makhtesh Ramon Visitors Center. Współorganizatorem tego niezwykłego wydarzenia jest „Israel Nature and Parks Authority”, a gospodarzem – polski gitarzysta Rafał Sarnecki.

Festiwal to niezwykła okazja, aby usłyszeć muzykę z całego świata w jednym miejscu i zapewnić wszystkim wspaniałe doświadczenie, które wyjdzie poza ramy codziennych obowiązków. To wyjątkowe wydarzenie pokazuje różnorodność kulturową Izraela i zapewnia możliwość doświadczenia muzyki, która może zainspirować i zaskoczyć każdego, niezależnie od wieku.

Fundacja JAZZ PO POLSKU „Dookoła Świata” powstała w 2016 roku, z inicjatywy polskich muzyków jazzowych, aby promować polską muzykę jazzową na świecie. Fundacja realizuje projekty edukacyjne, kulturalne, społeczne i sportowe, wspierając polską muzykę jazzową poprzez tworzenie międzynarodowych platform wymiany artystycznej. Fundacja czerpie z wielkiego dziedzictwa polskiej tradycji muzycznej, promując polskich muzyków i artystów za granicą.


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM