Zdrowie i styl życia

Świadomość nowotworów ginekologicznych w miesiącu Września

W związku z powyższym, z przyjemnością zapraszamy Państwa na konferencję inaugurującą 2.09.2023 roku, której celem jest zwrócenie uwagi na profilaktykę i leczenie nowotworów kobiecych. Konferencja odbędzie się o godzinie 10:30 w Narodowym Instytucie Onkologii – Państwowym Instytucie Badawczym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

W trakcie konferencji będą omawiane najnowsze osiągnięcia w zakresie profilaktyki i leczenia nowotworów kobiecych, a także będą omawiane najbardziej skuteczne metody leczenia.

Uczestnicy konferencji będą mieć okazję wysłuchać wystąpień specjalistów z zakresu onkologii, uzyskać porady dotyczące profilaktyki i leczenia nowotworów kobiecych oraz wymienić się doświadczeniami z innymi lekarzami.

Serdecznie zapraszamy Państwa na konferencję inaugurującą, która odbędzie się 2.09.2023 o godzinie 10:30 w Narodowym Instytucie Onkologii – Państwowym Instytucie Badawczym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

Konferencja będzie szansą na zdobycie wiedzy i doświadczenia w zakresie najnowszych osiągnięć w profilaktyce i leczeniu nowotworów kobiecych. Uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać wystąpień specjalistów, uzyskać porady dotyczące leczenia oraz porozmawiać o swoich doświadczeniach.

Dzięki wsparciu naszych partnerów mamy nadzieję, że konferencja pomoże zmniejszyć liczbę zachorowań na nowotwory kobiece oraz zwiększy szanse na wyleczenie.

Wrzesień to miesiąc, w którym Polskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznej, wraz ze Stowarzyszeniem Kobiet Onkologii Polskiej RAK MISJA, szczególnie skupia się na nowotworach ginekologicznych. Dla zapewnienia lepszego dostępu do informacji na ten temat, a także dla zwiększenia świadomości wśród pacjentek, ich rodzin oraz decydentów w opiece zdrowotnej, nasze organizacje zdecydowały się podjąć działania mające na celu zwiększenie zasięgu tej ważnej tematyki.

2 września o godzinie 10.30 w Warszawskim Narodowym Instytucie Onkologii spotkają się zarówno menadżerowie, lekarze, konsultanci wojewódzcy i krajowi, dyrektorzy szpitali, jak i przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia i Agendy Ochrony Zdrowia. Tematem spotkania będą dotychczasowe sukcesy w walce z nowotworami kobiecymi, a także wyzwania, które stawia przed nami wzrastająca zachorowalność na te nowotwory.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Zapraszamy do udziału w Konferencji, która odbędzie się w dniu 23 września 2023 r. w siedzibie Medical Art Group przy ul. Przyjaznej 18.

Wejdź pod adres: www.live.medicalartgroup.pl/wrzesien2023/ i dołącz do spotkania!

Chcesz wziąć udział? Skontaktuj się z nami mailowo: sekretariat@ptgo.pl

Otwarcie Konferencji poprowadzą: prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Sawicki, dr n. med. Anna Dańska – Bidzińska, prof. dr hab. n. med. Mariusz Bidziński.

Konferencja odbędzie się o godzinie 10:30 w siedzibie Medical Art Group przy ul. Przyjaznej 18 i jest całkowicie bezpłatna.

W programie spotkania znajduje się wystąpienie Aleksandry Kurowskiej na temat „Co w zdrowiu?”.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji!

10.35- 10.50 – Nowoczesne techniki diagnozowania nowotworów kobiecych. prof. dr hab. n. med. Joanna Didkowska.

10:50- 11.10 – Ginekologia onkologiczna 2023 w oczach eksperta. dr hab. n. med. Mariusz Bidziński – konsultant krajowy ds. Ginekologii onkologicznej.

11:10- 11.30 – Ginekologia onkologiczna 2023 w perspektywie politycznej. minister Maciej Miłkowski.

11:30 – 11:45 – „Po pierwsze PREWENCJA”. prof. dr hab. n. med. Barbara Dziuk.

11:45 – 12.00 – Elektronizacja procesów w Krajowej Sieci Onkologicznej – przyszłość ginekologii onkologicznej w KSO. dr hab. n. med. Adam Maciejczyk.

12.00 – 12.30. – dyskusja/ pytania od publiczności

12:30 – 13.00 przerwa kawowa

13:00 – 14.30 Panel dyskusyjny; pacjent z nowotworem ginekologicznym w koordynowanej opiece podstawowej – współpraca specjalisty z lekarzem pierwszego kontaktu w zakresie monitorowania kobiet z nowotworami ginekologicznymi.


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM