Biznes i finanse

Szara Strefa na polskim rynku gier na pieniądze – Czy istnieje szansa na wygraną?

Panel ekspertów podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu wywołał dyskusję na temat sukcesu legalnych operatorów gier hazardowych w Polsce, skuteczności walki z szarą strefą i przyszłych wyzwań dla rynku hazardowego.

Uczestnicy Forum Ekonomicznego poświęconego polskiemu rynkowi gier na pieniądze zgodnie zgodzili się, że rynek hazardu online w Polsce rozwija się w szybkim tempie. Powszechnie oczekuje się, że legalni operatorzy będą wygrywać zakrojoną walkę z szarą strefą i umocnią swoją pozycję na rynku. Dyskusja na temat aktualnego stanu rynku hazardowego oraz jego przyszłości była jednym z głównych punktów spotkania.

„Z naszej analizy wynika, że nowelizacja polskiej ustawy hazardowej przeprowadzona w 2017 r. przyniosła wiele pozytywnych zmian, jednakże w najbliższych latach wskazane jest dalsze wzmocnienie narzędzi, jakimi dysponuje zarówno administracja, jak i licencjonowani operatorzy krajowi. Wspólnym celem wszystkich uczestników rynku powinna być ochrona graczy oraz dążenie do zredukowania udziału w rynku oraz obrotów generowanych przez operatorów offshore” – powiedział David Henwood, dyrektor H2 Premium.

„Jednym ze strategicznych elementów misji Totalizatora Sportowego jest wsparcie przeciwdziałania rozwojowi szarej strefy. Jesteśmy dumni, że działalność naszej spółki pozwala na budowanie bardziej zrównoważonego rynku gier na pieniądze w kraju, co potwierdzają rekordowe wyniki finansowe naszego przedsiębiorstwa” – powiedział Olgierd Cieślik, prezes zarządu Totalizatora Sportowego.

Raport analityczny firmy H2 Premium został zaprezentowany wczoraj. Odnosił się on do wpływu nowelizacji Ustawy o grach hazardowych na rozwój legalnych operatorów i ich sukcesy w rywalizacji z szarą strefą.

Raport jasno wskazywał, że wpływ nowelizacji był pozytywny dla legalnych operatorów, co pozwalało im skuteczniej konkurować z szarą strefą. Firma H2 Premium miała świadomość, że generowane przez nią przychody zasilają krajowy budżet, a tym samym wspierają władze w dążeniu do ograniczenia wpływów szarej strefy.

Komunikacja z graczem jest kluczowa dla wszystkich firm związanych z branżą hazardową. Marcin Nowacki ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców uważa, że komunikacja jest „fundamentalną” sprawą, która pozwala graczom na wybór usług operatora legalnego. Nowacki stwierdził, że rynek od kilku lat się legalizuje i warto promować tych, którzy działają w określonych ramach prawnych.

Raport analityczny firmy H2 Premium jest istotnym komentarzem do obecnego stanu branży hazardowej. Wynika z niego, że nowelizacja Ustawy o grach hazardowych przyniosła korzyści legalnym operatorom, a wpływy generowane przez nich zasilają krajowy budżet, wspomagając władze w dążeniu do ograniczenia wpływów szarej strefy.

Aby zapewnić graczom bezpieczeństwo i jednocześnie promować legalnych operatorów, komunikacja jest niezbędna. Dzięki niej gracz ma świadomość, czy korzysta z usług operatora legalnego, czy też z szarej strefy. Marcin Nowacki podkreślił, że rynek od kilku lat się legalizuje, a tym samym warto promować tych, którzy działają w określonych ramach prawnych.

Eksperci zalecają, aby graczom jasno komunikowano, jakie konsekwencje grożą za używanie nielegalnych platform hazardowych, w tym nawet wysokie kary finansowe. Legalni operatorzy związani z branżą hazardową wspierają wprowadzenie skutecznych narzędzi prawnych, które pomogą walczyć z szarą strefą hazardową.

„Wiemy jednak, że otrzymując dodatkowe narzędzia, moglibyśmy robić to jeszcze skuteczniej i tym samym lepiej dbać o bezpieczeństwo polskich graczy, równocześnie oferując im najwyższej jakości produkty oraz zasilać budżet państwa jeszcze większymi kwotami” – przyznał prezes Cieślik.

Forum Ekonomiczne w Karpaczu to wyjątkowe wydarzenie, które od ponad 30 lat gromadzi osoby o decydującym wpływie na losy Polski, Europy i Świata. W tym roku, pod hasłem „Nowe wartości Starego Kontynentu – Europa u progu zmian”, spotkało się tam ponad 5 tysięcy przedstawicieli z całego globu. XXXII edycja Forum Ekonomicznego w Karpaczu obfitowała w interesujące prezentacje, wykłady i dyskusje na temat przyszłości Europy.

Zapoznaj się z raportem opublikowanym na stronie internetowej Totalizatora. Wykorzystaj ten link, aby uzyskać dostęp do zawartych w nim informacji: https://www.totalizator.pl/storage/files/2023/9/8/75bafd9a-9b0e-4370-aed6-f465e8d66f5f/podsumowanie%20raportu_H2_Premium_TS.pdf Aby uzyskać dostęp do szczegółowych informacji na temat raportu, kliknij link powyżej.


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM