Biznes i finanse

Ekologiczne floty: przywracanie równowagi środowiskowej

Przygotowując się na Kongres Nowej Mobilności 2023, Green Fleet Forum ESG dyskutować będzie nad problemami związanymi z efektywną elektryfikacją firmowych flot, optymalizacją kosztów posiadania samochodów elektrycznych, rozwojem infrastruktury ładowania, alternatywnymi formami finansowania oraz wprowadzaniem pojazdów elektrycznych w przedsiębiorstwach. Podczas Forum będzie możliwość wymiany doświadczeń z najlepszych praktyk międzynarodowych.

Kongres Nowej Mobilności 2023 będzie ważnym wydarzeniem, w którym kluczowi interesariusze będą dyskutować na temat elektromobilności jako sposobu na osiągnięcie celów związanych z zrównoważonym rozwojem (ESG). Unijna dyrektywa CSRD wymaga od 2024 r., aby prawie 4 000 przedsiębiorstw z sektora transportu raportowało dane dotyczące ESG. Dla wszystkich przedsiębiorstw będzie to poważne wyzwanie, ale może także stanowić szansę na zapewnienie przewagi konkurencyjnej w dłuższej perspektywie.

„Raportowanie ESG jest kluczowe w stymulowaniu rozwoju zielonej transformacji w obszarze transportu i zarządzania flotą. Wykorzystanie odpowiednich standardów może pomóc firmom w osiągnięciu ich celów zrównoważonego rozwoju, przyczyniając się jednocześnie do poprawy jakości powietrza i środowiska miejskiego” – mówi Aleksander Rajch, dyrektor ds. zewnętrznych PSPA.

Polska jest świadkiem dynamicznego rozwoju floty samochodów elektrycznych. Przedsiębiorcy stanowią grupę, która w największym stopniu korzysta z tego trendu, wykorzystując w swoich biznesach pojazdy elektryczne. Rejestracje BEV wzrosły w marcu 2020 r. o blisko 500%, co wskazuje na ogromny potencjał transportu całkowicie elektrycznego w Polsce.

Green Fleet to inicjatywa, która ma na celu ułatwienie przedsiębiorcom i firmom zarządzanie flotą samochodową opartą na pojazdach elektrycznych. Program ten zapewnia dostęp do najnowszych technologii i usług, takich jak szybkie ładowanie, zaawansowane systemy nawigacji i monitorowania pojazdów, aby ułatwić przejście na napęd elektryczny jako środek transportu, a jednocześnie zmniejszyć wpływ na środowisko naturalne. Program oferuje również dostęp do szeregu rabatów i finansowania, dzięki którym przedsiębiorcy mogą uzyskać dostęp do szerokiego wyboru pojazdów elektrycznych najwyższej jakości przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów.

Green Fleet wspiera przedsiębiorców w ich wysiłkach na rzecz zrównoważonego transportu, zapewniając im dostęp do najnowszych technologii i usług, a jednocześnie pozwalając im skorzystać z szeregu rabatów i finansowania. Dzięki temu programowi przedsiębiorcy mogą zakupić pojazdy elektryczne najwyższej jakości i jednocześnie obniżyć koszty ich posiadania. Green Fleet pozwala na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy, a także na obniżenie śladu węglowego w Polsce.

„Transformacja dokonuje się na naszych oczach w obszarze zarówno aut elektrycznych, jak i punktów ładowania. Sprawne przejście z floty spalinowej na elektryczną będzie wypadkową właśnie tych dwóch powyższych czynników. Również finansowanie flot przeszło sporą rewolucję i cały czas się rozwija. Każdy, kto miał okazję spróbować jazdy elektrykiem, wie doskonale, jakie płyną z niej korzyści. Jazda takim autem jest dużo przyjemniejsza niż samochodem spalinowym i myślę, że bardzo duża część użytkowników firmowych pojazdów chętnie się przesiądzie, ponieważ to im się opłaci” – dodaje Maciej Zwiewka, dyrektor sprzedaży flotowej w Volkswagen Financial Services.

1. Forum będzie stanowić platformę do wymiany wiedzy między ekspertami z różnych dziedzin, którzy dostarczą najnowsze informacje na temat rozwoju flot samochodów elektrycznych.

2. Forum będzie doskonałym miejscem do zdobycia nowych pomysłów i wiedzy dotyczącej rozwoju flot samochodów elektrycznych oraz omówienia najnowszych technologicznych i regulacyjnych trendów w zakresie transportu.

3. Forum umożliwi uczestnikom wymianę poglądów na temat zmian technologicznych, regulacyjnych i ekonomicznych wpływających na rozwój flot samochodów elektrycznych.

1. Forum ekspertów będzie doskonałą okazją do dyskusji na temat najnowszych trendów technologicznych, regulacyjnych i ekonomicznych mających wpływ na transport i rozwój flot samochodów elektrycznych.

2. W trakcie Kongresu Nowej Mobilności 2023 będzie możliwość wysłuchania wystąpień prelegentów i wymiany poglądów z udziałem kluczowych uczestników z różnych branż TSL, koncernów motoryzacyjnych, Car Fleet Management, operatorów i dostawców infrastruktury ładowania oraz firm ubezpieczeniowych.

3. Forum to idealne miejsce do zdobycia nowych pomysłów i wiedzy dotyczącej wpływu rozwoju flot samochodów elektrycznych na transport, a także do omówienia zmian technologicznych, regulacyjnych i ekonomicznych w tej dziedzinie.

„Uczestnicy Green Fleet Forum – ESG omówią wyzwania i potencjał elektryfikacji firmowych flot w Polsce i regionie CEE. Eksperci skupią się na optymalizacji całkowitego kosztu posiadania (TCO) firmowych samochodów elektrycznych, planowaniu infrastruktury ładowania, adaptacji pracowników do pojazdów zeroemisyjnych, trendach ESG i telematyce. Green Fleet Forum na KNM 2023 zostanie również poświęcone branży CFM i finansowaniu, a także prezentacji nowych rozwiązań w zakresie transportu ostatniej mili, sharingu i mikromobilności dla firm” – zapowiada Aleksander Rajch z PSPA.

1. Kongres Nowej Mobilności 2023 dostarczy uczestnikom najnowocześniejszych informacji na temat rynku pojazdów elektrycznych. Odbędzie się w dniach 26-28 września 2023 roku w EXPO Łódź i będzie to już czwarta edycja tej największej konferencji w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

2. Kongres Nowej Mobilności 2023 to idealne miejsce, aby poznać najnowsze trendy i rozwiązania w dziedzinie transportu elektrycznego. Wydarzenie odbędzie się w EXPO Łódź, a uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z informacjami i technologiami, które będą wkrótce dostępne na rynku.

3. Kongres Nowej Mobilności 2023 to platforma, na której przedstawiciele biznesu i sektora publicznego będą mieli okazję zaprezentować swoje projekty, produkty i usługi w dziedzinie mobilności elektrycznej. Wydarzenie odbędzie się w dniach 26-28 września 2023 roku w EXPO Łódź i zgromadzi uczestników z całej Europy Środkowo-Wschodniej.

W tej edycji KNM zorganizowane zostaną również największe europejskie targi zeroemisyjnych technologii transportowych skierowane do dostawców i odbiorców rozwiązań z obszaru e-mobility. Powierzchnia wystawiennicza obejmie trzy strefy: wewnętrzną, zewnętrzną oraz pokazy, testy i networking, wszystko na 13 tys. mkw. oczekujemy 200 wystawców i 2000 odwiedzających z całej Europy. Targi będą też towarzyszyć premierom i pokazom.


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM