Biznes i finanse

Gwarancja ciągłości działania biznesu online dzięki łączom zapasowym

Aby zabezpieczyć się przed utratą dostępu do Internetu, która może spowodować poważne straty dla firm działających w różnych branżach, warto zainwestować w łącze zapasowe oferowane przez T-Mobile. Jest to bardzo prosty i skuteczny sposób na zabezpieczenie swojej działalności.

Korzystanie z jednego łącza internetowego wiąże się z ryzykiem utraty połączenia z siecią w wyniku awarii lub zakłóceń w dostawie usług. Często za takie awarie odpowiadają zdarzenia niezależne od dostawców Internetu, jak np. uszkodzenie sieci światłowodu podczas prac ziemnych firmy trzeciej. Jednak z miłych dla użytkowników powodów istnieje rozwiązanie: zapasowe łącza internetowe. Posiadając je, można zminimalizować ryzyko utraty dostępu do sieci i zapobiec poważnym finanseom stratom.

Łącze zapasowe jest niezbędne do zapewnienia pracownikom dostępu do niezbędnych aplikacji i usług, aby zwiększyć wydajność, stabilność i bezpieczeństwo. Zapewnia również symetryczną przepustowość i niezakłóconą ciągłość połączenia, co zapobiega przestojom w pracy i zapewnia wydajność.

Systemy wykorzystują automatyzację, aby wykonać awaryjne przełączenie łącza głównego, wraz ze wszelkimi politykami i mechanizmami cyberbezpieczeństwa, co zapewnia ciągłość pracy bez zakłóceń.

Zakłócenia w dostępie do Internetu mogą być spowodowane nie tylko przez awarie, ale także planowane prace konserwacyjne. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia tych problemów, można zdecydować się na posiadanie łącza zapasowego, nawet jeśli prace są zgodne z umową, którą klient zawarł z firmami serwisowymi.

Łącze zapasowe może okazać się niezwykle przydatne w przypadku awarii łącza głównego, jak również gdy przepustowość głównego łącza jest ograniczona. Dzięki niemu można rozszerzyć wydajność sieci i zwiększyć przepustowość.

T-Mobile oferuje szeroką gamę technologii łącza zapasowego, aby zapewnić nieprzerwaną obsługę. Najczęściej stosowane to łącza światłowodowe, radiolinie oraz LTE. Łącza światłowodowe oferują dużą przepustowość i ciągłość połączenia dzięki dwóm niezależnym trasom światłowodowym między tymi samymi lokalizacjami. Gdy jedna z nich jest niedostępna, ruch danych zostaje automatycznie przekierowany na drugą. Radiolinie umożliwiają bezprzewodowy przesył danych na duże odległości, a łącza LTE zwiększają niezawodność, automatycznie przełączając się na inny system komunikacji, jeśli pierwotne połączenie jest niedostępne. T-Mobile świadczy usługę dostarczania do pięciu łączy światłowodowych, które są niezależne od siebie.

Ustalenie, jakiego rodzaju łącze zapasowe będzie najlepiej odpowiadało potrzebom klienta, jest procesem wymagającym wnikliwej analizy. Klient może wybrać radiolinię z nadajnikiem postawionym na dachu budynku, albo światłowody – w zależności od jego potrzeb. Łącza zapasowe mogą być w tych samych technologiach, co łącza główne, jednak nie jest to wymagane.

W telekomunikacji ocenia się rozmiar firmy nie na podstawie liczby zatrudnionych osób, lecz liczby usług telekomunikacyjnych, jakich firma używa. Na przykład przedsiębiorstwo, które ma wielu pracowników, ale tylko jedno łącze, jest uznawane za małe. Natomiast małe, pod względem zatrudnienia, firmy z wielu oddziałami wymagają podłączenia wielu lokalizacji, jak np. przedsiębiorstwa z branży transportowej. Dla nich ważne jest, aby mieć dobrze funkcjonującą sieć łączącą wszystkie oddziały, co pozwala na nadzorowanie przeładunków czy lokalizację floty samochodowej.

Uzyskanie łącza zapasowego może trwać od kilku godzin do nawet tygodnia w zależności od rodzaju i lokalizacji montażu. W sytuacjach awaryjnych, jak np. w przypadku awarii systemu monitoringu, możemy zaproponować szybki montaż łącza GSM – wraz z wizytą technika, ustawieniem anteny i całego sprzętu, trwa to zazwyczaj około tygodnia.

Jeśli chodzi o budowę światłowodu lub założenie radiolinii w obiekcie, który powstaje w miejscu, w którym nie ma żadnego dostępu do infrastruktury telekomunikacyjnej, może to zająć nawet do pół roku. Ostateczny koszt zależy od rodzaju połączenia, przepustowości i odległości punktu docelowego od węzła sieci.


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM