Biznes i finanse

Innowacje w branży farmaceutycznej: dokąd zmierzamy?

Podejmowanie działań zmierzających do zapewnienia zatrudnienia dla tysięcy osób, intensywne inwestycje w badania i rozwój oraz współpraca z ośrodkami akademickimi w celu dostarczenia użytkownikom nowoczesnych leków i szczepionek – wszystko to sprawia, że sektor farmaceutyczny stał się wiodącą gałęzią polskiej gospodarki.

„Od kilku lat rozwijamy nasze centra kompetencyjne, zlokalizowane w Warszawie i Poznaniu, w których pracuje obecnie już ponad 2,5 tys. osób. Niezwykle ważnym obszarem działalności GSK w Polsce są prace badawczo-rozwojowe. Liczba naszych produktów w procesie rozwoju jest jedną z największych w przemyśle innowacyjnym, a terapie powstają w oparciu o najnowszą wiedzę i technologię z zakresu genetyki oraz genomiki funkcjonalnej, wykorzystując uczenie maszynowe oraz sztuczną inteligencję. Dzięki połączeniu nauki, technologii oraz utalentowanych ludzi możemy jeszcze szybciej i skuteczniej dostarczać leki i szczepionki dla naszych pacjentów w Polsce oraz na całym świecie” – mówi Krzysztof Kępiński, dyrektor relacji zewnętrznych GSK w Polsce, w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Innowacje w sektorze farmaceutycznym są ważną częścią zapewniania polskim pacjentom dostępu do najnowocześniejszych leków i szczepionek. Od 1 września tego roku w ramach refundacji udostępniono nowatorskie leki onkologiczne, leki związane z HIV, biologiczne leki stosowane w przypadku astmy ciężkiej oraz szczepienia ochronne dla dorosłych, w tym przeciwko półpaścowi i RSV.

Pacjenci w Polsce mają szansę korzystać z szerokiego wyboru nowoczesnych leków i szczepionek. Oprócz istniejących już preparatów, od 1 września tego roku refundowane są leki onkologiczne, leki do leczenia HIV, biologiczne leki stosowane w astmie ciężkiej oraz szczepienia ochronne dla dorosłych, w tym przeciwko półpaścowi i RSV.


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM