Biznes i finanse

25 lat wielu kin Multikino – jak czas leci!

Multikino jest prawdziwym prekursorem w polskim kinie, po raz pierwszy uruchamiając multipleks w 1998 roku. Przez ostatnie 25 lat zapewnialiśmy widzom najlepsze filmy, od hollywoodzkich hitów, po rodzinne produkcje oraz premiery festiwalowe. Świętując 25-lecie, jesteśmy dumni z bycia częścią polskiego kinowego ekosystemu.

Grupa Vue International – lider na europejskim rynku kinowym – oferuje swoim widzom wysokiej jakości rozrywkę w 45 kinach w 37 miastach Polski, łącznie 323 ekranami. Od 25 lat Multikino prezentuje najlepsze hity filmowe, a wraz z rozwojem technologii, w kinach pojawiły się cyfrowe projektory, dźwięk Dolby Atmos, fotele VIP i Super VIP.

„Multikino od 25 lat dostarcza swoim widzom format kina, który pozwala w pełni zatracić się w historiach przeżywanych na wielkim ekranie. W 1998 jako pierwsi w Polsce otworzyliśmy nowoczesny multipleks. Dzisiaj poprzez inwestycje w nasze kina, przenosimy doświadczenia kinowe na jeszcze wyższy poziom. W marcu 2022 roku uruchomiliśmy wyjątkowe kino w Galerii Gemini Park w Tychach. Obiekt składa się z 7 sal wyposażonych w projektory laserowe oraz skórzane, elektrycznie rozkładane fotele, dzięki którym widz ogląda filmy w pozycji półleżącej. W rozkładane fotele tego typu w pełni wyposażone są także warszawskie Multikino w Galerii Młociny, Multikino Koszalin oraz poznańskie Multikina: Stary Browar i Malta, a już niebawem do tej listy dołączy kolejny multipleks” – wyjaśnia Paweł Świst, prezes Zarządu Multikino S.A.

Multikino obchodzi 25. urodziny, dlatego przygotowało grę, w której każdy może stworzyć swoją własną listę TOP 25 filmów minionych lat. Wystarczy wejść na stronę: https://www.25latmultikina.pl/ i wybrać jeden z dziewięciu filmów z każdego roku, który wywarł największe wrażenie. Gra jest okazją do przypomnienia sobie tytułów, które zapadły w pamięć, oraz do wyrażenia swojej opinii na ich temat.

„Jesteśmy bardzo ciekawi jakie filmy pojawią się w zestawieniach TOP 25. Czy widzowie będą kierowali się ulubionym gatunkiem filmowym? Czy wybiorą ulubioną serię? A może decydująca będzie obsada lub reżyser? Nasza zabawa daje wiele możliwości, żeby każdym mógł pokazać, które premiery sprawiły, że naprawdę zatracił się w filmowej opowieści podczas seansu w kinie” – dodaje Świst

1. Multikino, należące do Grupy Vue International – lidera na europejskim rynku kinowym, zostało założone w 1998 roku, co czyni je pierwszym operatorem multipleksu w Polsce.

2. Obecnie marka Multikino oferuje swoim klientom usługi w 45 kinach w 37 miastach Polski, w sumie łącznie 323 ekranów.

3. Multikino jest jednym z najbardziej uznanych operatorów kinowych w Europie, zgodnie z najwyższymi standardami budowy i obsługi kin.

4. Zestawienia przygotowane przez Multikino są dostępne w kanałach społecznościowych, aby ułatwić dostęp do informacji.

Od marca 2022r. flagowymi kinami sieci będą Złote Tarasy w Warszawie oraz Galeria Gemini Park w Tychach. Obiekty te zostały wyposażone w nowoczesne projektory laserowe oraz wygodne skórzane, elektrycznie rozkładane fotele, pozwalające widzom na oglądanie filmów w pozycji półleżącej. Multikina w Galerii Młociny, Multikino Koszalin oraz poznańskie Multikina: Stary Browar i Malta również zostały wyposażone w fotele tego typu.

Multikino to niezwykłe doświadczenie dla miłośników sztuki i filmu. Poza najnowszymi premierami filmowymi, oferuje także niezapomniane koncerty światowych gwiazd, nocne maratony filmowe, a także ekskluzywne transmisje najważniejszych wydarzeń sportowych, oper, baletu, a nawet retransmisję spektakli z brytyjskiego National Theatre.

Multikino jest doceniane za swoją działalność poprzez wiele prestiżowych nagród, w tym Superbrands oraz Superbrands Created in Poland. Zdobyło też europejską nagrodę ECA Awards w 2014 roku i pozostaje liderem w obszarze „Event Cinema”.


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM