Polityka i społeczeństwo

Iga Świątek: Motywując młodych do działania w ramach Dobrej Drużyny PZU

Ponad 132 tys. dzieci i nastolatków biorących udział w programie Dobra Drużyna PZU otrzymało wsparcie treningów sportowych dzięki akcji Super Bonus. Akcja umożliwiła zawodnikom z 15 klubów i akademii dołączenie do projektu, pomimo zamknięcia naboru w czerwcu. Ogłoszenie listy szczęśliwców odbyło się podczas konferencji z udziałem Igi Świątek, ambasadorki programu.

Dzięki wsparciu swych społeczności lokalnych, 15 klubów sportowych, w tym młodzi sportowcy i ich trenerzy, zostali beneficjentami programu Dobra Drużyna PZU. Spotkanie w siedzibie PZU na specjalnie przygotowanej trybunie było okazją do zaprezentowania jego celów – aktywizacji sportowej młodych ludzi, walce z epidemią nadwagi i otyłości, a także tworzenia realnych relacji społecznych zamiast wirtualnych.

„Nasz program okazał się wielkim sukcesem, dlatego zdecydowaliśmy się poszerzyć go o dodatkowy etap, czyli Super Bonus, adresowany do klubów, którym nie udało się dostać do tegorocznej edycji. W jego ramach 306 organizacji przysłało zdjęcia swych drużyn, na które następnie można było oddawać głosy w specjalnym plebiscycie. Przez całe wakacje zagłosowało ponad pół miliona osób, a 9 z 15 zwycięzców jest dziś obecnych na tej sali” – tłumaczyła Sylwia Matusiak, członek zarządu PZU Życie.

„W Dobrej Drużynie PZU nie liczy się płeć, stopień sprawności, miejsce zamieszkania czy ulubiona dyscyplina, tylko pasja do sportu i chęć ciągłego doskonalenia swoich umiejętności. Program powstał dwa lata temu jako odpowiedź na coraz mniejszą aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży, spowodowaną przede wszystkim pandemią koronawirusa” – wyjaśniał Łukasz Turkowski, dyrektor zarządzający ds. marketingu, sponsoringu i prewencji w PZU.

Super Bonus ma wspomóc uczestników programu w zakupie sprzętu sportowego lub odzieży, który pozwoli na lepsze przygotowanie do aktywności fizycznej. Pozwoli to na wsparcie klubów, stowarzyszeń oraz związków sportowych, organizujących zajęcia dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia.

Laureaci Super Bonusu otrzymają czek na sprzęt lub odzież sportową o wartości 10 tys. złotych. Program PZU jest równy dla wszystkich – wspieranie jest uzależnione od spełnienia określonych kryteriów formalnych, a nie wielkości gminy, statusu prawnego czy lokalizacji podmiotu. Większość beneficjentów programu stanowią gminy i powiaty oddalone od głównych metropolii.

Program PZU ma na celu wsparcie osób aktywnych fizycznie, zwłaszcza dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Poprzez Super Bonus chcemy zapewnić im dostęp do sprzętu i odzieży sportowej, który pozwoli im lepiej przygotować się do aktywności fizycznej.

Program PZU jest przyjazny dla wszystkich, oferując równe szanse na otrzymanie grantów. Nie ma tu znaczenia wielkość gminy, status prawny podmiotu czy jego lokalizacja – zdecydowana większość beneficjentów to „Polska lokalna”.

Organizatorzy przywiązują szczególną wagę do liczby dzieci uczestniczących w zajęciach oraz dostępności oferty dla osób niepełnosprawnych. Ponadto wnikliwie oceniają możliwości rozwoju działalności aplikujących podmiotów poprzez wprowadzanie nowych dyscyplin i wydarzeń, takich jak turnieje, pikniki i spotkania integracyjne. Dokładnie sprawdzają także jakość komunikacji i współpracy z lokalną społecznością.

„Do uczestnictwa w akcji zachęcają ambasadorowie naszego programu, na czele z Igą Świątek. Powtarzają oni, że wśród tysięcy zawodników Dobrej Drużyny mogą grać właśnie przyszli olimpijczycy, mundialowi strzelcy czy gwiazdy tenisa” – dodał Łukasz Turkowski.

„Naprawdę warto być aktywnym, bo przynosi to szereg korzyści: zdrowotnych czy towarzyskich. Ze sportu można również czerpać zwykłą satysfakcję, i to niezależnie od tego, czy uprawiacie go zawodowo czy amatorsko. Nigdy, nawet gdy będziecie już dorośli, nie traćcie tej dziecięcej radości podczas treningów” – mówiła Iga Świątek do najmłodszych gości konferencji.

„To dla mnie wielka motywacja, by trenować jeszcze intensywniej, bo wiem, że moje mecze oglądają tysiące młodych zawodników Dobrej Drużyny. Cieszę się, że wspólnie z PZU tworzymy coś naprawdę fajnego, co rozwija się w każdym rokiem” – podkreślała Iga Świątek.


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM