Polityka i społeczeństwo

Stabilizacja dla rolników – MRiRW w akcji

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Ministrem Robertem Telusem zorganizowało dziś konferencję poświęconą nowej inwestycji – tłoczni rzepaku, którą w Kętrzynie wybuduje Orlen. Inwestycja wyniesie 850 mln złotych.

Minister Robert Telus przyznał, że jest to wielki dzień dla Polski, polskiej gospodarki i przede wszystkim dla polskiego rolnictwa.

Zdolność przerobu 500 tys. ton rzepaku oznacza, że około 20 tys. gospodarstw rolnych skorzysta z tej inwestycji. To wielkie wzmocnienie dla rolników w regionie, którym jest potrzebna stabilizacja – podkreślił minister rolnictwa.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi jest przekonane, że nowa inwestycja przyniesie same korzyści – zarówno dla rolników, jak i dla całej gospodarki.

Ministerstwo będzie stale monitorować sytuację i podejmować wszelkie konieczne kroki, aby zapewnić rolnikom jak najlepsze warunki do prowadzenia swojej działalności.

Minister podkreślił, że inwestycja znacząco wpływa na bezpieczeństwo energetyczne i gwarantuje dostęp do żywności, co okazało się szczególnie ważne w obliczu pandemii oraz konfliktu na Ukrainie.

Jako minister rolnictwa dziękuję za ten ważny krok, który pomaga wzmocnić nasze rolnictwo – powiedział minister Robert Telus.

Inwestycja w bezpieczeństwo narodowe

Minister rolnictwa wyraził jednocześnie swoją satysfakcję z działań podejmowanych przez prezesa Obajtka i Orlen, które budują nasze narodowe bezpieczeństwo energetyczne. Zaznaczył, że inicjatywa ta wcześniej była nie do pomyślenia.

„Uważam, że ich działania są niezwykłe i są one dowodem na to, że inwestując w bezpieczeństwo energetyczne, możemy zapewnić naszym obywatelom jeszcze lepszą przyszłość” – mówił minister.

Mówimy, że kapitał powinien być związany z narodem. Uważamy, że bezpieczeństwo żywnościowe, energetyczne oraz militarne Polaków jest krytycznie ważne i ta inwestycja odpowiada naszym oczekiwaniom w stosunku do przyszłości naszego kraju – powiedział minister rolnictwa.

Minister Telus podkreślił, że tylko silna i konsekwentna polityka doprowadzi do sukcesu.

„Jesteśmy świadomi jak ważny jest to dla rolników i całej polskiej gospodarki” – stwierdził szef resortu rolnictwa.

„Wykonanie tego celu wymaga od nas myślenia po polsku i myślenia o przyszłości naszego kraju” – powiedział minister Robert Telus, nawiązując do słów Premiera, że bez silnego rolnictwa Polska nie będzie miała szans na wzrost gospodarczy.

Minister oświadczył, że to właśnie w tym miejscu odbywa się realizacja.

Serwis PAP publikuje komunikaty bez dokonywania jakichkolwiek zmian w ich treści, zgodnie z informacjami przekazanymi przez nadawcę. Autor komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść, zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM