Biznes i finanse

Innowacje w Transporcie Szynowym: Jak Wykorzystać ITandamp;OT do Ulepszenia Systemów Przewozów

Jeśli jesteś zainteresowany/a tymi tematami, weź udział w VI Konferencji Naukowo-Technicznej IT&OT w Transporcie Szynowym, która odbędzie się w dniach 9-11 października w Warszawie. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w debacie z elitą międzynarodowych ekspertów i menadżerów z najważniejszych europejskich organizacji i firm. Czeka nas wyjątkowa okazja do dyskusji na temat cyberbezpieczeństwa i ryzyka dla systemów cyfrowych, zaprezentowania „Wytycznych dotyczących cyberbezpieczeństwa pasażerskiego taboru kolejowego” oraz wdrożenia Dyrektywy Parlamentu Europejskiego NIS 2.

Jesteśmy świadomi, że kolej jest niezwykle ważnym środkiem transportu, szczególnie w przypadku transportu produktów krytycznych dla funkcjonowania państwa. Dlatego też podczas Konferencji skupimy się na tematach związanych z zapobieganiem i wykrywaniem cyberataków na infrastrukturę kolejową.

Dołącz do nas i wypróbuj swoją wiedzę w zakresie zabezpieczeń systemów IT & OT w transporcie szynowym. Zarejestruj się teraz!

Uczestnicy VI Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej IT&OT w Transporcie Szynowym, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP oraz Instytut Kolejnictwa, będą starali się znaleźć odpowiedź na pytanie, jak skutecznie przeciwdziałać współczesnym zagrożeniom w transporcie szynowym.

Konferencja poruszy tematykę związaną z budowaniem wiedzy w odniesieniu do relacji między systemami IT i OT, zarówno infrastruktury, jak i taboru. Dyskusja będzie dotyczyć ryzyka płynącego z cyberprzestrzeni oraz możliwych działań w zakresie cyberbezpieczeństwa dla kolei. Ponadto, uczestnicy będą mieli okazję przyjrzeć się planom rozwoju obu systemów – IT oraz OT w transporcie szynowym, wraz z omówieniem interoperacyjnych systemów transmisji w relacji tor-pojazd, w tym systemów GSMR i FRMCS oraz planu migracji pomiędzy nimi.

Tym razem edycja konferencji została poszerzona o tematy związane z wymaganiami dla przewoźników kolejowych, co przełożyło się na dodanie nowych zagadnień dotyczących dostawców taboru.

Uczestnicy programu będą mieli okazję wziąć udział w debacie na temat nowej dyrektywy Parlamentu Europejskiego NIS 2, która ma wejść w życie do października 2024 roku, a także poznać najnowsze „Wytyczne dotyczące cyberbezpieczeństwa pasażerskiego taboru kolejowego” opracowane przez Instytut Kolejnictwa.

Aby wspierać innowacje w przemyśle kolejowym i przyczynić się do zmniejszenia ryzyka związanego z bezpieczeństwem, w panelu wzięli udział liderzy z najważniejszych międzynarodowych agencji branżowych jak: ERA (Agencja UE ds. Kolei), EPSF/France (Francuski Urząd d.s Bezpieczeństwa Kolei), Alstom, Thales, Siemens Mobility, ABB, CYLUS, CISCO, CSRIT NASK, PKP SA, PKP Informatyka oraz inne przedstawicielstwa.

Zapraszamy Państwa do udziału w VI Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej IT&OT w Transporcie Szynowym, która odbędzie się w Warszawie w dniach 9-11 października. Inicjatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP oraz Instytut Kolejnictwa.


Źródło: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM