Wiadomości Polska Biznes i finanse Jak skutecznie wykorzystać szanse na rynku kolejowym na TRAKO 2023? – doświadczenia PKP Cargo
Biznes i finanse

Jak skutecznie wykorzystać szanse na rynku kolejowym na TRAKO 2023? – doświadczenia PKP Cargo

PKP Cargo oferuje młodym ludziom wiele możliwości rozwoju i realizacji swoich ambicji zawodowych. Staże, programy stypendialne i praktyki zawodowe to tylko niektóre z rozwiązań oferowanych przez firmę, a dla najbardziej zdolnych przedstawicieli młodego pokolenia – szansa na stabilną pracę za granicą. „Cargo to przyszłość” – mówi Dariusz Seliga, prezes zarządu PKP Cargo S.A. – „Chcemy zaoferować młodym ludziom szansę na rozwój, dając im możliwość realizacji swoich marzeń i osiągnięcia sukcesu zawodowego”.

Dzień Edukacji i Kariery TRAKO to jedno z najważniejszych wydarzeń w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. 22 września spółki Grupy PKP przygotowały szereg okazji do zdobycia wiedzy na temat ofert pracy, staży i praktyk. Wydarzenie to pozwala odkryć nowe możliwości i przygotować się do przyszłości.

„Branża przewozów towarowych, w której działa PKP Cargo, nie jest branżą stricte kolejową i nie ogranicza się tylko do naszego kraju. Jesteśmy praktycznie w całej Europie, wciąż się rozwijamy i chcemy, by młodzi ludzie rozwijali się wraz z nami. Oferujemy im bardzo ciekawe perspektywy kariery, również międzynarodowej” – podkreśla Dariusz Seliga.

Uczniowie szkół średnich o profilu technicznym mają szansę wziąć udział w programie stypendialnym „Najlepsi dla najlepszych” zaprezentowanym przez PKP Cargo w trakcie Dnia Edukacji i Kariery TRAKO. Kandydaci, którzy spełnią wymagane kryteria, otrzymają naukowe stypendia oraz gwarancję zatrudnienia.

PKP Cargo wspiera uczniów technicznych szkół średnich, zaprezentowując w trakcie Dnia Edukacji i Kariery TRAKO program stypendialny „Najlepsi dla najlepszych”. Uczniowie, którzy zgłoszą swoją kandydaturę i spełnią określone warunki, mogą liczyć na zarówno stypendia naukowe, jak i gwarancję zatrudnienia.

„Stawiamy na młodych, umożliwiając im rozpoczęcie swojej kariery zawodowej w branży kolejowych przewozów towarowych. Współpracujemy ze szkołami w całej Polsce, zapraszamy uczniów do realizowania praktyk zawodowych w zakładach PKP CARGO oraz oferujemy programy: stypendialny i stażowy. Stypendyści mają gwarancję zatrudnienia w naszej spółce” – mówi Dariusz Seliga, prezes PKP CARGO S.A.

Uczestnicy warsztatu mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat rozwoju zawodowego w PKP Cargo, a także poznać szeroką ofertę szkoleń i certyfikacji, dzięki którym można zdobyć nowe kompetencje i umiejętności.

Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie „Maszynista – zawód z przyszłością”, mieli okazję spotkać się z przedstawicielami Grupy PKP oraz poznać szczegóły dotyczące możliwości rozwoju zawodowego w tej branży.

Goście specjalni warsztatu „Szybka droga do rozwoju w PKP Cargo” zostali powitani przez przedstawicieli Grupy PKP, którzy przybliżyli uczestnikom szansę na wymarzoną karierę w branży kolejowej.

Goście specjalni warsztatu „Szybka droga do rozwoju w PKP Cargo” przedstawili uczestnikom szczegóły dotyczące możliwości rozwoju zawodowego w tej branży. Zwłaszcza cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczestników rozstrzygnięcie ogłoszonego w maju br. konkursu Grupy PKP „Maszynista – zawód z przyszłością”, którego celem jest propagowanie tego zawodu wśród uczniów szkół ponadpodstawowych.

Goście specjalni wyjaśnili także, jakie konkretne korzyści może przynieść uczestnikom udział w warsztacie, m.in. dzięki szerokiej ofercie szkoleń i certyfikacji, zdobycie nowych umiejętności i kompetencji.

Uczestnicy warsztatu mieli okazję zapoznać się z możliwościami rozwoju zawodowego w PKP Cargo, poznać szczegóły dotyczące oferty szkoleń i certyfikacji oraz zdobyć wymarzoną karierę w branży kolejowej.

Grupa PKP zorganizowała także konkurs „Maszynista – zawód z przyszłością”, którego celem jest propagowanie tego zawodu wśród uczniów szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami Grupy PKP i poznać szczegóły dotyczące rozwoju zawodowego w tej dziedzinie.

Konkurs „Maszynista – zawód z przyszłością” PKP CARGO został przygotowany zgodnie z programem nauczania techników elektroenergetyków transportu szynowego oraz z aktualną wiedzą ogólną dotyczącą taboru eksploatowanego w PKP Intercity S.A. i PKP Cargo S.A. Najlepsi uczestnicy otrzymali nagrody. Zwycięzcą tego wyjątkowego wydarzenia został Zespół Szkół Mechaniczno – Elektrycznych im. T. Kościuszki w Rybniku, drugie miejsce przypadło Zespołowi Szkół im. Władysława Reymonta w Małaszewiczach, a trzecie drużynie z Zespołu Szkół nr 7 im. Stanisława Mastalerza w Katowicach.

PKP Cargo S.A. świadomie inwestuje w swoich pracowników, traktując ich jako swoją najważniejszą wartość. Poprzez zaangażowanie w szkolenia i rozwój kompetencji, firma jest w stanie zapewnić swoim pracownikom nie tylko stabilne warunki pracy, ale również wspierać ich w kształtowaniu umiejętności, które przydadzą im się w dalszym rozwoju zawodowym. Dzięki zaangażowaniu i przyjaznej atmosferze, spółka stała się jednym z najbardziej cenionych pracodawców w Polsce.


Źródło: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version