Wiadomości Polska Nauka i technologie Bezpieczne korzystanie z sieci: T-Mobile wspiera edycję kampanii `Pewni w sieci
Nauka i technologie

Bezpieczne korzystanie z sieci: T-Mobile wspiera edycję kampanii `Pewni w sieci

Październik to idealny moment, aby zwrócić uwagę na kwestię cyberbezpieczeństwa Polek i Polaków. Z tego względu, 4 października T-Mobile, wraz z partnerami instytucjonalnymi – Ministerstwem Cyfryzacji i Państwowym Instytutem Badawczym NASK, rozpoczyna drugą edycję ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Pewni w sieci”. W ciągu 6 tygodni użytkownicy będą mogli uzyskać informacje o takich tematach jak: e-administracja, sharenting, sztuczna inteligencja, higiena cyfrowa, niebezpieczne treści w internecie oraz bezpieczne smartfony. Kampania ma na celu pomóc wszystkim w czuciu się bezpiecznie w sieci każdego dnia.

Życie w cyfrowej rzeczywistości może być niezwykle użyteczne, ale jednocześnie wiąże się z licznymi zagrożeniami. Dlatego ważne jest, abyśmy wszyscy, zarówno użytkownicy, jak i instytucje, wspólnie zaangażowali się w działania na rzecz cyberbezpieczeństwa. Niestety, z danych opublikowanych w 2022 roku wynika, że ilość incydentów związanych z bezpieczeństwem wzrosła o 178%, co stawia przed nami nowe, wyższe wymagania w zakresie zapewnienia ochrony. T-Mobile, Ministerstwo Cyfryzacji oraz NASK wychodzą naprzeciw temu wyzwaniu, uruchamiając już 4 października drugą edycję kampanii edukacyjnej „Pewni w sieci”.

W naszym dynamicznym świecie ważne jest, abyśmy mogli pozostać w kontakcie z bliskimi, bez względu na miejsce. W T-Mobile wierzymy, że możemy połączyć wszystkich, ułatwiając ich życie. Jednakże zdajemy sobie sprawę z tego, że nowe technologie mogą stwarzać również wyzwania. Dlatego w ramach naszej kampanii edukacyjnej „Pewni w sieci” chcemy uczyć Polki i Polaków, jak właściwie wykorzystywać nowe technologie i jak bezpiecznie przemieszczać się po cyfrowym świecie – mówi Małgorzata Rybak-Dowżyk, dyrektorka departamentu komunikacji korporacyjnej i CR w T-Mobile Polska.

2. ROZWÓJ SPOŁECZEŃSTWA INFORMACYJNEGO. W jaki sposób nowe technologie wpływają na społeczeństwo informacyjne? Czy szybkie tempo cyfryzacji stanowi zagrożenie dla naszej prywatności? A może tworzyć nowe możliwości? Na te pytania odpowiedzą prof. Wojciech Bieliński i dr. Alicja Kucharska. Premiera odcinka – 11.10.2023.

3. CYBERBEZPIECZEŃSTWO. Jakie są najczęstsze zagrożenia w cyberprzestrzeni i jak z nimi skutecznie walczyć? Jakie są najczęstsze błędy popełniane przez użytkowników? Na te pytania odpowiedzą eksperci z firmy Microsoft. Premiera odcinka – 18.10.2023.

4. KARTA DUŻEJ RODZINY. Jak skorzystać z oferty programu „Karta Dużej Rodziny”? Jakie są warunki skorzystania z tego programu? I jakie są korzyści płynące z jego realizacji? Na te pytania odpowie przedstawiciel Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Premiera odcinka – 25.10.2023.

5. ŻYCIE W CZASACH PANDEMII. Jak radzić sobie w czasach pandemii? Jak zadbać o swoje zdrowie psychiczne? Jakie korzyści niesie ze sobą praca zdalna? Na te pytania odpowiedzą psychoterapeuci i przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia. Premiera odcinka – 1.11.2023.

Tematy bliskie każdemu z nas

W tej edycji projektu omawiane będą tematy bliskie wielu użytkownikom, bowiem poruszone zostaną takie zagadnienia jak: 

1. REWOLUCJA CYFROWA W POLSCE. Usługa mObywatel jako przykład innowacyjnego podejścia do polskiej e-administracji. Jakie korzyści płyną z cyfryzacji usług publicznych? Jak dużym zainteresowaniem cieszą się aplikacje takie jak mObywatel? I jak chronić nasze dane w sieci? Na te pytania odpowie Janusz Cieszyński, minister cyfryzacji. Premiera odcinka – 4.10.2023,

2. WSPÓŁCZESNE ZAGROŻENIA W SIECI. Jakie są najczęstsze zagrożenia w cyberprzestrzeni i jak z nimi skutecznie walczyć? Jakie błędy popełniają użytkownicy, narażając się na ataki? Na te pytania odpowiedzą eksperci z firmy Microsoft. Premiera odcinka – 11.10.2023.

3. DOBRO WSPÓLNE W ERA CYBERPRZESTRZENI. W jaki sposób nowe technologie wpływają na społeczeństwo informacyjne? Czy technologia może służyć do zbudowania lepszego społeczeństwa? I czy możliwe jest zabezpieczenie naszej prywatności? Na te pytania odpowiedzą prof. Wojciech Bieliński i dr. Alicja Kucharska. Premiera odcinka – 18.10.2023.

2. PRYWATNOŚĆ DZIECI W SIECI. Jak chronić dane osobowe naszych najmłodszych w świetle zjawiska sharentingu? Anna Borkowska, ekspertka ds. edukacji cyfrowej z Państwowego Instytutu Badawczego NASK, przybliży nam ten temat w odcinku premierowym, który będzie dostępny 11.10.2023.

AI to technologia, która może nam zmienić życie. W jaki sposób i czy w ogóle powinniśmy się jej bać? O tym 18 października dowiemy się od Aleksandry Przegalińskiej, futurolożki i ekspertki AI. Zapraszamy na premierowy odcinek!

4. CYFROWA HIGIENA. Zastanawiasz się jak zachować równowagę w korzystaniu z internetu?Z Joanną Flis, psycholożką, psychoterapeutką systemową specjalizującą się w temacie uzależnień, dowiesz się jak zadbać o swoje „digital wellbeing”. Poznasz również pojęcia takie jak FOMO, doomscrolling czy nomophobia. Nie zabraknie również tematu cyfrowego detoksu. Premiera odcinka 25.10.2023.

5. BEZPIECZEŃSTWO W SIECI. Jak dbać o bezpieczeństwo dzieci w internecie? Jak zapobiegać przestępstwom związanym z sekstingiem? Jak pomóc młodym użytkownikom sieci w zachowaniu bezpieczeństwa? Na te i inne pytania odpowie Małgorzata Iwanek, psycholożka, seksuolożka i psychoterapeutka. Premiera odcinka – 31.10.2023.

6. BEZPIECZNY SMARTFON. Czy wiecie, jak cyberprzestępcy wyłudzają od nas poufne informacje? Paweł Dobrzański, dyrektor bezpieczeństwa w T-Mobile Polska, wyjaśni nam, jak możemy chronić się przed zagrożeniami oraz jakie techniki stosują oszuści. Zapraszamy na premierę nowego odcinka – 8.11.2023!

Nowe odcinki będą dostępne co tydzień na stronie projektu www.pewniwsieci.pl oraz na oficjalnym kanale YouTube T-Mobile Polska tutaj.

Od dziś wszyscy fani mObywatela będą mogli wziąć udział w pierwszym odcinku projektu, w którym minister cyfryzacji Janusz Cieszyński przybliży nam, jak działa aplikacja mObywatel oraz jakie dobrodziejstwa możemy czerpać z e-administracji. Oczywiście nie zabraknie też informacji na temat bezpieczeństwa danych.

1. Poznaj wszystkie aspekty cyberbezpieczeństwa – oglądaj wideo, słuchaj cyfrowych podcastów lub czytaj nasz blog.

2. Zgłębiaj cyberbezpieczeństwo w dogodny dla Ciebie sposób – oglądaj wideo, słuchaj cyfrowych podcastów lub czytaj nasze artykuły.

3. Zwiększ swoją wiedzę na temat cyberbezpieczeństwa – ciesz się naszymi nowymi odcinkami wideo, cyfrowymi podcastami lub przeczytaj nasze artykuły z bloga.

Kampania obejmuje nie tylko kurs internetowy, ale również artykuły eksperckie, działania w mediach i kanałach społecznościowych, a także komunikację wewnętrzną skierowaną do pracowników.

Druga edycja projektu „Pewni w sieci” będzie trwać do 8 listopada. Więcej informacji o szczegółach projektu można znaleźć na stronie internetowej www.pewniwsieci.pl, gdzie dostępne są wszystkie materiały edukacyjne.


Źródło: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version